PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzona automatyczna skrzynia biegów Mondeo MKI - pomocy!



maciejmondeo
18-08-2005, 21:06
Witajcie
Jestem włascicielem Mondeo Mk1 z roku 1995 silnik 2,0 zetek 16V. Dzis mechanik przekazał mi okropna wiadomość uszkodziła sie skrzynia biegów :zly: .
Podobno uszkodzenie jakiegoś pas który sie w nieje znajduje doprowadziło do wybicia zaworu przez który wyciekł olej co było widoczne (ślady oleju) z lewej strony pojazdu przy wnęce przedniego koła.
Drodzy Uzytkownicy Mondeo w automacie, prosze podajcie namiary jakiś warsztatów zajmujących sie naprawa tego rodzaju usterek. Wiem ze naprawa tania nie bedzie ale chce znaleźć najtańszego do tego fachowca. Jednoczesnie mam pytanie czy istnieje możliwość zmiany ASK na manualną bez wymiany (przełozenia) silnika? Prosze jednocześnie o przekazanie informacji adresowych osób zajmujących sie sprzedażą skrzyń manulanych bądź automatycznych albo osób zajmujacych sie przerabianiem ASK na manualne.
Pozdrawiam
Maciek

Global
18-08-2005, 21:11
Z automatu na manual się da. Sam to przerabiałem ale lepiej chyba zrobić automat i opchnąć samochód. A zmiana na manuala jest dość kosztowna i potem tak wychodzą mankamenty których się nie przewidzi.

Jeszcze nie tak dawno miałem samą skrzynię na sprzedaż (uszkodzone tarczki) ale teraz to po ptysiach :)

kerid
18-08-2005, 21:43
Drodzy Uzytkownicy Mondeo w automacie, prosze podajcie namiary jakiś warsztatów zajmujących sie naprawa tego rodzaju usterek.
Maciek

wszystko byłoby ok, jak byś podał jeszcze w którym zakątku Polski szukasz tego warsztatu, chyba że jest ci to bez różnicy :))

pingwin
18-08-2005, 22:38
Wiem ze naprawa tania nie bedzie ale chce znaleźć najtańszego do tego fachowca.

Nie oszczedzaj, albo dobrze albo tanio. Poza tym, nikt Ci nie poda ceny zanim nie rozbierze skrzyni i nie obejrzy jakie spustoszenia sa w srodku. Jesli poda Ci cene z gory - szukaj innego mechanika, bo ten nie wie co gada.

Poza tym, w MDO jest do dojscie do skrzyni, wiec za sama robocizne wychodzi 800 - 1000 PLN (netto). Do obowiazkowych wydatkow nalezy doliczyc komplet uszczelek, 2 zalania oleju i prawdopodobnie tarczki (jak juz skrznia jest na stole, to warto od razu wymienic).

Przerabialem naprawe automata juz 2 razy, wiec wiem co pisze.

Pozdrawiam i lacze sie z Toba w bolu.
pInGwIn