PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec] Wariacja obrotów - wzmacniacz iskry fotka



assassin
20-11-2008, 10:52
Witam wszystkich którym sie cuda dzieją z obrotami. Jako że już mam to za sobą opiszę dla potomnych co było u mnie. Sam przeczytałem milion postów dotyczących wariacji to może komuś ja pomogę.
Zaczęło się tak że od czasu do czasu silnik miał strzał. Dodam że jest zagazowany. Po przeczytaniu porad na forum popędziłem zmienić świeczki i kable. Wszystko Motorkrafta. Trochę pomogło ale po paru dniach zaczęło się falowanie obrotów. Jakoś od 200 do 3000 nawet! Motorek zwariował! No to znów na forum. Potem do garażu i za czyszczenie przepływki i krokowego. Dodam że krokowca udało mi się w MkI wyciągnąć od góry! :metal:
Po tym czyszczeniu adaptacja i ... NIC! Dalej świrował! Wyjechałem bo se myślę może coś sięprzedmucha w drodze alboco. Ale jazda z jednoczesnym hamowaniem i podtrzymywaniem obrotów prawą nogą to lipa. Kangurowanie w mieście jak "L"-ka to masakra!
Oddałem w końcu zrezygnowany furę do mechaniora. Calutki piątek sprawdzali, badali, wymieniali. Pierwsza diagnoza - padła cewka. Wymienili na inna i było tak samo. Następna diagnoza padł PCM!!! No se myślę już po mnie. Wymienili, sprawdzili i to samo!!!! I teraz najlepsze! Ostatnia rzecz jaką sprawdzili i to już w poniedziałek to wzmacniacz iskry!!! On się uwalił i to przez niego to wszystko! Pierwszy raz się z tym spotkałem i konsultowałem to z Netoperem. On też pierwszy raz o czymś takim słyszał. Teraz Mundek chodzi jak nowy! Zero niemiłych objawów! Przyjemność jazdy:) Dla potomnych wstawię zdjęcie tego małego ustrojstwa w galeriach. Mam nadzieję że nikogo nie zanudziłem ale sam spędziłem mase godzin na szukaniu pomocy na forach i wiem że to cholernie dużo daje a jaka frajda jak dzięki temu Mondek zaczyna fruwać:)

Edit
Temat ciut zmieniłem

Netoper
20-11-2008, 11:17
Jak gadaliśmy, nawet o uszy mi się nie obiło i nigdy z tym nie miałem do czynienia. Może fotka pokaże coś co znam, ale pod inną nazwą.
Jeszcze jak możesz napisz gdzie to jest umocowane w samochodzie

assassin
20-11-2008, 11:18
obiecana fotka wzmacniacza
http://img296.imageshack.us/img296/9068/dsc00038oe9.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=dsc00038oe9.jpg)http://img296.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

assassin
20-11-2008, 11:20
Niestety nie wiem gdzie to jest zamocowane:( dowiem sie.

Netoper
20-11-2008, 11:27
To nie rzuciło mi się w oczy.
A przez ciekawość, na ile padłeś za ten wzmacniacz?

assassin
20-11-2008, 11:33
Chlopaki za diagnoze kompem biora 100. Siedzieli poltora dnia i za wszystko wzieli 350. Niby niemalo ale jak wsiadlem i pojechalem to zapomnialem o kosztach :)

Paolo
20-11-2008, 11:53
Niestety nie wiem gdzie to jest zamocowane:( dowiem sie.

Przy cewce zapłonowej :) za nią patrząc od przodu.

assassin
20-11-2008, 11:55
Ale szybki jestes Paolo!:)

Netoper
20-11-2008, 12:13
Przy cewce zapłonowej za nią patrząc od przodu.
A w fałce zwróciłeś może uwagę czy też za cewką schowane?

Paolo
20-11-2008, 13:18
Przy cewce zapłonowej za nią patrząc od przodu.
A w fałce zwróciłeś może uwagę czy też za cewką schowane?

Nie zaglądałem do V ale dzisiaj będe miał okazję to zobaczę :)

pejko
20-11-2008, 14:24
mi to wygląda na kondensator i moim zdaniem ma bardziej funkcje przeciwzakłuceniowa niż wzmacniacza iskry.

rc23
20-11-2008, 20:43
wzmacniacz iskry??????

tranzystor sterujący praca cewki jest w PCM-ie

a to jak kolega wyzej słusznie zauważył, kondensator przeciwzakłóceniowy
jesli to odepniecie to jest duza szansa na usłyszenie gwizdu w głośnikach

lutolinski
21-11-2008, 01:00
Przy fałce jest to po lewej stronie cewki ,przykrecone blaszką na dwie śrubki od cewki.

Master_Ginio
21-11-2008, 01:13
a to jak kolega wyzej słusznie zauważył, kondensator przeciwzakłóceniowy
jesli to odepniecie to jest duza szansa na usłyszenie gwizdu w głośnikach


Hmmm co mi to daje do myślenia, ponieważ jak miałem stare radio to gwizdało w prawym głośniku jak tylko je włączyłem, a teraz jak narazie cisza, czyżby ten elemencik zaczął się sypać?? i jakie koszta tego cuda o ile to kupi :)

kebard
01-12-2008, 15:22
Ale nikt tutaj nie spróbował wyjaśnić, jak to możliwe, że ten kondensator powodował takie problemy? Trochę to dziwne...

bede83
05-06-2009, 14:05
Sorry ze odświeżam dość stary temat ale szukam odpowiedzi na pytanie jak sprawdzić uszkodzenie tego ustrojstwa u mnie np przez to urządzenie prąd nie przepływa

czy to może byc oznaka uszkodzenia?

alexcee
06-06-2009, 01:19
a ile macie kabli w tej wtyczce co do tego wchodzi ? 1 ? ;>