PDA

Zobacz pełną wersję : [MK3] Dziwny problem!



wizar1946
18-11-2008, 00:06
Witam

Moze ktos bedzie potrafil cos doradzic bo mam z autem problem i moj poziom irytacji siega wyzyn. Od jakie czasu wystepuja dziwne objawy. Falujace obroty, szarpanie na niskich biegach, strata mocy, drgania w trakcie dodawania gazu, drgania silnika a ostatnio 'syczenie' spod maski (prawa strona) i dosyc nie przyjemny zapach spalenizny. Dodam, ze sytuacja sie poprawia jak aktywuje sie kontrolka 'awaria silnika' na tablicy. Nie wiem dlaczego. Jeszcze wystepuje wysokie spalanie ale to pryszcz chociaz pewnie jakis zwiazek moze istniec. Filtr paliwa, powietrza, swiece, kable byly wymieniane. Ma ktos moze jakas sugestie? Z gory dziekuje.
wizar

Swistak
18-11-2008, 00:21
z prawej strony? spalenizna ale jaka? guma czy inny zapach? przyjrzyj się alternatorowi dokładnie.

CzarekJ
18-11-2008, 10:46
Nic "nowego".....to normalne objawy przy słusznym przebiegu.
na forum jest o tym full informacji.
Proponuje dobrze poszukać a na pewno przydatne będzie to:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=151

Jakub
18-11-2008, 12:36
Czarek - sprawa się tyczy MKIII, a tam jest nico inaczej...

wizar1946
18-11-2008, 17:54
z prawej strony? spalenizna ale jaka? guma czy inny zapach? przyjrzyj się alternatorowi dokładnie.

Zapach to polaczenie spalonej gumy z plastykiem. Faktycznie to jest MK3 i przebieg wzgledny (115 k). Do tej pory bylo wszystko elegancko a teraz te cyrki. Dodam, ze ma momenty, ze wszystko wraca do normy a za chwile znowu 'cyrki'. Dzieki za rady.

Jakub
18-11-2008, 22:45
podjedź na sczytanie błędów ze świecąca kontrolką. Wyjdzie na kompie co go boli.

CzarekJ
19-11-2008, 01:50
Czarek - sprawa się tyczy MKIII, a tam jest nico inaczej...
Rozumiem :up: ale takie "kompendium" może być przydatne nie tylko w przypadku Forda.....zasady działania i osprzęt wszelkich silników z full wtryskiem (i nie tylko) jest taki sam albo bardzo podobny.
Różnice w budowie....
Myślę że jeżeli ktoś ma troszeczkę pojęcia i zacięcia do mechaniki - wyciągnie
z tego odpowiednia wiedzę :bigok:

ace2
19-11-2008, 13:53
Miałem to samo tylko ze smrod to byl benzyny. ASO 4 dni kopalo i nic nie wykopalo. Wymiana cewki i kabli tylko zretuszowala problem do mniej uciazliwych i lagodniejszych szarpniec, falowan no i nie smierdzi bo nie palil na 1 cylinder na zimnym a wtrysk la paliwo - chyba.