PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]klekotanie zaworów



Koziol_2006
03-11-2008, 12:14
Witam wszystkich, mam mały problem z zaworami tak mi się wydaje - tylko na zimnym silniku stukają, auto ma przejechane 247 tys. - jakieś 2 tys. km temu wymieniłem olej na mineralny Castrol i od tej pory mam wrażenie że słychac zawory.
Moje pytanie jest następujace - czy nie jest za pózno na powrót do oleju półsyntetycznego, skoro juz na mineralnym zrobiłem ok. 2 - 3 tysiecy km, i czy wtedy zawory bedą mniej stukały, wczesniej oleju nie brał nic, wyceków tez nie ma - ale nie wiem na jakim jeżdził, no i mechanik mówi skoro ma tyle nalatane to tylko minerał.

Pokrywę mam srebrną

Paolo
03-11-2008, 12:23
no i mechanik mówi skoro ma tyle nalatane to tylko minerał.


słuchajta dalej się mechaników :smash: gdzie olej mineralny do zaworów hydraulicznych :boshe: :panna: , no chyba że to ma byc taki nowy :bajer:

Koziol_2006
03-11-2008, 13:11
to co wymieniać???

Paolo
03-11-2008, 13:14
zlewaj raz dwa, wymieniaj filtr i rządaj zwrotu kosztów oleju za złe doradztwo

Koziol_2006
03-11-2008, 14:25
tak więc przed chwilą byłem w warsztacie i zlałem - mam teraz półsynt.

zales00
03-11-2008, 16:43
no i mechanik mówi skoro ma tyle nalatane to tylko minerał.


słuchajta dalej się mechaników :smash: gdzie olej mineralny do zaworów hydraulicznych :boshe: :panna: , no chyba że to ma byc taki nowy :bajer:ja się tam gie znam ale nie tylko przebieg jest wyznacznikiem stosowania oleju.

Moja sierra już nie wiem ile razy licznik zerowała i na pewno do niej minerała nie zaleje.

minoryt
03-11-2008, 20:26
i rządaj zwrotu kosztów oleju za złe doradztwo

Chyba przesadzasz Paolo)))

adamuus
03-11-2008, 20:47
słuchajta dalej się mechaników :smash: gdzie olej mineralny do zaworów hydraulicznych
tutaj tez troche przesadza. kumpel - mechanik - juz ponad rok jezdzi na minerale i ma cisze. powiedzialbym ze nawet jego silnik jest cichszy niz u mnie na polsyntetyku.

Przemiks
03-11-2008, 22:58
Ooooo wow widzę że kolega Paolo ma wersję autka taką jak i ja, ciekawi mnie jakie komputerki podłaczają się do naszej wersji bo ja wszędzie słyszę "Panie ni diabła, co Pan masz za wersję nie moze się połączyć"i żadnych danych o błędach cudach uzyskać nie mogę...

MacieqZST
04-11-2008, 09:11
tak więc przed chwilą byłem w warsztacie i zlałem - mam teraz półsynt.

Trza było 5W30 fordzika zalać :metal:

Paolo
04-11-2008, 10:41
i rządaj zwrotu kosztów oleju za złe doradztwo

Chyba przesadzasz Paolo)))

Dlaczego przesadzam, popełniłes bład to go napraw i pokryj koszty zaniego. Trzeba ponosić ryzyko zawodowe takie życie.

Paolo
04-11-2008, 10:44
słuchajta dalej się mechaników :smash: gdzie olej mineralny do zaworów hydraulicznych
tutaj tez troche przesadza. kumpel - mechanik - juz ponad rok jezdzi na minerale i ma cisze. powiedzialbym ze nawet jego silnik jest cichszy niz u mnie na polsyntetyku.


Bo pewnie silnik mu się rozpada, panewki nie trzymają cisnienia i ratuje się jak może.
Tylko handlarze leją minerala przy hysraulicznych zaworach żeby silnik wyciszyć przed sprzedażą :))

Paolo
04-11-2008, 10:46
Ooooo wow widzę że kolega Paolo ma wersję autka taką jak i ja, ciekawi mnie jakie komputerki podłaczają się do naszej wersji bo ja wszędzie słyszę "Panie ni diabła, co Pan masz za wersję nie moze się połączyć"i żadnych danych o błędach cudach uzyskać nie mogę...


Tylko serwisowy da się podłączyć oraz robiony interfejs był o nim artykuł na forum :) , ja tam swojego nie podpinam pod kompa bo nie ma po co brak błędów :metal2:

grubasq
04-11-2008, 11:53
ba albo z niewiedzy mój zalany został minerałem przy przebiegu 180 tys km teraz ma 210 tys i teraz się boje przejść na półsyntetyk a ty przechodź czym prędzej na półsyntetyk i będzie dobrze

Koziol_2006
05-11-2008, 08:44
witam, jednak jest róznica jak rano odpalam silnik, tak więc zmiana na olej półsyn. dobrze mu zrobiła....od razy jakby ciszej.
A tego mechanika już jakiś czas odstawiłem na bok, jak tylko się do niego wjeżdzało to mówi....o ku....a znowu ford, wszędzie ciasno itd...
Pozdrawiam

Paolo
05-11-2008, 10:18
dobrze mu zrobiła....od razy jakby ciszej

A nie mówiłem :metal2:




jak tylko się do niego wjeżdzało to mówi....o ku....a znowu ford, wszędzie ciasno itd...

Takich cymbałów jest co raz więcej w gronie mechaników, psują nam tylko wizerunek.

grubasq
05-11-2008, 12:54
chyba nie widzieli renofki tam to dopiero jest ścisk

zales00
05-11-2008, 14:15
chyba nie widzieli renofki tam to dopiero jest ścisk

Święte słowa...począwszy od najstarszych najprostszych rępów, po te najnowsze... serwis tragiczny :/

Koziol_2006
05-11-2008, 15:01
też tak myślę....są gorsze

zales00
05-11-2008, 15:12
Ja nie uważam że są gorsze. Renault jako markę szanuję... są żywotne w miarę i mają "depa". Ale jak przyjdzie do naprawy czegoś to trzeba na tacę dawać :)

adamuus
06-11-2008, 15:45
Bo pewnie silnik mu się rozpada, panewki nie trzymają cisnienia i ratuje się jak może.
Tylko handlarze leją minerala przy hysraulicznych zaworach żeby silnik wyciszyć przed sprzedażą :))
No zdziwlbys sie. Silniczek idealny. Po prostu wlal bo taki olej mial :) Chcialbys od niego auto kupic.

Paolo
06-11-2008, 16:10
Bo pewnie silnik mu się rozpada, panewki nie trzymają cisnienia i ratuje się jak może.
Tylko handlarze leją minerala przy hysraulicznych zaworach żeby silnik wyciszyć przed sprzedażą :))
No zdziwlbys sie. Silniczek idealny. Po prostu wlal bo taki olej mial :) Chcialbys od niego auto kupic.


Chyba na odwrót on by chcial odemnie kupić :metal2:

Koziol_2006
06-11-2008, 16:13
piszesz o moim silniku???? Mam zamiar sprzedać auto ale tak za około 1 rok i pewnie będzie MK3 też kombi w skórach