PDA

Zobacz pełną wersję : Spalanie gazu w V6



R9
20-08-2005, 01:21
Witam, mam pytanko odnośnie spalania lpg. 2 lata temu założyłem instalacje gazowa (niesekwencyjna, dalem ok 2500zł "BIGAS") Spalanie gazu przy b. spokojnej jezdzie po miescie to ok. 15l natomiast na klimie dochodzi nawet do 17l. Jak to wygląda u was bo jestem b.ciekawy. Nie to zebym sie skrobal ale od 2 lat nie spotkalem nikogo z takim sammym autem na gaz i jestem zaj... ciekawy.

R9
20-08-2005, 01:24
aha i jeszcze jedno b. wazne. Po jakims roku zauważyłem ze komputer zaczał szwankowac. Tzn teraz przekłamuje co do niby spalania benzyny. A jak to wygląda u was?? Szaleje komputer ??

gruszka76
20-08-2005, 01:41
Jak jeżdzę na LPG i się kończy benzyna w baku (1/4) to też komputer dostaje świra.
Odpalam auto, pokazuje że mam jeszcze pb na 150 km a po przejechaniu kilku km brzęczy już że bajury już nie ma prawie :glupi1:
Jak jeżdzę tylko na benzynie to wszystko jest OK :up:

kerid
20-08-2005, 08:53
Tu było rozmowa o spalaniu Spalanie LPG (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2170) :metal :bigok:


P.S. Przenieście to w odpowiednie miejsce :zly:

robocord
20-08-2005, 10:32
Witam, mam pytanko odnośnie spalania lpg. 2 lata temu założyłem instalacje gazowa (niesekwencyjna, dalem ok 2500zł "BIGAS") Spalanie gazu przy b. spokojnej jezdzie po miescie to ok. 15l natomiast na klimie dochodzi nawet do 17l. Jak to wygląda u was bo jestem b.ciekawy. Nie to zebym sie skrobal ale od 2 lat nie spotkalem nikogo z takim sammym autem na gaz i jestem zaj... ciekawy.

Witam,

U mnie spalanie średnie w cyklu mieszanym (tj. 30% miasto i ok. 70% poza) waha się pomiędzy 10 a 12 l/100km. Mam 2 gen od roku. Co do komputerka to już otym swego czasu pisałem. Pozdro

pingwin
20-08-2005, 17:26
Wszystko w normie, 15l po miescie to normalka... Komp od spalania tez mi swiruje. Poszukaj w kaciku "LPG" bylo o tym niedawno.

Pozdrawiam!

bary
20-08-2005, 17:42
Witam.
Kiedy napisałem niedawno o tym samym w Kąciku dla LPG odpisała tylko jedna osoba, a tu proszę...
Mój Mondeusz spala podobnie średnio 15l , a jak się postaram to nawet 17, 18l /100 km.
Z komputerem mam ten sam problem 1/4 zbiornika benzyny, a on sygnalizuje, że mam 80 km do przejechania.
Staram się mieć zawsze 1/2 zbiornika i mam na jakiś czas spokój.
Gbydy to kogoś bardzo denerwowało można zresetować komputer zdejmując na chwilę minusową kleme. Pomoże na jakiś czas.
Pozdrawiam.

bary
20-08-2005, 17:47
robocort - Ty chyba musisz bardzo delikatnie jeżdzić.
Zazdroszczę ci tak niskiego zużycia LPG.

VinCe
21-08-2005, 02:35
przy bardzo ostrej jeździe w trasie spalił mi 18...po mieście 15 i to jest norma dla tego silnika...

rjas
21-08-2005, 22:44
No to u mnie jest tak- instalka II gen. bez komputera. Spalanie praktycznie zawsze na takim samym poziomie - 13 litrów, niezależnie czy jadę spokojnie, czy go duszę ile wlezie. Większe spalanie zauważyłem tylko przy dłuższej jeździe po autostradzie (180 km/h) - 14 litrów.

Pozdrawiam
rjas

yaro_walbrzych
22-08-2005, 08:59
No to u mnie jest tak- instalka II gen. bez komputera. Spalanie praktycznie zawsze na takim samym poziomie - 13 litrów, niezależnie czy jadę spokojnie, czy go duszę ile wlezie. Większe spalanie zauważyłem tylko przy dłuższej jeździe po autostradzie (180 km/h) - 14 litrów.

Pozdrawiam
rjas

U mnie to samo!!! :beer:

wopuz
25-08-2005, 08:55
U mnie też praktycznie średnio pali 13 l gazu. Przejechałem około 7 tyś km na gazie sekwencji. Ford mondeo 2.5 ghia automat (1998r).

RWalentynowicz
25-08-2005, 09:50
No to u mnie jest tak- instalka II gen. bez komputera. Spalanie praktycznie zawsze na takim samym poziomie - 13 litrów, niezależnie czy jadę spokojnie, czy go duszę ile wlezie. Większe spalanie zauważyłem tylko przy dłuższej jeździe po autostradzie (180 km/h) - 14 litrów.

Pozdrawiam
rjas

U mnie to samo!!! :beer:

No to zacząłbym się na Waszym miejscu martwić. Bo tak niskie spalanie, przy tem silnku, to w moim odczuciu objaw jazdy na zubożonej miesznce, a nie musze chyba nikomu tłumaczyć czym to się może skończyć dla silnika...

RWalentynowicz
25-08-2005, 09:50
No to u mnie jest tak- instalka II gen. bez komputera. Spalanie praktycznie zawsze na takim samym poziomie - 13 litrów, niezależnie czy jadę spokojnie, czy go duszę ile wlezie. Większe spalanie zauważyłem tylko przy dłuższej jeździe po autostradzie (180 km/h) - 14 litrów.

Pozdrawiam
rjas

U mnie to samo!!! :beer:

No to zacząłbym się na Waszym miejscu martwić. Bo tak niskie spalanie, przy tem silnku, to w moim odczuciu objaw jazdy na zubożonej miesznce, a nie musze chyba nikomu tłumaczyć czym to się może skończyć dla silnika...

rjas
25-08-2005, 16:41
No to u mnie jest tak- instalka II gen. bez komputera. Spalanie praktycznie zawsze na takim samym poziomie - 13 litrów, niezależnie czy jadę spokojnie, czy go duszę ile wlezie. Większe spalanie zauważyłem tylko przy dłuższej jeździe po autostradzie (180 km/h) - 14 litrów.

Pozdrawiam
rjas

U mnie to samo!!! :beer:

No to zacząłbym się na Waszym miejscu martwić. Bo tak niskie spalanie, przy tem silnku, to w moim odczuciu objaw jazdy na zubożonej miesznce, a nie musze chyba nikomu tłumaczyć czym to się może skończyć dla silnika...

A czy nie chodzi w tym przypadku (II gen. bez kompa) o to, że regulacja gazu odbywa się tylko "śrubką" na przewodzie doprowadzającym gaz do miksera ? Stąd to spalanie - zawsze na tym samym poziomie.

Pozdrawiam
rjas

RWalentynowicz
25-08-2005, 21:24
A czy nie chodzi w tym przypadku (II gen. bez kompa) o to, że regulacja gazu odbywa się tylko "śrubką" na przewodzie doprowadzającym gaz do miksera ? Stąd to spalanie - zawsze na tym samym poziomie.

Pozdrawiam
rjas

Prawie. Tyle, że ta śrubka jest zbyt mocno dokręcona jak na mój gust...

rjas
25-08-2005, 23:35
Bardzo prawdopodobne, że masz rację.
Po następnym tankowaniu spróbuję ją trochę odkręcić i zobaczymy jaki będzie efekt. W każdym razie dam znać.
A wg Ciebie jakie powinno być właściwe zużycie dla tego silnika ?

Pozdrawiam
rjas

RWalentynowicz
26-08-2005, 08:52
Bardzo prawdopodobne, że masz rację.
Po następnym tankowaniu spróbuję ją trochę odkręcić i zobaczymy jaki będzie efekt. W każdym razie dam znać.
A wg Ciebie jakie powinno być właściwe zużycie dla tego silnika ?

Pozdrawiam
rjas

Jakieś 25 % większe od danych producenta (dla Pb oczywiście). Oczywiście można zubożyć mieszankę do progu gaśnięcia i wóczas pewno 11 litrów na mieście to auto by paliło, ale żywotność silnika skróciłaby się pewno do jednego wypadu na grzyby...