PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]silnik krokowy?



kurak69
30-11-2008, 19:05
Pojawił się dzisiaj w moim mondeo dziwny problem...

Odpalam auto na PB, odpalił, ale od razu zgasł... zapalam drugi raz odpalił ale zaczynając jechać zaczął się dławić. Zatrzymałem się na chwilę, a obroty skaczą między 400-500. Próbuje dodać gazu ale auto nie reaguje. Naciskam gaz do deski ale tak jakby był odłączony. Auto samo zgasło... Odpalam kolejny raz dodaje gazu... podciągnąłem pod 3000 obr/min, chwile przytrzymałem, puściłem, spadło do 900 obr/min i trzyma idealnie. No więc pojechałem dalej, jak się zagrzał przełączyłem na LPG i chodził idealnie.

W trakcie dnia kilka razy go odpalałem i problem nie występował.

Ale teraz wracając z trasy (jazda cały czas na LPG) wjechałem na stacje. Tankuje (auto zgaszone na 10 min). Odpalam na PB i znowu to samo. Obroty między 400-500 i autem telepie. Auto było rozgrzane więc nacisnąłem na gaz przełączyło się na LPG i obroty idealnie na 900. Podjezdzam pod dom i przełączam na PB, żeby sprawdzić czy chodzi na benzynie. Po przełączeniu obroty idealnie spadły na 900 i chodzi równiutko. czekam minute, żeby tak pochodził na biegu jałowym. A tu nagle bez niczego obroty spadają na 400-500. Autem zaczyna telepać. próbuje dodać gazu ale nie reaguje.

Co to może być? Silnik krokowy?

pozdrawiam

kurak69
01-12-2008, 22:48
a dzisiaj wyżej opisanych objawów brak... Na Pb chodzi jak powinien

orientuje się ktoś może co jest przyczyną takich od czasu do czasu występujących objawów??

Jakub
01-12-2008, 22:51
Obserwuj zachowanie auta, być może jakiś niekontakt był. Trzeba obserwować i jakby się sytuacja powtórzyła przemyć krokowca w benzynce białej.