PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Co to za czujnik



kebard
07-12-2008, 21:55
Witam,
dzisiaj zauważyłem, ża mam ukręcony jeden przewód od wtyczki jakiegos czunika - znajduje się z lewej strony zaraz pod maską (patrząc z przodu auta), jest włączony w jakąć mosiężna rurke o przekroju jakieś 10mm, i ma zielony trzonek. Co to za czujnik, za co odpowiada? Mam problemy w wolnymi obrotami.

Rafaello
07-12-2008, 21:57
jest to czujnik ciśnienia oleju od wspomagania kierownicy...czy jakoś tam :jezyk1:

KobraAlien
07-12-2008, 22:28
jest to czujnik ciśnienia oleju od wspomagania kierownicy...czy jakoś tam :jezyk1:
zgadza sie.
u mnie syt. wyglada tak, ze odpialem w/w czujnik bo wlasnie byl problem z obrotami ( po skreceniu kierownicy i trzymaniu tak, szarpalo jakby kierownica ) po odpieciu silnik chodzi rowno, po podpieciu zaczyna falowac... :getsome:

kebard
07-12-2008, 22:40
czyli jednak ma coś wspólnego z wolnymi obrotami

czy ktoś ma pełniejszą wiedzę na ten temat?

KobraAlien
07-12-2008, 22:45
czyli jednak ma coś wspólnego z wolnymi obrotami

czy ktoś ma pełniejszą wiedzę na ten temat?

chodzilo mi (z tym szarpaniem kierownicy) raczej o podawanie przez czujnik zlych info dla pompy ukladu wspomagania a ta kiepsko pompowala :zly:

Paolo
07-12-2008, 23:07
czyli jednak ma coś wspólnego z wolnymi obrotami

czy ktoś ma pełniejszą wiedzę na ten temat?

chodzilo mi (z tym szarpaniem kierownicy) raczej o podawanie przez czujnik zlych info dla pompy ukladu wspomagania a ta kiepsko pompowala :zly:

Oj nie o to chodzi ten czujnik działa na zasadzie otwarty-zamknięty i odpowiada za podanie informacji do PCMA czy on ma zwiększać otwarcie na silniczku krokowym w przypadku kręcenia kierownicą na biegu jałowym, po to aby silnik utrzymywał stałe obroty.
Napewno nie wysyła żadnych sygnałów do pompy od wspomagania układu kierowniczego :zaklopotanie:
Zdjąć wtyczkę z czujnika, połączyć przerwane przewody z powrotem np. po prze lutowanie i zaizolować, wpiąć wtyczkę z powrotem.

kebard
08-12-2008, 00:15
przewód ukręcił się przy samej wtyczce - nie da się dolutować, trzeba by rozebrać wtyczkę, tylko jak to zrobić?

Sławomir
08-12-2008, 07:12
Skąbinuj gdzieś na szrocie wtyczkę z kawałkiem przewodu,wzór wtyczki jest dość powszechnie używany w instalacji mondeo,polutować i będzie banglać.

Paolo
08-12-2008, 09:28
Może byc nawet od wtryskiwaczy, czujnika temperatury na deskę, czujnika wału, czujnika wałka :) aby miała kable wystające z kostki.
A kostke mozna rozebrać :) jezeli komus sie chce lub też tymczasowo zdjąć izolację z urwanego przewodu i wetknąc go na siłe w miejsce urwanego przewodu w kostce ale to tylko do chwili kupienia używanej kostki :)

KobraAlien
09-12-2008, 00:26
cyt.: ""Oj nie o to chodzi ten czujnik działa na zasadzie otwarty-zamknięty i odpowiada za podanie informacji do PCMA czy on ma zwiększać otwarcie na silniczku krokowym w przypadku kręcenia kierownicą na biegu jałowym, po to aby silnik utrzymywał stałe obroty.
Napewno nie wysyła żadnych sygnałów do pompy od wspomagania układu kierowniczego :zaklopotanie:
Zdjąć wtyczkę z czujnika, połączyć przerwane przewody z powrotem np. po prze lutowanie i zaizolować, wpiąć wtyczkę z powrotem.[/quote]""

Paolo, u mnie przewody wlasnie sa OK! A po podpieciu calosc chodzi zdecydowanie gorzej :niewiem:

Sławomir
09-12-2008, 08:54
Jeśli masz odpięty czujnik na wolnych obrotach powinien mieć je lekko podwyższone.Jak czujnik podłączysz obroty powinny się uspokoić.Sprawź ile masz obrotów na zegarze bez i z czujnikiem (prawidłowe obroty biegu jałowego dla 1.8 16V 880+-50 ).

CzarekJ
14-12-2008, 13:01
Paolo, u mnie przewody wlasnie sa OK! A po podpieciu calosc chodzi zdecydowanie gorzej
Bo masz ten czujnik "uwalony"

przecinek89
24-12-2008, 21:15
kelego pewnie masz cos nie tak z silniczkiem krokowym jezeli obroty ci skacza bo ten czujnik to jest po to ze jak skrecasz kierownica podaje informacje do kompa i podnosi mu obroty poto aby nie obciazac silnika na wolnych obrotach to jest takjakby dodatkowe wspomaganie a jezeli ci nie rowno pracuje to silniczek krokowy sie zacina dobrze by bylo go wykrecic i przeczyscic znajduje sie on pod kolektorem ssacym pozdro