PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Falujące obroty... byłem w ASO i nic!!!



marcin195
03-12-2008, 22:56
Witam kolegów.
Problem jest taki: W silniku Zetec 1.8 po rozgrzaniu silnika obroty zaczynają falowac i po chwili nie mogąc się ustabilizować, silnik gaśnie.
Pojechałem z usterką do ASO Szumilas A.T. Panowie podłączyli komputer diagnostyczny... obroty skaczą jak szalone a oni "auto jest OK". Zdecydowali się wymienić zawór bocznikowy. Nic to nie dało. Obrty faluja jak falowały. Wymienili czujnik temperatury silnika (ten od góry termostatu). I nic.
Pytanie brzmi - na co jeszcze zwrócić uwagę panów z ASO? Co jeszcze odpowiada za falowanie wolnych obrotów po rogrzaniu auta? Dodam że przepływomierz jest wyczyszczony. Próbowałem resetu kompa. Nic. Silnik ma normalną moc, wszystko chodzi tip - top, tylko wolnych obrotów brak.
POMOCY!!!!

faceman
03-12-2008, 23:54
Na co jeszcze zwrócić uwagę panów z ASO?
Po pierwsze powinieneś ich poinformować że są niedoukami.
Po drugie powinieneś skrupulatnie zbierać wszystkie wymienione przez nich części.
Po trzecie do puki auto nie zacznie chodzić poprawnie nie płacić ani złotówki.
Po czwarte jeśli już przywrócą go do porządku i wystawią rachunek uwzględniający wymienione części to każ im wsadzić spowrotem wszystkie części po których wymianie nie zauważyłeś poprawy. Prawdopodobnie auto dalej będzie chodzić ok. swoje niech sobie zabiorą spowrotem.
Jeżeli będziesz im cokolwiek sugerował to później mogą to wykorzystać przeciwko Tobie. Np. powiedzą że Ty kazałeś coś tam wymienić a oni mówili że to jest dobre.

maniek_
04-12-2008, 00:06
Sprawdź przewody wysokiego napięcia, świece

rc23
04-12-2008, 00:22
szukałbym nieszczelności w podcisnieniach

marcin195
04-12-2008, 08:06
Dzięki Faceman!!! Już próbowali mnie naciągnąć na wymianę bocznika, ale postraszyłem rzeczoznawcą i odpuścili. Tak jak mówisz mam zamiar czekać aż auto będzie dobre i nie interesuje mnie ile i jakie czujniki powymieniają. I co ważne poproszę ich aby powiedzieli która część zlikwidowała usterkę, gdyż za wymianę 15 części płacił nie będę. Mnie tylko ciekawi, to już tak poza kolejnością co jeszcze odpowiada za wolne obroty. Podciśnienie mam całe sprawdzone, jest totalnie szczelne. Natomiast świece i przewody.... no to jest jakiś trop. Tylko czy przy padniętych przewodach/swiecach na wyższych obrotach jest OK?
Pozdrawaim was serdecznie.
Dzięki za sugestie.

zales00
04-12-2008, 10:04
Natomiast świece i przewody.... no to jest jakiś trop. Tylko czy przy padniętych przewodach/swiecach na wyższych obrotach jest OK?
Wyższe obroty to większy prąd... więc ma siłę "przebicia" większą ;)

gruniu
10-12-2008, 12:17
obroty ci skacza podczas jazdy na prost czy przy skrecie kierownica
czasem mi sie zdarza ze jak krece kierownica to obroty mi skacza
oddalem pompe do regeneracji - pompa sprawna
juz zamowilem czujnik cisnienia wspomagania i jutro go odbieram, opisze jaki efekt

LaBobas
10-12-2008, 14:22
Co do przeplywki to czyszczenie czasem nic nie daje.Ja swoja czyscilem i co?LIPA.Pomierzylem napiecia i wtedy cos mi przestalo grac.WYmienilem przeplywke na uzywana i............jak reka odjal.Po odpaleniu na zimnym obroty od razu wskakuja na 1500, a nie jak kiedys odpalalem....przytrzymywalo go na 1000 lekki spadek i dopiero do gory.Z reszta nie chcial sie dran skalibrowac po odpieciu akumulatorka.

marcin195
10-12-2008, 15:44
Auto już sprawne - dokładnie tak jak mówił poprzednik wymieniony został przepływomierz powietrza - i samochód funkcjonuje idealnie.
Dzięki za porady.

gruniu
13-12-2008, 15:44
mi tez obroty spadaja, i tez bylem w ASO i nic
wyczytalem na forum ze moze pompa wspomgania lub czujnik wspomagania
pompa do regeneracji, po testach okazuje sie ze sprawna
czujnik wymieniony i dalej to samo

po odlczeniju czujnika jezdze prawie idealnie

wniosek - komputer nie wszystko wykryje

mizerka
21-07-2009, 23:39
Witam mam problem z moim mondeo na cieplym silniku skacze na obrotach i nieraz gasnie.Jak mu cos odbije to chodzi ladnie ale to sie tak dzieje tylko przy odpalaniu silniczek krokowy wymienilem,wszystkie rurki rureczki posprawdzane,sonda wymieniona, przeplywomierz wymieniony,czujniki tez powymieniane i dalej to samo po odlaczeniu kosci z przeplywomierza i odpaleniu auto chodzi ladnie,tak samo odlącze klemy od akumulatora komputer sie zresetuje podlacze akumulator i silnik tez ladnie pracuje.Czy ktos wie co to moze byc???? Bo u mnie w miescinie zaden mechanik ani elektryk nie moze sobie poradzic

LaBobas
22-07-2009, 00:44
dalej to samo po odlaczeniu kosci z przeplywomierza i odpaleniu auto chodzi ladnie
masz odpowioedz,a czy przeplywke kupiles nowke czy uzywke?

CzarekJ
22-07-2009, 02:14
dalej to samo po odlaczeniu kosci z przeplywomierza i odpaleniu auto chodzi ladnie
masz odpowioedz,a czy przeplywke kupiles nowke czy uzywke?
Nówka czy nie.....ale jaka jest pewność że dana wartość elektryczna wygenerowana przez jakis czujnik jest taka sama na "wejściu" do sterownika?
No i prozaiczne pytanie - świczki i kabelki WN ?

krzysiekbyd
22-07-2009, 10:08
mi tez obroty spadaja, i tez bylem w ASO i nic
wyczytalem na forum ze moze pompa wspomgania lub czujnik wspomagania
pompa do regeneracji, po testach okazuje sie ze sprawna
czujnik wymieniony i dalej to samo

po odlczeniju czujnika jezdze prawie idealnie

wniosek - komputer nie wszystko wykryje
u mnie to nie wiadomo na paliwku jest dobrze a na gazie czasem faluja ;/ myslalem juz ze to wina gazu zmienilem stacje i tak to nie pomoglo... bo przeciez jak by bylo cos uszkodzone to by stale falowaly ??

LaBobas
22-07-2009, 10:09
Nówka czy nie....
wiesz Czarku,jak nówka to pomierzyć i jak wadliwa to reklamacja.A z używkami różnie bywa.

mizerka
22-07-2009, 16:02
Założone sa używane czesci ale z auta ktore chodzi bez problemu ladnie odpala i rowno chodzi.

Dodano po 5 min.:

Kable wymienialem I dalej to samo tylko swiec jeszcze nie wymienilem ale zaraz pójdę i kupie okaze sie czy to od tego ale watpliwa sprawa zeby to bylo od sciec.