PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Problem z odpaleniem 1.8 16V 125KM



szary11
06-12-2008, 21:30
Wszedłem w posiadanie swojej pierwszej benzynówki (poza trabantem, od którego zaczynałem) i mam małe pytanie. Co kilka odpaleń, ewentualnie podczas deszczu silnik odpala dopiero po 4-5 sekundach. Normalnie pali "na dotyk". Dopatrywać się w tym jakiejś usterki, czy tak może czasem być? Niektórzy mówią, że może być potrzeba wymiany przewodów wysokiego napięcia.

Co o tym sąsidzie?

Brudsien
06-12-2008, 21:46
No jak nie wymieniales to wymien kable i swiece tylko najlepiej oryginaly forda

hefi
06-12-2008, 23:12
musisz troche dluzej pokrecic?? byl juz o tym temat, nie pamietam tytulu
wywnioskowano wtedy, ze TTTM
poszukam i jak znajde to podesle linka


PS> dlugo nie musialem szukac http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=52463

Netoper
07-12-2008, 04:23
podczas deszczu silnik odpala dopiero po 4-5 sekundach.
Jak przewody WN są wyeksploatowane to jest taki objaw.
Aby potwierdzić WN, na ciepłym silniku popsikaj obfcie przewody i cewkę-WD-40.
Jeśli przy kolejnym odpalaniu podczas zwiększonej wilgotności, nie będzie problemów to znaczy że przewody leżą.
Psikanie WD pomaga na ~ 2 miesiące

szary11
07-12-2008, 09:43
Dzięki koledzy za podpowiedzi :beer: :beer: :beer:

Sprawdze przebicie na przewodach i pomyśle o ich wymianie razem ze świecami.

Pozdrawiam! :beer:

Jakub
07-12-2008, 09:55
Witaj Szary :)
Znamy się z karawaning.pl .
Co do problemu - jeśli sposób podany przez Netopera, wykaże że przewody nie maja przebić, to obejrzyj dokładnie cewkę. Czasami potrafi pęknąć obudowa co skutkuje właśnie trudniejszym rozruchem.
A poza tym to najczęściej TTTM :)

szary11
07-12-2008, 10:26
Witaj Szary :)
Znamy się z karawaning.pl .
Co do problemu - jeśli sposób podany przez Netopera, wykaże że przewody nie maja przebić, to obejrzyj dokładnie cewkę. Czasami potrafi pęknąć obudowa co skutkuje właśnie trudniejszym rozruchem.
A poza tym to najczęściej TTTM :)

O kurde :) Jaki ten świat (internet) mały :D Jutro się wezmę za auto i obejrze wszystko.

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :up: :beer:

Netoper
07-12-2008, 13:03
Jak się popsika WD, to on wnika w potencjalne mikropęknięcia przewodów, i przy dużej wilgotności nie ma już problemów z odpalaniem. Tylko trza to robić na ciepłych przewodach, jak są zimne i zawilgocone to psikanie nie pomoże odpalić auta.
Jest to doraźne rozwiązanie, jak tak doraźnie od dwóch lat w sierce mam, czasu brakuje żeby wymienić :))

szary11
12-12-2008, 15:38
Jedno wyeliminowałem - przewody wyczyściłem i odtłuściłem (i tak wyglądały niemal jak nowe), a następnie spryskałem sprcjalnym sprayem silikonowym do przewodów. Na cewce nie widać żadnych uszkodzeń.
Jednak problem się pojawia od czasu do czasu. Rozmawiałem jeszcze ze znajomym z forda to mówił, że TTTM i kiedyś nawet była akcja serwisowa. Jednak nie wyeliminowano problemu i może się pojawiać w niektórych egzemplarzach. Podobno ma pomagać przewietrzanie (wciśnięcie gazu po zgaszeniu silnika). Tylko zapominam o tym :)