PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Wymiana uszczelki



Wit
17-11-2008, 10:26
Witam
czytałem w Sam naprawiam o wymianie uszczelki pod miską olejową i włosy dęba mi stanęły 8O
Czy trzeba rozkręcać zawieszenie i wymontować część prawą, podnosić silnik, odłączyć półoś prawą, itd itp. Mam MkII ze stycznia 98 1,8 benzyna.
Co wy na to?

Paolo
17-11-2008, 10:44
To żeś się naczytał :) tak jak ja dobrze że nie poszedłem śladem ksiązki :))

więc tak:
- samochód na kanał
- podlewarować prawą stronę zdjąć koło i zdjąć osłonę plastikową od koła pasowego
- odkręcic śruby od sanek prawa stronę czyli przód i tył
- zdjąć rurę wydechową
- spuścić olej i wyciągnąć bagnet
- odkręcić miskę i blache osłonową od koła zamachowego
wtedy miska powinna ci zejść w dół od strony koła zamachowego
- potem trzeba odkręcić smok od pompy i blachę która osłania wał korbodowy
- odchylasz sanki w dół i zdejmujesz miske w dół

miłego mazania się w smarze :)

Wit
17-11-2008, 13:33
No i to już wygląda normalniej.
A czy potrzeba jakieś specjalne klucze np. super długie itp. czy standardowy zestaw + torxy wystarczy

Paolo
17-11-2008, 14:08
Więc tak:

- śruby sanek nr 21 nasadowy - wcześniej przez otwory napsikaj jakies WD bo mogą ciężko odkręcać i dodatkowe smarowanie przyda się
- śruby od miski nr 10 nasadka + przedłużka długa (10 szt.) - nasadka nr 13 dwie od dołu i nasadka mała nr 8 od góry sruby blachy
- pod miską nasadka nr 13 długa do odkręcenia blachy, torx 30 śruby od smoka pompy
- w razie czego to odkręć jeszcze śrube poduszki od skrzyni ta długa nr 15 nasadka


Jak bedziesz zakładał nową uszczelkę to na łukach ten od strony koła zamachowego i od rozrzadu nałóż dirko lub cos podobnego (płynna uszczelka) pod uszczelkę aby ci nie wyskoczyła przy montażu i na nią :)

Wit
17-11-2008, 19:05
Świetnie dzięki kupiłem uszczelkę (gumowa) i "klej" na 300 oC.
A powiedz mi czy z uszczelką do klawiatury to chyba już spoko wszystko na "wierzchu"?

Paolo
18-11-2008, 03:13
Dekiel zaworów to pesteczka :)

Wit
18-11-2008, 12:16
A kleić od razu klejem chyba jest dobrze?

Paolo
18-11-2008, 12:23
Czyścisz miskę i blok od spodu (tam gdzie miska się styka) , nakładasz cienką warstwę płynnej uszczelki na miskę od strony koła zamachowego i rozrządu w tych pół księżycach. Potem zakładasz nowa uszczelkę , ja jeszcze nałożyłem delikatnie płynną uszczelkę na wierzch uszczelki i tak składałem.
Efekt susza pod silnikiem :)

Wit
18-11-2008, 13:12
Efekt susza pod silnikiem
I o ten efekt mi chodzi :beer: :beer:

LaBobas
19-11-2008, 14:00
Efekt susza pod silnikiem
do momentu wyjazdu za brame warsztatu?:)hehehhe

Paolo
19-11-2008, 14:07
Efekt susza pod silnikiem
do momentu wyjazdu za brame warsztatu?:)hehehhe

Rafal jak ci będzie ciekła to wpadnij do mnie ściągnę ci ja całkiem i problem będziesz miał rozwiązany :satan:

bdop
19-11-2008, 14:14
Efekt susza pod silnikiem

a olejem zalałeś?

Paolo
19-11-2008, 14:21
Efekt susza pod silnikiem

a olejem zalałeś?

Nie bądź taki dowciapny :)

Wit
19-11-2008, 17:30
A jeszcze apropo's wymiany. Są magicy którzy przy tej robocie chcą odsuwać skrzynię bo tam są 2 śruby 8O 8O 8O

Paolo
19-11-2008, 22:44
eee jakie śruby są dwie na dole ale skrzyni sie nie rusza i dwie na górze od blachy, ale skrzynia pozostaje na swoim miejscu

Wit
21-11-2008, 15:08
No i d :ass: :ass: :ass: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: i nic śruby od sanek nie ruszyły. Psikane, pukane i :( . I co z tym fantem zrobić, bo olejek dalej leci.
A przy okazji uszczelka od klawiatury zmieniona :fan: i czujnik temperatury do tripa też i wszystko hula. :fan: :fan: :fan: :fan: :bud: :bud: :bud: :bud:

Wit
24-11-2008, 12:02
No i jak pomoże ktoś "odkręcić" śruby. Czy łatwo je urwać, czy ew. zerwać śruby (te w profilu). Czy można kręcić na "chama" aż puści! Bo dzisiaj znów próbowałem i tylko porządny klucz wygiął się. Czy przy odkręcaniu podnieś silnik czy jakieś inne cuda. Bo magik inny powiedział że chyba trza silnik wyjąć 8O 8O 8O 8O 8O 8O .
A czy ktoś mi powie czy mam miskę aluminiową czy stalową, bo to ponoć różnica. Autko styczeń 98. H E L P M I :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad:

Paolo
24-11-2008, 12:16
Wczoraj musielismy znowu wyciągnąc miskę bo okazało się że przepuszcza jeszcze uszczelka na stopce filtra oleju :wall: , sanek już nie opuszczalismy na wyciągarce podnieslismy maksymalnie silnik i miska wyszła po odkręceniu blachy osłaniającej korbowód i smoka od pompy :)
Także próbuj tej metody jeżeli masz gdzie podwiesić silnik i podciągnąć go maksymalnie za ucho przy rozrządzie :)

Wit
24-11-2008, 21:01
Okazało sie u mechaniora że niby cieknie olej z czujnika ciśnienia oleju (chociaż mi to wygląda na uszczelkę). Czy w czujniku jest uszczelka czy trzeba wymienić cały, a może sam czujnik cieknie?

andrzej1963
24-11-2008, 23:25
to nie zdiagnozowałeś dokładnie wycieku i chciałeś miskę wyciągać??

Wit
25-11-2008, 07:26
no chiba nie, wyglądało wszystko, że micha bo była "zalana", a od góry nad miską sucho tylko ze 25 cm nad było mokro ale myślałem, że to co innego.

andrzej1963
25-11-2008, 12:57
no to dla Ciebie dobrze,bo koszty nieporównywalne,a i problem praktycznie znikł,bo czujnik to sam sobie wymienisz,a tak nawiasem mówiąc to jak Ci coś wyciekało to najpierw trzeba było wymyć (wyczyścić) silnik i dopiero patrzyć skąd cieknie,wtedy wszystko widać,ale suma sumarum dobrze ,że miski nie odkręcałeś.....

Wit
25-11-2008, 15:53
najpierw trzeba było wymyć (wyczyścić) silnik i dopiero patrzyć skąd cieknie

Fakt mój błąd ale to wszystko wymyślili w serwisie na Akcji Zima z Fordem czy jakoś tak