PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Problem zodpalaniem jak mało paliwa



quligosc
03-12-2008, 22:38
Mam problem z odpaleniem MKIII 1,8 benzyna, jak jest mało paliwa w zbiorniku( rezerwa bądź tuż przed zapaleniem rezerwy). Problem się nasila jak auto stoi pod choćby lekka górkę.. nie mam pomysłu co to może być.... myślę że pompa paliwa ale z drugiej strony jak już odpali to nie ma żadnych problemów. Najczęściej odpala i od razu gaśnie za drugim razem juz odpala i jest ok. Natomiast jak jest duzo paliwa odpala od kopa i wogole nie ma problemu.. moze ktos sie spotkal z czyms takim pozdro.

Jakub
04-12-2008, 09:39
Proponuję wymienić filtr paliwa, no i nie zostawiać bardzo małych ilość Pb w zbiorniku :)

markas
07-12-2008, 20:40
Mialem dokladnie to samo nie kombinuj z filtrami tylko odrazu wyciagnij pompe paliwa w srodku jest malutki filtr na moim bylo duzo syfu i pompa nie dawala rady przepchac paliwa teraz jest ok nawet jak mam malo paliwa

pogo84
04-04-2010, 08:35
mam dokładnie ten sam problem, czy samemu pod garażem dam radę wyjąć i wyczyścić z pomocą forumowiczów? czy tylko mechanik ? (sory za odgrzebanie tematu, ale nie chciałem zakładać nowego...)

Netoper
04-04-2010, 09:15
W MKII nie ma problemu z wytarganiem pompy, natomiast w MKIII jest o tyle niewygodnie że otwór pod kanapą jest mniejszy i są problemy z wyjęciem po całości pompy.
Ktoś nawet opisywał że nie chciał zbiornika zwalać to otwór po prostu poszerzył.
Ale ja bym zaczął od filtra paliwa bo pompa jest cały czas płukana przez przelewającą się bene, a jak syfa zassa to właśnie pcha go do filtra.
Częściej po prostu sama pompa już ma luzy w sobie i nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia.

pogo84
05-04-2010, 11:14
hmm nie da sie wyjąć tego filtra co siedzi w pompie bez wyciagania jej calej?

leszcz
05-04-2010, 13:56
hmm nie da sie wyjąć tego filtra co siedzi w pompie bez wyciagania jej calej?

nie nie da się miałem MK3 i wiem czym to się je .

trzeba opuścić zbiornik aby dostać sie do pompy :wall: :wall: :wall:
Tu konstruktorzy się nie popisali i dali ciała :))

No chyba że cchesz zrobić sobie wiekszy otwór pod siedziskiem tylnego oparcia .Ja wolałem opuścić zbiornik . Jest niestety troszkę zabawy z tym .

pozdr

pogo84
05-04-2010, 15:45
o zgrozo :( :wall: