PDA

Zobacz pełną wersję : Da się sprawdzić rozrząd?



Kafar
19-08-2005, 21:35
Jak stoję na luzie silnik nabiera takiego dziwnego rytmu czasem, może to coś wibruje a może rozrząd?Da się go sprawdzić bez wymiany czy jest dobry, tak wogóle to co ile się go powinno wymieniać?90.000?

zdzichop
19-08-2005, 21:57
Obawiam się że przebieg 90 000 km na rozrzadzie to duże ryzyko. Producent zaleca wymianę co 60 000km. Sprawdzić możesz po wyciągnięciu elementów rozrzadu tj pasków, rolek i napinaczy ale raz wyjętych pasków nie powinno sie ponownie zakładać. Rolki jesli sa w porzadku mozna zostawić na własna odpowiedzialność.

Kafar
19-08-2005, 22:01
Tfu, miało być 60.000 bo tyle pisze w instrukcji, problem w tym ze nie mam narazie możliwości sprawdzić kiedy był u nas wymieniany...

kerid
19-08-2005, 22:03
Tfu, miało być 60.000 bo tyle pisze w instrukcji, problem w tym ze nie mam narazie możliwości sprawdzić kiedy był u nas wymieniany...

Jak nie masz pewności kiedy był wymieniany to rób to jak najszybciej, bo koszt wymiany jest o wiele niższy niż pózniejszy remont :metal :bigok:

Kafar
19-08-2005, 22:05
Własnie z kasa krucho bo zawieszkę robiłem, więc chyba narazie bedę rzadziej uzywał MDO, ale do zlotu sie zrobi:)A moze wyjdzie ze to nie rozrząd, pozatym jakie sa objawy "zużytego" rozrzadu, i jaki koszt z rolkami?

Miroo
20-08-2005, 00:22
Własnie z kasa krucho bo zawieszkę robiłem, więc chyba narazie bedę rzadziej uzywał MDO, ale do zlotu sie zrobi:)A moze wyjdzie ze to nie rozrząd, pozatym jakie sa objawy "zużytego" rozrzadu, i jaki koszt z rolkami?

U mnie zamknęło sie to w cenie 620-720pln nie pamiętam dokładnie ,bo robiłem rok temu.cena brutto-rolki,paski i robocizna

rufix1
20-08-2005, 00:27
Kupiłeś a nie jesteś pewien kiedy była wymiana,wymień-zaoszczędzisz dużo czasu i pieniążków.Zawsze podczas prac można :beer: :beer: bo to i wskazane jest.

fazi
20-08-2005, 00:55
witaj iwęc co dorozrządu to proponowałbym ci jego wymianę jeśli nie jesteś pewien co do jego przebiegu po poprzedniej wymianie ,a wdieslu czasem tak bywa że łapie dziwne wibracje po zatankowaniu słabego paliwa że tak delikatnie się wyraże, też szukałem dziury w mondku a okazało się że orlenowskie paliwo jest do i tankuje na szelu albo w slownawcie pozdrawiam :bigok:

maciek
20-08-2005, 02:25
Nie mam tego problemu (chyba jedyna kwestia w której v6 jest tańszy w eksploatacji :)) ), ale na Twoim miejscu od razu bym zmieniał.
Jak Ci walnie to generalny remont silnika. A nie wiesz czy poprzedni właściciel w ogóle zmianiał i kiedy.
A jeszcze dodatkowo pamiętaj że możesz mieć licznik cofnięty :getsome: .
Zmieniaj więc czym prędzej.

Kafar
20-08-2005, 07:54
Ale o to chodzi że autko jest w rodzinie już ponad 6 lat, kupił ojciec jak miał 90.000 i znalazłem listę rzeczy robionych i był tam rozrząd,potem pamiętam że był wymieniany jeszcze raz (pewnie przy 150.000), teraz mam 196.00 więc teoretycznie 14.000 przede mną. A życie się tak ułozyło że ojciec miał bardzo ciężką operację i w tej chwili przechodzi rehablitację,ma drobne kłopoty z pamięcią i nie chciałbym go teraz tym męczyć bo to naprawde niewskazane, tak więc póki co auto jest na mojej głowie,dlatego pytam.

zdzichop
20-08-2005, 08:46
Jeśli masz odrobine pewności, że rozrząd był robiony 46 tys temu to jeździmy dalej. Koszt 950zl ze względu na kompleksową wymianę części przy jednym rozbieraniu auta:
rozrząd kpl + 3 paski (alter.,klima,wspom.)+pompa wodna+uszczelniacze 700zł
robocizna 250 8O
Do tego oleje.
Powodzienia i zdrowia dla całej rodziny

kerid
20-08-2005, 08:59
Ale o to chodzi że autko jest w rodzinie już ponad 6 lat, kupił ojciec jak miał 90.000 i znalazłem listę rzeczy robionych i był tam rozrząd,potem pamiętam że był wymieniany jeszcze raz (pewnie przy 150.000), teraz mam 196.00 więc teoretycznie 14.000 przede mną. A życie się tak ułozyło że ojciec miał bardzo ciężką operację i w tej chwili przechodzi rehablitację,ma drobne kłopoty z pamięcią i nie chciałbym go teraz tym męczyć bo to naprawde niewskazane, tak więc póki co auto jest na mojej głowie,dlatego pytam.

Powtórzę, jeśli nie masz pewności wymień :metal :bigok:

niuchni
20-08-2005, 23:26
A co może być źródłem tego dziwnego rytmu?Ja z kolei wymieniałem rozrząd dwa tyg. temu i też wysłuchałem jakiś dziwny rytm i stukot na jałowym przy obudowie jak delikatnie dodaje gazu to tak jakby ustawało. Resetowałem też komputer.Czy to też może mieć wpływ na pracę?Po otwarciu pokrywy rozrządu pasek był ułożony przy lewej krawędzi a nie powinien być pośrodku?
Dużo zdrowia dla Taty i dla wszystkich forumowiczów Pozdrawiam.

Miroo
20-08-2005, 23:36
Pozdrawiam ziomka z Kutna.Pasek powinien pracować na rolce I ..... I

niuchni
20-08-2005, 23:43
:metal Witam co tam słychać w pięknym mieście nad Wisłą?

jarek22
22-08-2005, 22:16
A co może być źródłem tego dziwnego rytmu?Ja z kolei wymieniałem rozrząd dwa tyg. temu i też wysłuchałem jakiś dziwny rytm i stukot na jałowym przy obudowie jak delikatnie dodaje gazu to tak jakby ustawało. Resetowałem też komputer.Czy to też może mieć wpływ na pracę?Po otwarciu pokrywy rozrządu pasek był ułożony przy lewej krawędzi a nie powinien być pośrodku?
Dużo zdrowia dla Taty i dla wszystkich forumowiczów Pozdrawiam.


to moze byc tez katalizator mozliwe ze ci sie powoli konczy i na jalowym delikatnie zaczyna go slychac a jak dodasz gazu jest ok