PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszek od hamulca ręcznego



wiesio33
20-08-2005, 11:36
Chcę wymienić mieszek od hamulca ręcznego podpowiedzcie czy trzeba demontować całą konsolę czy jest jakiś sposób wymiany bez rozbierania wszystkiego?
Jeśli trzeba to jak ściągnąć gałkę od lewarka zmiany biegów aby nic nie uszkodzić ?
:pad: :pad: :pad:

maciek
20-08-2005, 11:52
1. Ja jak to robiłem to wymontowałem konsolę, choć teroetycznie, powinno wystarczyć podważenie plastiku do okoła ręczbego.
Ale u mnie np już tam coś było zgrzewane i podważenie plastkiku nie było możliwe. Tyle że toego nie wiesz dopóki nie wyjmiesz kosoli. Zatem uważam że tak jest najbezpieczniej.
2. Gałka zmiany biegów jest nakręcana :) , odkręcasz ją przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Nie jest to konieczne, ale troszkę upraszcza sprawę. Nie proponuję Ci natomiast dalszego rozkręcenia dźwigni wstecznego i nie wiem czy to w ogóle możliwe.
3. Zdejmując konsolę musić zacząć od podważenia ramki mieszka dźwigni zmany biegów. Ta musi się dać zdjąć. Proponuję zacząć w miejscu, w którym ramka styka się z popieliczką (wyjmij ją uprzednio). Jak zdejmiesz tą ramkę (mieszka dźwigni zmiany biegów) to pod odpowiednim kątem możesz ją przełożyć przez konsolę (pod spód) - także odkręcanie gałki w ogóle nie jest konieczne.
4. Konsola trzyma się na 9 śróbach: 3 w podłokietniku, 2 nad popielniczką i po 2 w konsoli środkowej. Jak je powykręcasz i przełożysz pod spód mieszek dźwigni biegów to już możesz wyjąć konsolę. Oczywiście jeszcze zostaje stary mieszek ręcznego - ale z tym możesz sie obejść drastycznie :getsome: np nozyczkami.
5. Jeżeli wyjęcie ramki mieszka ręcznego z konsoli okaże się niemożliwe to wkładając wszystko razem będzesz musiał się troche natrudzić z przełożeniem ręcznego przez nowy mieszek, w trakcie zakładania konsoli.
Ale nic strasznego - trochę cierpliwośći i DELIKATNOŚCI.
Pozdrowki

fuel111
20-08-2005, 13:06
Zeby wyjąć mieszek niestety trzeba demontować konsolę plastyk jest zgrzewany punktowo. :metal

wiesio33
20-08-2005, 17:57
Dzięki za pomoc i rady napewno skorzystam :metal

REDY
20-08-2005, 23:20
WITAM
ja ściągałem już pare razy obudowe ręcznego, przez ostatnie dni, ponieważ miałem podarty mieszek i uszyłem sobie nowy z naturalnej skóry (wygląda ekstra) ale ramka co trzyma go była połamana (pokleiłem), ale mam problem jak to badziewie przymocować znowu do konsoli (pistolet i klej to lipa ciągle odpada) POMOŻECIE?? - POMÓŻCIE!! PLIS :) :pad:

fuel111
20-08-2005, 23:30
Musisz naprawić element plastikowy tu masz link do artylułu
naprawa el. plastik (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=79&mode=&order=0&thold=0) :metal

REDY
20-08-2005, 23:44
dzięki
więc jak znajde chwile, to zabieram konsole na chate i lutujemy.
bo teraz mam problem z tyłu szyba po zamknięciu z jednej strony ma 3mm szczeline i musze to zrobić choć nie wiem jeszcze jak, pewnie jak zawsze metoda prób i błędów. chyba że są jakieś propozycje.

Muder
20-08-2005, 23:46
Zeby wyjąć mieszek niestety trzeba demontować konsolę plastyk jest zgrzewany punktowo. :metal
Witam-sorry ,ale ja nie do tematu,tylko do kolegi Fuela :czy te ringi na zdjęciu sie klei czy są na wcisk,a w ogóle ciekawe ,jakby wyglądały z białymi tarczami,bo też mi takie myśli po głowie chodzą... :metal

fuel111
21-08-2005, 10:12
Są klejone ale na gęsty klej typu distal, silicon. Idą tego bardzo małe ilości bo wylezie z boku.