PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie od kolegi co ma V6 MkII odnośnie temperatury silnika



larky
19-08-2005, 15:39
No więc auto rozgrzane leci sobie trasą i ma włączoną klimatyzację. Wskaźnik normalnie czyli mniej więcej na środku. No i teraz zatrzymuje się z uruchomionym silnikiem i włączoną klimą i zauważa znaczące zwiększenie temperatury silnika na wskaźniku. Normalne to czy nie bo ja u siebie nic takiego nie zauważyłem.

v1tek77
19-08-2005, 15:42
No więc auto rozgrzane leci sobie trasą i ma włączoną klimatyzację. Wskaźnik normalnie czyli mniej więcej na środku. No i teraz zatrzymuje się z uruchomionym silnikiem i włączoną klimą i zauważa znaczące zwiększenie temperatury silnika na wskaźniku. Normalne to czy nie bo ja u siebie nic takiego nie zauważyłem.
Ja co prawda mam 1.8 ale to chyba normalne, ze jak sie zatrzymasz to silnik nie ma takiego chlodzenia jak podczas jazdy i temperatura wzrasta. Wystarczy w upalny dzien jechac trasa, temperatura OK, wjedziesz do miasta, czeste zatrzymania itp. i odrazu wskazowka idzie w gore.

wrozek
19-08-2005, 16:11
wskazówka temp. choćby nie wiem co się działo stoi w połowie skali.
A u kolegi ...albo termostat nie otwiera się całkowicie i jest mniejszy przepływ płynu do chłodnicy co w połączeniu z mniejszą wydajnością pompy wodnej na wolnych obrotach powoduje wolniejsze ochładzanie się płynu, albo ma zamulony układ i wogóle obieg jest taki sobie, albo pompa wodna się kończy co w V6 nie jest podobno niczym dziwnym ( plastikowy wirnik - niedawno było o tym na forum). W ciepłe dni po zatrzymaniu obserwuję tylko dość częste załączanie się wentylatora.
Ale zacząłbym od termostatu.

pingwin
19-08-2005, 16:32
U mnie tez wskaznik jakby przyklejony w polowie skali.

Pozdrawiam!

PS. Larky, jeszcze nie wiem, wieczorem dam znac :)

RWalentynowicz
19-08-2005, 16:51
No więc auto rozgrzane leci sobie trasą i ma włączoną klimatyzację. Wskaźnik normalnie czyli mniej więcej na środku. No i teraz zatrzymuje się z uruchomionym silnikiem i włączoną klimą i zauważa znaczące zwiększenie temperatury silnika na wskaźniku. Normalne to czy nie bo ja u siebie nic takiego nie zauważyłem.

U mnie tak się dzieje o ile poziom oleju w silniku jest na minimum. Jak tylko dolewam pod maksa to wspomniany objaw nie występuje.

waldemarz
19-08-2005, 17:45
No więc auto rozgrzane leci sobie trasą i ma włączoną klimatyzację. Wskaźnik normalnie czyli mniej więcej na środku. No i teraz zatrzymuje się z uruchomionym silnikiem i włączoną klimą i zauważa znaczące zwiększenie temperatury silnika na wskaźniku. Normalne to czy nie bo ja u siebie nic takiego nie zauważyłem. A jak ze stanem plynu chlodniczego i oleju w silniku? No i oczywiscie zalezne jest tez jak ma z przeplywem plynu w obiegu (termostat) :metal

larky
19-08-2005, 17:56
Wiem na pewno że olej jest OK. Więcej się dopytam...

fuel111
19-08-2005, 21:12
No myślę, że termostat się przycina. U mnie stoi jak pal Azji :satan: