PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]spadaja mi obroty silnika przy max skrecie



marcinkazimierz
03-12-2008, 10:46
jak maxymalnie skrece i przytrzymam to spadaja mi obroty tak z 150 obr to normalne?

Netoper
03-12-2008, 10:55
A zwróciłeś uwagę czy jak nie do oporu kręcisz fajerką to obroty nie falują?

marcinkazimierz
03-12-2008, 11:13
nie tylko jak przytrzymam przy max skrecie

Netoper
03-12-2008, 11:17
To spoko jak pompa ma już służny przebieg to potrafi tak się dziać.
Przy maks skręcie jest największe obciążenie dla układu, no i czym mniejszy silnik to się to odczuwa.
Jeszcze jak na maksa się skręci i przytrzyma, to czasami dodatkowy dźwięk się pojawić potrafi, ni to piszczenie, ni to buczenie.
Jak przy nie maksymalnym skręcie nic się nie dzieje to nie zawracaj sobie głowy.

marcinkazimierz
03-12-2008, 11:35
THX mozna zamknac temat

Kuzek
03-12-2008, 14:56
dodam tylko od siebie małe OT, że miałem podobnie w Fiacie Marea. Niestety było to dość uciążliwe dla mojej żony i kiedy parkowała tym samochodem często gasł jej silnik, dzieki czemu dość szybko zajechała rozrusznik, do tego stopnia że już nie chciał odpalać jak był ciepły silnik. Wiec raz mili ludzie pomogli jej odpalić na popych dodam ze był w samochodzie silink 16 zaworowy, wiec przestawił sie pasek... i .(stres gasnacego auta takze odbił się na blacharce) etc ... wniosek z tej historii NIE DAWAJ JEŻDZIĆ KOBIECIE TAKIM SAMOCHODEM NA CODZIEŃ bo sie wykosztujesz na naprawy :(

marcinkazimierz
04-12-2008, 14:01
dodam tylko od siebie małe OT, że miałem podobnie w Fiacie Marea. Niestety było to dość uciążliwe dla mojej żony i kiedy parkowała tym samochodem często gasł jej silnik, dzieki czemu dość szybko zajechała rozrusznik, do tego stopnia że już nie chciał odpalać jak był ciepły silnik. Wiec raz mili ludzie pomogli jej odpalić na popych dodam ze był w samochodzie silink 16 zaworowy, wiec przestawił sie pasek... i .(stres gasnacego auta takze odbił się na blacharce) etc ... wniosek z tej historii NIE DAWAJ JEŻDZIĆ KOBIECIE TAKIM SAMOCHODEM NA CODZIEŃ bo sie wykosztujesz na naprawy :(
nie to u mnie wogle nie gasnie no chyba ze probuje ruszyc z 4 bo niemoge sie przyzwyczaic do niedokladnej skrzyni biegów po toyocie
a mondeo mozna ruszyc na popych tylko chyba z 4 tak mi sie zdaje ze nawet w instrukcji jest napisane