PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Dziwna praca silnika - problemy z mocą po rozgrzaniu



homarski
05-12-2008, 10:21
Witam
Od kilku dni mam poważny problem z jazdą moim Mundkiem. Wygląda to tak:
- po odpaleniu zimnego silnika samochód jedzie w zasadzie bez problemów, jest moc, silnik pracuje równo.
- po przejechaniu mniej więcej kilometra, jak tylko się nieco nagrzeje, pojawia się problem, np.: zatrzymuję się na światłach, zmiana, zielone, ruszam dynamicznie..... no właśnie, wcale nie. Samochodem zaczyna rytmicznie szarpać, jakbym jechał po jakiejś tarce, i zgodnie z rytmem tego szarpania skacze moc. Po wkręceniu powyżej 2000 rpm przestaje szarpać rytmicznie, tylko przychodzi takimi skokami - jadę kilkadziesiąt metrów jakbym miał połowę koników pod maską, potem załapie pełną moc, potem znów... po osiągnięciu prędkości pozwalającej na jazdę na trójce przy 2000 rpm zachowuje się w miarę normalnie.
Po przełączeniu na luz nie słuchać niczego dziwnego w pracy silnika - przynajmniej nic, na co zwróciłbym uwagę.

Czasami po takim szarpaniu obserwuję wzmożone dymienie z rury...

No w każdym razie nie mam pojęcia, co to może być - jest szansa, że to coś z przewodami WN albo świecami? Czy sprawa będzie raczej poważniejsza? Od czego zacząć?

Netoper
05-12-2008, 10:32
Świece dawno wymieniałeś?
Zaworki hydrauliczne czy do ręcznej regulacji?

Paolo
05-12-2008, 10:49
Po pierwsze to zczytać błedy z PCMA, sprawdzić jak sonda się zachowuje i czy prawidłowo pracuje (wykres graficzny).
Jeżeli brak jest błędów i sonda sprawna to po kolei:

1. Czarna pokrywa - sprawdzenie luzu na zaworach
2. Czyszczenie przepustnica + MAF w tym czasie odłączyć całkowicie aku (30 minut) - potem samoadaptacja


Sprawdzić jak auto się zachowuje jeżeli dalej wystepuje ten sam problem, profilaktycznie wymienić przewody + świece. Wiem że do czarnego zetecka kpl jest drogi ale nie długo odbieram swojego i bede robił swap na starą cewkę zobaczymy co będzie się i auto będzie się zachowywać.

homarski
05-12-2008, 11:50
Świece i przewody wymienione nieco ponad pół roku temu - niewiele, ale dodam że był problem przy zakładaniu nowych kabli (Motorcraft) - jeden z nich nie miał kontaktu na świecy i załapał dopiero po ściśnięciu gniazda kombinerkami.

Pokrywa silnika srebrna.

Paolo
05-12-2008, 12:12
Homarski ro rób po kolei tak jak pisałem.

Do pkt.2 dorzucić możesz jeszcze czyszczenie silniczka krokowego

homarski
05-12-2008, 12:18
Po pierwsze to zczytać błedy z PCMA

W mkII to tylko podpięcie pod komputer, kody błyskowe nie latają?

Paolo
05-12-2008, 12:20
Najlepiej podpięcie pod kompa, dzięki temu masz wszystko i wyraźne wyświetlone z kodami błędów oraz będziesz widział dokładnie jak zochowuje się sonda.

CzarekJ
06-12-2008, 11:02
Obawiam się że po podpięciu pod kompa wyskoczy cała masa błędów.
Wcześniej zrobiłbym czyszczenie i sprawdzenie wszelkich czujników.
Powietrza - przepływka i temperatura
temperatury silnika - od PCM (górny)
Położenia wałków (rozrządu i korbowego)
Potencjometr przepustnicy
Zawór bocznikowy i EGR.
To można zrobić bez większych problemów samemu a podpowiedzi są na forum (szukać)
Wtedy samoadaptacja....jeżeli nadal coś nie tak - wtedy na kompa.

homarski
21-12-2008, 20:13
Mały update - z powodu poważnego deficytu pieniędzy nic jeszcze z samochodem nie zrobiłem, a ostatnio byłem zmuszony przejechać trasę ok. 35 km w jedną stronę. No i zauważyłem jedną rzecz - w trasie wskazówka temperatury nawet nie zahaczyła o pole NORMAL. Czyżby zatem termostat lub czujnik temperatury? Czy to może być powodem opisanych przeze mnie problemów z pracą silnika, czy raczej jeżdżąc bez naprawy spaprałem termostat? :los:

Netoper
21-12-2008, 20:25
Czyżby zatem termostat lub czujnik temperatury?
Sam czujnik jakby się zwalił to nie wpływa na pracę silnika, bo on tylko dane na wskaźnik podaje.
Do PCM-a jest drugi czujnik i tu masz dane jakie powinien podawać

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=56880

CzarekJ
22-12-2008, 11:26
zachowanie sie czujnika temperatury (tego na wskaźnik) łatwo sprawdzić...wystarczy wypiąć wtykę (z tego dolnego) i zmostkować....wskaźnik pokaze full.
Na resztę czynności
czyszczenie i sprawdzenie wszelkich czujników.
Powietrza - przepływka i temperatura
temperatury silnika - od PCM (górny)
Położenia wałków (rozrządu i korbowego)
Potencjometr przepustnicy
Zawór bocznikowy i EGR.
To można zrobić bez większych problemów samemu a podpowiedzi są na forum (szukać) nie trzeba żadej kasy...odrobinę czasu

rc23
22-12-2008, 11:37
Czyżby zatem termostat lub czujnik temperatury?
Sam czujnik jakby się zwalił to nie wpływa na pracę silnika, bo on tylko dane na wskaźnik podaje.
Do PCM-a jest drugi czujnik i tu masz dane jakie powinien podawać

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=56880

zależy, ja mam jeden czujnik