PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]bulgotanie z silnika



Darecki
16-11-2008, 17:55
Nie wiem od czego zacząć, ale po kolei i najlepiej usystematyzować :)
1. czasem słychać dziwne bulgotanie z silnika i mam wrażenie że to od strony kolektora dolotowego, a najlepiej to słychać po otworzeniu filtra powietrza - z rury którą idzie pow. do silnika słychać to centralnie.
2. czasem jak pokręce kierą na parkingu to silnik dostaje jakby astmy, słychać jak zasysa powietrze haustami i jak dodam kilka razy gazu to po chwili mu to przechodzi. Odgłos identyczny jak człowiek który łapie powietrze po np. zadławieniu się
3. podczas kręcenia kierą na postoju dochodzą z silnika dziwne dźwięki, nie ze wspomagania a z silnika - coś jakby dostawał obiążenia i go przytykało. I tu również jak dotkne rury powietrza od filtra to na niej czuć a jak ją przycisne to dźwięk się zmienia i zanika
Dodam, ze wg mechanika kolektor jest ok (ABC Focus w Krakowie). Niby to nie przeszkadza w eksploatacji auta ale denerwuje strasznie :wall:
Za wszelkie sugestie będę wdzięczny i skończonej walce podziele się uwagami na forum :)

Jakub
16-11-2008, 18:33
Klapki kolektora :)

http://images27.fotosik.pl/294/7bc39027536bccb4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7bc39027536bccb4)
odłącz zaznaczony wężyk i zaślep króciec kolektora, jeśli bulgotanie ustanie, masz winnego :)

Darecki
16-11-2008, 19:50
Dzięki :) Odgłosy są faktycznie dokładnie z tego miejsca. W związku z tym pytania:
1. Jeździć z tym dalej ?
2. Można to naprawić ?
3. Ile kosztuje ewentualnie nowy kolektor ?

Damiano
16-11-2008, 20:24
Przeczysc krokowiec na poczatku. obroty powinny b yc stabilne i nie bedzie slychac tak tego bulgotania. wpisz w szukajce "kolektor ssacy MkIII" bylo troche juz o tym. sam tez to mam ale po wyzyszczeniu krokowca jest o wiele lepiej.pozdro

Jakub
16-11-2008, 20:57
Krokowiec wyczyść - na bank mu nie zaszkodzisz. Ale odłącz na poczatek ten wężyk i sprawdź jak się zachowuje :)

Darecki
17-11-2008, 15:58
Z tego co już się dowiedziałem to krokowiec raczej odpada i przyczyna leży w kolektorze. Jednak nie jest powiedziane że jest do wymiany, generalnie musi go obejrzeć mechanik i coś wtedy bliżej powie. Najgorszy scenariusz to wymiana kolektora, ale nie ma tragedii bo po tym co czytałem tu na forum to szykowałem się na ok. 1500-1600 zł za sam kolektor plus wymiana i ewentualne części do kolektora po modernizacji czyli coś ponad 2000 zł. A sprawa wygląda tak, że nowy kolektor to koszt 960 zł plus 200 zł wymiana i ewentualnie pare zł :) na to co nie pasuje ze starego układu.

Darecki
18-11-2008, 18:43
Podsumowanie dochodzenia :)
1. Serwis nieatoryzowany na mieście czyli ewentualne problemy z gwarancją, koszt to w sumie z jakąś puszką, kolektor nowy z robocizną ok. 1500 zł
2. ASO Forda też nowy kolektor z jakimiś częściami typu uszczelki koszt 1350 zł z rabatem i co ciekawe zdziwieni byli moim pytaniem o te części które podali mi w nieatoryzowanym, na moją prośbe sprawdzili jeszzcze dokładnie po VINie i do tego był przy tym gość z serwisu i sprawa jest prosta - kolektor plus części typu uszczelki i coś tam jeszcze wyszło taniej niż w autoryzowanym - ludzie o co tu chodzi, szok

danielWr
11-08-2009, 20:21
możliwe ze w nieautoryzowanym serwisie chcieli ci wsadzić nowszy kolektor do którego trzeba dokupić separator i gumowy waz a w aso wsadzili ci starszy.