PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec][MK3] (1,8 benzyna 125hp) Wymiana termostatu



Daro1
28-11-2008, 10:54
Witam, czy jest jakiś sposób na szybką wymianę termostatu w tym silniku. Może ktoś już przerabiał ten temat?

Daro1
29-11-2008, 15:50
Witam, czy jest jakiś sposób na szybką wymianę termostatu w tym silniku. Może ktoś już przerabiał ten temat? Już zrobiłem więc temat nie aktualny.

Jakub
29-11-2008, 16:36
Opisz może co i jak :)

digital123
01-12-2008, 23:49
Ja dodam tylko od siebie ze w tamtym tygodniu mialem wymieniany w moim mondku i kosztowalo mnie to 60F, i sporo pojekiwania mechanika, ze dziastwo jak choroba z wymiana tego.

A pomyslec ze mialem sie sam za to zabierac 8O

Daro1
01-12-2008, 23:57
Spuszczamy płyn z układu chłodzenia.Ściągamy pasek PK, następnie odkręcamy 3 śruby zbiorniczka wyrównawczego płynu wspomagania (wyciągamy go, uwaga na 2 oringi), bierzemy klucz płaski nr.18 i cudem odkręcamy przewód ciśnieniowy od pompy wsp. Jak już uporamy się z przewodem( :ass: ) odkręcamy pompę wsp. od bloku silnika( 4 śruby) i wyciągamy ją. Pokazuje nam się termostat, ściągamy opaski, odpinamy wtyczkę i odkręcamy 3 śruby. Termostat mamy zdemontowany. Montaż w odwrotnej kolejności(mi poszedł szybciej). Czas przy dobrym tempie i dostępie do odpowiednich kluczy wraz z zalaniem płynu i odpowietrzeniem to około 1,5h. A ile poszło :ass: niezliczę ale widok uśmiechniętej twarzy kolegi po jeździe próbnej "bezcenny".

Jankes
01-02-2011, 19:26
Niech szlak trafi wymiany termostatu! Nie dość, że szukał go gość kwadrans to chcieli mi sprężarke ściągać, gdyby nie mój pomysł, ze zdjęciem reflektora. Obeszło się bez ściągania paska, ale pozostałe rzeczy zajęły już dobre 45 min!! Oczywiście zamknęli już warsztat, więc... robota zostaje do jutra.
Do tego płyn od wspomagania do wymiany, a robiłem to 2 miesiące temu!
Wrrr...