PDA

Zobacz pełną wersję : Stuki w silniku V6



piatek77
21-08-2005, 21:20
Witam
Kupilem wlasnie mondeo 2,5 v6 z defektem silnika- a mianowicie słychac wyraźne stukanie w okolicy głowicy. Może ktos wie co to może byc?

white
21-08-2005, 22:08
Moze panewki.

piatek77
22-08-2005, 08:30
Moze panewki.

Ale wyraźnie slychac je w glowicy, na wolnych obrotach jest cisza lecz jak sie nacisnie gaz to stuka.

Oktan
22-08-2005, 09:51
podjedź do dobrego warsztatu (tylko nie jednego - aby mieć porónanie w diagnozie) zajmującego się naprawą silników możliwe że chłopaki będą wiedzieć.
W takich przypadkach jak twój to można doktorat zrobić: a co to może być ?? jeśli nie jest się fachowcem to można długo sobie słuchać co tam stuka/puka

henrykf
22-08-2005, 12:31
U mnie stukami bylo ulatujace powietrze przy nie szczelnej porcelanie swiecy efekt byl taki,ze wszyscy stawiali na nie wiadomo copo wymianie swiecy bylo dobrze az do czasu jak nastepna porcelanka sie polunila
Konsultowalem ten problem u p Kordyla w warsztacie w Gorzowienie mieli takiego przapadku a rezonans z glebi gdzie jest wkrecona swieca sugerowal wszystko

piatek77
24-08-2005, 21:50
A czy moze przyczyna stuków mogą byc niesprawne hydrauliczne popychacze zaworów??

RWalentynowicz
24-08-2005, 22:42
A czy moze przyczyna stuków mogą byc niesprawne hydrauliczne popychacze zaworów??

Teoretycznie mogą...

piatek77
24-08-2005, 22:45
A czy moze przyczyna stuków mogą byc niesprawne hydrauliczne popychacze zaworów??

Teoretycznie mogą...
A praktycznie? masz jeszcze jakis pmysł co moze stukac w okolicy głowicy zaraz po odpaleniu przez 2-3 s na wolnych obrotach i po tym czasie tylko przy przygazowaniu??

LaBobas
24-08-2005, 23:13
A czy moze przyczyna stuków mogą byc niesprawne hydrauliczne popychacze zaworów??

Teoretycznie mogą...
A praktycznie? masz jeszcze jakis pmysł co moze stukac w okolicy głowicy zaraz po odpaleniu przez 2-3 s na wolnych obrotach i po tym czasie tylko przy przygazowaniu??Ja bym stawial na panewki.Znajomy w beemce mial identycznie i okazalo sie ze .....z reszta nie bede Cie martwil.Ale przypadek przypadkowi nierowny wiec moze to tylko a.

RWalentynowicz
25-08-2005, 09:57
A czy moze przyczyna stuków mogą byc niesprawne hydrauliczne popychacze zaworów??

Teoretycznie mogą...
A praktycznie? masz jeszcze jakis pmysł co moze stukac w okolicy głowicy zaraz po odpaleniu przez 2-3 s na wolnych obrotach i po tym czasie tylko przy przygazowaniu??

A może to od rozrządu postukuje? Miałem tak w poprzednim aucie. Słychać było tak, jakby spod pokrywy zaworów, a okazało się, że to łańcuszki rozrządu już były tak luźne, że postukiwały po odpaleniu...

bary
25-08-2005, 13:59
A jaki przebieg ma to auto?

piatek77
25-08-2005, 21:46
przebieg to 135tys km

piatek77
29-08-2005, 22:51
Witam
Kupilem wlasnie mondeo 2,5 v6 z defektem silnika- a mianowicie słychac wyraźne stukanie w okolicy głowicy. Może ktos wie co to może byc?
Wymienione zostaly hydrauliczne popychacze zaworow na 1 garze i dalej klepie. Zauwazylem ze kontrolka oleju po odpaleniu gasnie po 2-3 sekundach- czy tak ma byc??

RWalentynowicz
30-08-2005, 06:52
Witam
Kupilem wlasnie mondeo 2,5 v6 z defektem silnika- a mianowicie słychac wyraźne stukanie w okolicy głowicy. Może ktos wie co to może byc?
Wymienione zostaly hydrauliczne popychacze zaworow na 1 garze i dalej klepie. Zauwazylem ze kontrolka oleju po odpaleniu gasnie po 2-3 sekundach- czy tak ma byc??

Kontrolka oleju powinna zgasnąć tak jak stoi w Ustawie podatkowej, czyli "bez zbędnej zwłoki". :) U mnie gaśnie ułamek sekundy od momentu zapalenia.

piatek77
02-09-2005, 09:22
Wymienilem olej na mineralny,filtr oleju i tyle to dalo ze kontrolka szybciej gasnie (a zapomnialem powiedziec ze jak auto postalo 1 dzien to po odpaleniu kontrolka swiecila sie przez nawet 10-15 s, dopiero po 2 odpaleniu kontrolka gasla po ok 2-3 s) Moze ktos wie jakie ma byc cisnienie oleju bo udalo mi sie pozyczyc z serwisu manometr i bede robil pomiary.

altoot
02-09-2005, 09:55
który rok tego mondeo i jaki masz przebieg??


Zwróc uwage na:

1. popychacze zaworów
2. panewki
3. ewentualne przedmuchy powietrza z uklady wydechowego (przy kolektorach wydechowych)
4. łancuchy rozrzadu (nie powinno byćsłyszalne dłuzej niz 2 -3 sekundy)

piatek77
02-09-2005, 09:59
który rok tego mondeo i jaki masz przebieg??


Zwróc uwage na:

1. popychacze zaworów
2. panewki
3. ewentualne przedmuchy powietrza z uklady wydechowego (przy kolektorach wydechowych)
4. łancuchy rozrzadu (nie powinno byćsłyszalne dłuzej niz 2 -3 sekundy)
Rok auta 98 i przebieg 135 tys auto bez haka i z automatyczna skrzynia

piatek77
04-09-2005, 17:23
Pomocy!!! Siły mnie opuszczaja, moj mechanik chce mie rozebrac silnik na czynniki pierwsze bo dzis znalazl pod pokrywa rozrządu kawalek silikonu i twierdzi ze mam gdzies zapchany kanal olejowy(nie wiem w jaki sposob??) i dlatego stuka mi cos w silniku. Moze ktos ma namiar na madrego mechanika co zna sie na V6???? Najlepiej zeby mechanik byl z okolicy walbrzycha:)

waldemarz
04-09-2005, 17:46
Ja najpierw sprawdzilbym za pomoca specjalnego miernika jakie daje mi cisnienie olej w silniku. Bo jesli byloby OK to nie ma mozliwosci aby sie kanaly zapchaly. A druga sprawa to moze znalazl kawalek silikonu w pokrywie rozrzadu bo moze uszczelniana pokrywa byla za pomoca silikonu.

piatek77
04-09-2005, 18:00
Ja najpierw sprawdzilbym za pomoca specjalnego miernika jakie daje mi cisnienie olej w silniku. Bo jesli byloby OK to nie ma mozliwosci aby sie kanaly zapchaly. A druga sprawa to moze znalazl kawalek silikonu w pokrywie rozrzadu bo moze uszczelniana pokrywa byla za pomoca silikonu.

A wiesz moze jaka wartosc powinno miec cisnienie??

piatek77
05-09-2005, 22:59
No i zmienilem mechanika.... na innego, tym razem co zna sie na japoncach i stwierdzil ze V6 to cudo jest rodem z mazdy i zna sie na takim silniczku i za jakies symboliczne pieniadze (pewnie z tysiaka albo i wiecej) mi go zrobi. Zobaczymy.

RWalentynowicz
06-09-2005, 06:53
No i zmienilem mechanika.... na innego, tym razem co zna sie na japoncach i stwierdzil ze V6 to cudo jest rodem z mazdy i zna sie na takim silniczku i za jakies symboliczne pieniadze (pewnie z tysiaka albo i wiecej) mi go zrobi. Zobaczymy.

Akurat Duratec niewiele ma wspólnego z Mazdą.

elvis
08-09-2005, 15:19
nie wiem jak stuka u ciebie, ale moze to byc uszczelka pod glowica. Jak puscila w ktoryms miejscu (najczesciej z przodu po stronie sprezarki od klimatyzacji) to bedziesz mial przy odpalaniu, przegazowywaniu i przy przyspieszaniu (w szczegolnosci pod obciazeniem) cykliczne pukanie. Wbrew pozorom uciekająca kompresja z cylindra nie objawia się tak jak dziurawy tłumik tylko hałas jest metalicznym, cyklicznym stukotem/pukaniem.

rufix1
08-09-2005, 16:43
Co piotrek&piotrek powiedzieli na te stuki w twoim V6?

piatek77
08-09-2005, 19:59
Co piotrek&piotrek powiedzieli na te stuki w twoim V6?
Umowil sie na 16.00 i go nie bylo, ale jutro jade do swidnicy do ASO i popytam bo szefem salonu jest moj znajomy.

piatek77
08-09-2005, 20:08
No i zmienilem mechanika.... na innego, tym razem co zna sie na japoncach i stwierdzil ze V6 to cudo jest rodem z mazdy i zna sie na takim silniczku i za jakies symboliczne pieniadze (pewnie z tysiaka albo i wiecej) mi go zrobi. Zobaczymy.

Akurat Duratec niewiele ma wspólnego z Mazdą.
Słabo znasz ten silnik...

rufix1
08-09-2005, 21:16
A podjechałeś do tych koło octowni?

RWalentynowicz
08-09-2005, 21:31
No i zmienilem mechanika.... na innego, tym razem co zna sie na japoncach i stwierdzil ze V6 to cudo jest rodem z mazdy i zna sie na takim silniczku i za jakies symboliczne pieniadze (pewnie z tysiaka albo i wiecej) mi go zrobi. Zobaczymy.

Akurat Duratec niewiele ma wspólnego z Mazdą.
Słabo znasz ten silnik...

Miłej lektury:
All three V6 Duratecs are evolutions of the same design. It is a modern aluminum DOHC V6 with a 60° bank angle. The primary engineering input came from Porsche, who were developing a similar V6 before selling the engineering to Ford, and Cosworth, who helped with cylinder head manufacturing.
A oto źródło (http://www.answers.com/duratec). Jeśli jeszcze maczała palce w tym Mazda to ja już zupełnie zwariuję :jezyk1: Poproszę o dowód bym mógł uwierzyć.

piatek77
08-09-2005, 21:36
No i zmienilem mechanika.... na innego, tym razem co zna sie na japoncach i stwierdzil ze V6 to cudo jest rodem z mazdy i zna sie na takim silniczku i za jakies symboliczne pieniadze (pewnie z tysiaka albo i wiecej) mi go zrobi. Zobaczymy.

Akurat Duratec niewiele ma wspólnego z Mazdą.
Słabo znasz ten silnik...

Miłej lektury:
All three V6 Duratecs are evolutions of the same design. It is a modern aluminum DOHC V6 with a 60° bank angle. The primary engineering input came from Porsche, who were developing a similar V6 before selling the engineering to Ford, and Cosworth, who helped with cylinder head manufacturing.
A oto źródło (http://www.answers.com/duratec). Jeśli jeszcze maczała palce w tym Mazda to ja już zupełnie zwariuję :jezyk1: Poproszę o dowód bym mógł uwierzyć.
Ok masz racje, ale ta opinie uslyszalem w kilku serwisach.

piatek77
09-09-2005, 16:55
I dalszy ciąg gdybań i poszlak na temat stukania. Dzis bylem w fordzie i rozmawialem z mechanikiem ktory podobno robil (próbowal) durateca. Powiedział że powodem stukania sa panewki główne(podejrzana sprawa) i ze w tym silniku sa niewymienne jako elementy osobne, lecz sa zespolone z czescia bloku... szczęka mi opadla do ziemi jak podal cene nowego elementu- nie bede cytował ze względu na troskę o zdrowie psychiczne czytelników tego postu. Zaczynaja mnie meczyc juz wszystkie opinie roznych filozofow a najbardziej meczy mnie czas na czekanie w kolejce n warsztacie. Cos czuje ze jak mi zrobia silnik to napisze "Odę do durateca", a conajmniej sonecik. Krew mnie zalewa jak patrze przez okno na moje mondeo które zaczyna byc nieruchomością. Niedługo w oknach powiesze firanki, zamontuje parapety a na nich postawie pelargonie. W srodku powiesze żyrandol a na podlodze kafelki albo parkiet (od niego nie ciagnie po nogach). :wall:
ps
gdzie kupic sprawnego durateca???

RWalentynowicz
09-09-2005, 19:50
Poszperaj na angielskim ebayu. Ostatnio trochę tam tego widziałem...

elvis
12-09-2005, 10:33
sprawdź uszczelkę pod głowicą!!!
bywasz czasami w Warszawie?
a może masz możłiwość nagrania dźwięku przesłania na priv?

piatek77
12-09-2005, 10:38
sprawdź uszczelkę pod głowicą!!!
bywasz czasami w Warszawie?
a może masz możłiwość nagrania dźwięku przesłania na priv?

Nie jest to cykanie tylko metaliczny stukot. Auto jest wreszcie u mechanika wiec zobaczymy za pare dni.

piatek77
12-09-2005, 14:27
Wiem co stuka!!!!!!! Silnik do wymiany!! Luz na korbowodzie 2 cylindra ok 2mm prawie brak panewki. Jutro jade szukac silnika :zly: :wall: :getsome: :placz:

STraits
12-09-2005, 14:32
No to w plecy co najmniej 3000 + robocizna...

RWalentynowicz
12-09-2005, 14:36
Wiem co stuka!!!!!!! Silnik do wymiany!! Luz na korbowodzie 2 cylindra ok 2mm prawie brak panewki. Jutro jade szukac silnika :zly: :wall: :getsome: :placz:


O qrde!! Współczuję. :( Tu masz kilka sznurków na allegro: 1 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62585265), 2 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63171641), 3 (http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C504733), 4 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63598920).

Powodzenia

piatek77
12-09-2005, 14:44
Wiem co stuka!!!!!!! Silnik do wymiany!! Luz na korbowodzie 2 cylindra ok 2mm prawie brak panewki. Jutro jade szukac silnika :zly: :wall: :getsome: :placz:


O qrde!! Współczuję. :( Tu masz kilka sznurków na allegro: 1 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62585265), 2 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63171641), 3 (http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C504733), 4 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63598920).

Powodzenia

Dzieki serdeczne ale znalazlem silnik za 2500 jeszcze jest w aucie i mozna go posluchac.

RWalentynowicz
12-09-2005, 14:53
2,5 to świetna cena, pytanie w jakim jest stanie?