PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]dziwne zachowanie silka po zapaleniu



kurak69
07-11-2008, 10:02
Witam,
Ostatnio kupiłem Mondeo z zetec 1,8 W silniku od razu wymienilem wszystkie filtry, plyny, kable WN i świece. Silnik chodzi bez zarzutu, zapala od strzała bez problemu. Pierwszy raz problem pojawił się zaraz po kupnie. Silnik nie zapalił od razu od strzała, tylko musiałem go dłużej pokręcić i przygazować aż w końcu odpalił. (silnik zapalałem kiedy był cieply, po wizycie na stacji benzynowej)

Drugi raz coś takiego zdarzyło mi się wczoraj. Założyłem już instalacje gazową (IIgen Landi Renzo - chodzi bez zarzutu). Przyjechałem pod dom i zgasiłem samochód na 20 min Czyli jak zapalałem go był ciepły. Musiałem znowu nim mocno pokręcić, żeby zapalił a gdy już załapał (nie przegazowaywałem) zaczął choidzić jakby na 2 cylindrach. Miał za niskie obroty, całym nim telepało. Z silnika odchodził dziwny dzwięk (stukot metaliczny- chyba od telepania) samochód przegazowałem i wszystko się ustabilizowało obroty ustabilizowały sie na 900, a silnik zaczął idealnie równiutko chodzić.

Podobne objawy miałem jak kiedyś odpalałem gaźnikowego golfa- kiedy zalałem świece. (tutaj zasilanie jest całkiem inne więc chyba odpada)

Jako, że zawsze odpalam na benzynie a dolegliwość pierwszy raz wyskoczyła przed założeniem instalacji gazowej, przyjmuje, że to nie jej wina.

Dodam, że jestem przed wymianą sondy lambda która nie działa. Przy instalowaniu gazu okazało się , że nie działa ani na benzynie ani na gazie.

Proszę o pomoc osoby, które miały podobne problemy.
pozdrawiam

Netoper
07-11-2008, 10:32
Zrób reset i adaptację i wymień lambdę, pcm zapamiętał że jest uwalona i pracuje w trybie awaryjnym.
Co prawda przy rozruchu odczyty lambdy nie są brane pod uwagę, ale nie wiadomo co się jeszcze w pcm-ie namieszało,
Wyczyść jeszcze przepływkę, filtr paliwa wymieniany był?

Jazda bez sprawnej lambdy na gazie może skutkować wywaleniem uszczelki pod głowicą, bo nie wiadomo czy nie masz za ubogiej mieszanki. Natomiast przy bogatej potrafi wywalić uszczelki na wydechu.

Paolo
07-11-2008, 11:44
Dodam, że jestem przed wymianą sondy lambda która nie działa.


To jak oni skalibrowali instalację II generacji :rotfl: :rotfl: nie ma co gazownicy równi goście :metal2: :metal2:

tattooator
07-11-2008, 13:29
Miałem podobne objawy. Okazało się , że poluzował się kondensator przy cewce. Po oczyszczeniu styku kondensatora z cewką i dokręceniu wszystko powróciło do normy. :bigok: