PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Mk III termostat do wymiany ?



Xcome
18-11-2008, 19:59
Na wstępie pragnę napisać, ze jestem nowy na tym forum.
Posiadam mondeo mkIII 1,8 benzyna,ale wracając do tematu :
mój problem polega na tym ze wskazówka temperatury stoi pionowo ,
a silnik jest ciągle niedogrzany .Węże mogę spokojnie trzymać w ręku.W książce "sam naprawiam "wyczytałem ze termostat w benzynie jest podgrzewany (koszt nowego okolo 400 zl !!!)możne to wina czujnika temperatury ?Ma możne ktoś z szanownych forumowiczów jakiś pomysł? Nadmieniam ze użyłem opcji szukaj , ale na temat tych silników na tym forum jest bardzo mało informacji

ace2
19-11-2008, 13:55
Nikt ci nie udzieli porady a czujnikow jest kilka i sa kosztowne wiec wymiana na slepo jest zbyt kosztowna a glaby w ASO to takze nic nie wymysla.

Xcome
20-11-2008, 23:30
wielkie dzięki za tak wyczerpująca odpowiedz , dobrze ze zapytałem na forum o rozmnażaniu kur , bo w innym razie pomyślał bym ze ta odpowiedz to jakaś kpina " Nikt ci nie udzieli porady '' -skąd ta pewność ?

Paolo
21-11-2008, 10:04
mój problem polega na tym ze wskazówka temperatury stoi pionowo

To dobrze bo tak powinno być.




a silnik jest ciągle niedogrzany .Węże mogę spokojnie trzymać w ręku.

Co ma piernik do wiatraka :) , samochód był podłączany do kompa i odczytywana temperatura pracy silnika ???
Jeżeli nie to najpierw to zrób a potem jeżeli jest rzeczywiście nie dogrzany szukać przyczyn.




W książce "sam naprawiam "wyczytałem ze termostat w benzynie jest podgrzewany (koszt nowego okolo 400 zl !!!)możne to wina czujnika temperatury ?

No trochę mniej 328 zł :)

To termostata do MKII 1.8 Pb

http://fordsklep.pl/sklep,1502,,,03,,pl-pln,176702,0.html