PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Temperatura płynu chłodzącego



Maciek1975
11-11-2008, 20:25
Witam

Wiem, że na na ten temat było już sporo na ten temat ale szkół widzę jest kilka i jednoznacznej odpowiedzi nie ma.
Jak powinien zachowywać się wskaźnik temperatury. Czy po nagrzaniu powinien sztywno na 12 czy w korku może się podnieść ?
U mnie w aucie wskazówka stoi gdzieś pomiędzy N a O (bliżej O) ale po zatrzymaniu się i postaniu w korkach wskazówka przekracza połowę czasem mniej czasem więcej. Gdy ruszę wskazówka znowu spada dokładnie w to samo miejsce. Ciepłe powietrze mam już po przejechaniu kilku kilometrów. Jak to jest z tą temperaturą ? Czy to jest normalne zachowanie ? Jeśli nie a pewnie tak będzie co jest przyczyną ? Termostat ? Czujnik ?

Brudsien
11-11-2008, 20:27
Wszystko masz w porządku, najwyżej mozesz sprawdzic rezystor na wentylatorze chlodnicy

Andrzej10
11-11-2008, 20:35
Wskazówka powinna być ciut ponirzej 12. Jeśli się wacha to albo czójnik coś nie tak albo termostat przycina w którejś pozycji. A ruchy powinny być praktycznie nie widoczne. Pozdrawiam

Maciek1975
11-11-2008, 20:49
No właśnie 2 odpowiedzi i 2 całkowicie różne. Czyli nic dalej nie wiem :(
U mnie wskazówka jest trochę więcej niż ciut poniżej 12.
Czy wahania opisanych przeze mnie temp. może być spowodowane trafionym czujnikiem temp. ? Dziwne to dla mnie jest...

Andrzej10
11-11-2008, 20:52
mnie wskazówka jest trochę więcej niż ciut poniżej 12.

A ciepło leci tak jak trzeba czy jest ciut za zimne. Bo możliwe że czójnki powioedział papa. Pozdrawiam

Maciek1975
11-11-2008, 20:57
Jak najbardziej. Ciepełko jest już po dłuższej chwili ok 2-3 km.

Andrzej10
11-11-2008, 20:59
No to zapewne czójnik świruje. W mojej skromnej flocie wskazówka stoi w obu ciut ponirzej 12 nie warzne czy korek przy 30 oC czy trasa poniżej 0 (no raz mi się zdarzyło że zjechała w czasie jazdy z uczelni do domu jak było coś koło -18 z wiatrem a ja się dogrzewałem). Pozdrawiam

Maciek1975
11-11-2008, 21:11
Czyli jednak wskaźnik powinien trzymać się stałego poziomu ok R bez względu temperatury zewnętrznej, korków, trasy, prędkości etc.

Rozumiem, że czujnik najlepiej oryginał ?

Jeszcze jedno pytanie czy wskaźnik się zmieni przy grzaniu wnętrza ?

Andrzej10
11-11-2008, 21:17
Jeszcze jedno pytanie czy wskaźnik się zmieni przy grzaniu wnętrza ?

Tak gdy termostat padnięty poleci w dół. Lub przy olbrzymich mrozach.



Rozumiem, że czujnik najlepiej oryginał ?

Jak wszystkie części. Pozdrawiam

kurak69
11-11-2008, 21:51
u mnie jest podobnie tylko jeszcze bliżej N jest. Jak stoje w korkach to podchodzi do polowy, troche przekracza, wtedy wlacza sie wentylator a jak zaczne jechac znowu spada na N.

Zastanawiam sie czy nie mam termostatu strzelonego...

CzarekJ
19-11-2008, 12:35
W/g mnie we wszystkich przypadkach jest OK.....Piszecie że z ogrzewaniem w aucie jest OK...więc w czym problem?
Gdyby wskazówka nic nie pokazywała a "na krótko"(mostkujac piny we wtyczce) wychylała sie na max - uszkodzony byłby czujnik.
W zakresie "Normal" - jest ok.