PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Dziura w wydechu



kebard
01-12-2008, 15:27
Witajcie,
czy dziura w rurze wydechowej 30cm przed końcowym tłumikiem (duża dziura...) może powodować niestabilną pracę silnika na biegu jałowym??? Wydaje mi się, że nie...

Netoper
01-12-2008, 15:33
Co rozumiesz przez niestabilną pracę, i czy coś już robiłeś żeby to wyeliminować?

kebard
01-12-2008, 15:49
dziurę zauważyłem niedawno (zaczęło być ja słychać) i nie było jeszcze okazji, aby ją załatać; natomiast od dawna borykam sie z nierównomiernymi obrotami i ostatnio te problemy nasiliły się (co zbiegło sie w czasie z odkryciem dziury) - do tego stopnia, ze podczas samoadaptacji silnika po odłączeniu aku, nie byłem absolutnie w stanie utrzymać obrotów 1200, zgodnie z instrukcją (robiłem adaptacje wiele razy i nigdy takiego problemu nie było)

Netoper
01-12-2008, 16:04
Nie sprawny wydech wpływa na pracę silnika, ale nie aż tak bardzo jak to opisujesz, więc wydaje mi się że to nie tylko wina wydechu.
Zobacz czy zabezpieczenia p/wybuchowe siedzą na swoich miejscach, posprawdzaj przewody od podciśnienia czy nie dziurawe, albo czy któryś nie spadł. Wyczyść przepływkę i bocznikowy. Zaślep na próbę EGR-a.
Podczas pracy silnika odepnij wtyczkę od czujnika ciśnienia wspomagania, jak obroty pójdą do góry to OK, jak nie to możliwe że bocznikowy padł.

marcinkazimierz
04-12-2008, 14:06
a ta przy okazji czy woda wyplywajaca z wydechu cos na nie znaczy?

Netoper
04-12-2008, 17:45
Zawsze coś tam z wydechu kapnie bo wilgoś zbiera się w układzie. Szeczególnie przy krótkich przebiegach.
Druga możliwość to uszczelka pod głowicą.
Płynu chłodzącego nie ubywa?