PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie umieszczony jest czujnik poziomu plynu spryskiwaczy?



v1tek77
18-08-2005, 13:03
Jak w temacie. Dzisiaj chcialem przemyc szybke a tu cisza :(
Zagladam do zbiorniczka, a tam susza i kontrolka na checkcontrol mnie nie ostrzegla. Przy zapalaniu silnika swieci, wiec zarowka dobra. Musze teraz dobrac sie do tego czujnika ewentualnie posprawdzac kabelki ale nie moge go cos znalezc. Moze ktos wie gdzie on jest podpiety?

tokocz
18-08-2005, 13:07
To jest coś takiego?

v1tek77
18-08-2005, 13:09
To jest coś takiego?
Jak masz panel check control to na nim jest kontrolka informujaca o zbyt niskim poziomie plynu w spryskiwaczu. Wlasnie mnie nie poinformowala i szukam przyczyny :satan: :beer:

tokocz
18-08-2005, 13:11
Na logikę to powinien być w zbiorniczku (bo gdzie indziej?). Nie możesz sprawdzić, czy dochodzą do niego jakieś kabelki?

pingwin
18-08-2005, 13:12
Moze to banalne, ale szukalbym gdzies 25% od dna zbiorniczka, bo wlasnie o takim poziomie plynu powinien ostrzegac. Chyba musisz zanurkowac pod zderzak i tam poszukac.

Pozdrawiam!

v1tek77
18-08-2005, 13:14
Moze to banalne, ale szukalbym gdzies 25% od dna zbiorniczka, bo wlasnie o takim poziomie plynu powinien ostrzegac. Chyba musisz zanurkowac pod zderzak i tam poszukac.

Pozdrawiam!
Wlasnie chcialem to zrobic od gory ale chyba sie nie da i bede musial sie polozyc :satan:
Poszukamy, zobaczymy, damy pomogl :jezyk1:

kerid
18-08-2005, 13:14
To jest coś takiego?
Jak masz panel check control to na nim jest kontrolka informujaca o zbyt niskim poziomie plynu w spryskiwaczu. Wlasnie mnie nie poinformowala i szukam przyczyny :satan: :beer:

jak widać elektronika czasem zawodzi, nie ma to jak sprawdzewnie na oko :satan: ja sprawdzam przed każdą dłuższą trasą i uzupełniam do pełna i nie brakło mi ani razu.


P.S. Kiedyś znajoma powiedziała że jak braknie płynu to czas na sprzedaż, nie wiem co sugerowała.

waldemarz
18-08-2005, 13:21
Jak w temacie. Dzisiaj chcialem przemyc szybke a tu cisza :(
Zagladam do zbiorniczka, a tam susza i kontrolka na checkcontrol mnie nie ostrzegla. Przy zapalaniu silnika swieci, wiec zarowka dobra. Musze teraz dobrac sie do tego czujnika ewentualnie posprawdzac kabelki ale nie moge go cos znalezc. Moze ktos wie gdzie on jest podpiety? Vitek tak jak ci napisali poloz sie i od spodu zobaczysz przewody elektryczne z kostka, a czujnik bedzie w srodku nad silniczkiem.

pingwin
18-08-2005, 14:38
A zapala Ci sie ta kontrolka po zaplonie? Moze po prostu zarowka poszla...

Andy
18-08-2005, 14:43
A zapala Ci sie ta kontrolka po zaplonie? Moze po prostu zarowka poszla...

oj nie czytamy dokładnie, kolega pisał że żarówka OK :satan:

pingwin
18-08-2005, 14:44
fakt, nie doczytalem - shame on me :)

Andy
18-08-2005, 14:58
Bywa :beer:

Sinuspi
19-08-2005, 09:36
Standart w Fordzie czujnik w kształcie koła ściętego z jednej strony ze wzgledu na profil jego mocowania + 2 przewody. Stki wewnątzr lubią się zanieczyścić ale to nie reguła.
:pc: