PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]4 mechaników i... nic!!!! Uszczelka, termostat?



Jankes
15-12-2008, 21:11
Benzyna 1.6 i LPG od pół roku. Od 3 dni plama z płynu chłodniczego (0,5l) w okolicy paska. Wymiana rozrządu i pompy woody 6 m-cy temu. Co lepsze wyciek raczej na zimnym silniku, rano po otwarciu zbiornika ciśnienie wyrzuca troche płynu do zbiornika wyrównawczego. Płyn jest obracany, przy nagrzanym silniku jest pobierany ze zbiornika, wentylator chodzi, a wskazowka temp lezy calkowicie (tak juz jest od jakiegos czasu (roku) , raz sie podnosi, raz nie.
Pomóżcie, bo jeden mówi uszczelka, drugi że to parownik od gazu robi ciśnienie bo jest nieszczelny, ale nie czuć oparów gazu w zbiorniku wyrównawczym.
...więc??????????????

Brudsien
15-12-2008, 21:32
jesli chodzi o wentylator to wlacza sie od razu jak zapalasz silnik ?
Jak tak to masz do wymiany gorny czujnik na termostacie

Jankes
15-12-2008, 21:39
Nie, włącza sie normalnie, gdy silnik jest dobrze zagrzany. Tego nie mam się co czepiać. Kwestia wycieku płynu i ciśnienia nawet po nocy w układzie chłodzenia

sosnowicz
15-12-2008, 23:13
Zdecydowałem sie zabrać głos w tym temacie, bo też miałem podobny przypadek. Po wymianie pompy wodnej przez jakiś czas pod samochodem, w okolicy rozrządu była plama. Powodem była opaska zaciskowa na krućcu pompy, tam gdzie wchodzi wąż od chłodnicy. Ta oryginalna opaska sprężysta (nie skręcana) po prostu była za słaba by docisnąć wąż na nowej pompie. Wyciek zniknął po wymianie opaski na tradycyjną, skręcaną.

Co do nadciśnienia, to w warunkach normalnej pracy w układzie chłodzenia powinno być nieco większe ciśnienie by temperatura wrzenia była większa. Po ostygnięciu za regulację ciśnienia odpowiedzialny jest korek w zbiorniku wyrównawczym - może tu poszukać przyczyny??

Jeżeli nie trafiłem z podpowiedziami, to proszę mnie nie linczować - dzielę się tylko swoimi spostrzeżeniami.

Jankes
15-12-2008, 23:21
nadciśnienie ok, ale na zimnym silniku? w tym problem. a od wymiany pompy już pół roku, ale wezme to pod uwage :-)

sosnowicz
15-12-2008, 23:38
Klasyczny korek zbiorniczka współczesnego auta powinien mieć w sobie dwa zaworki - silniejszy - upustowy i słabszy - ssący. Jednym ciśnienie ucieka z układu - w miarę rozgrzewania się cieczy i jednoczesnego wzrostu jej ciśnienia. Drugim, ssącym - po stygnięciu układu - żeby nie powstawało w nim podciśnienie, zasysane jest powietrze do układu, wyrównując ciśnienie z atmosferycznym mniej więcej (mniej, bo zaworek ma pewne tarcie własne i lekkie nadciśnienie pewnie zostanie).

Jeżeli nie mam racji, to proszę nie bić..........

Jankes
15-12-2008, 23:41
ok, to mam zacząć od zmiany korka???? ale skąd wyciek? Jeśli to przez to jest conajmniej zajefajnym mechanikiem :-)
Są jeszcze jakies pomysły? bo czy przy nadmiernym nadciśnieniu... skąd leje się płyn, czy możliwe że układ nie wytrzymuje i wyrzuca płyn spod pompy wody?

Jankes
16-12-2008, 09:22
Wczoraj jeździłem jeszcze wieczorem i teraz już ucieka płyn w okolicy pompy i rozrządu, ale chyba też z rury pluje płynem :-( albo to szajs paliwo z jednego z koncernów paliwowych z dodatkiem wody. Sam już do licha nie wiem. Jednak uszczelka???

Netoper
16-12-2008, 10:02
Podjedź gdzieś do warsztatu i zrób test na zawartość spalin w układzie chłodzenia, jeśli to wina uszczelki to wyjdzie od razu.
Koszt to ze 20 zł.

Jankes
16-12-2008, 10:12
ok, jadę dzisiaj do serwisu który robił dla naszego forda kiedyś jako autoryzowany serwis. Możemają taką maszyne... Pożyjemy zobaczymy bo to conajmniej dziwne. Wymiana uszczelki plus robocizna to pewnie dobre 700zł... :-(

Netoper
16-12-2008, 10:15
To nawet nie maszyna, tylko pojemnik z jakimś odczynnikiem, jeśli wykryje produkty spalin w płynie to kolor zmienia.

Jankes
16-12-2008, 12:54
byłem, mam nalać płynu dopełna zbiornika i sprawdzić czy puszcza bańki, jeśli tak to uszczelka. Jeśli nie to zmienić korek od zbiornika bo może trzymać za duże ciśnienie zamiast upuszczać. A wyciek to raczej pompa wody jeśli nie uszczelka. Z ciekawości odpisze wam co wyjdzie z tego.
Jak widać do 5 mechaników sztuka :-)

Netoper
16-12-2008, 13:05
byłem, mam nalać płynu dopełna zbiornika i sprawdzić czy puszcza bańki,
Ale bańki potrafią i bez uwalonej uszczelki pokazywać
Testu mechanior nie zrobił :(

Jankes
16-12-2008, 16:35
no nie zrobił a kiedyś robili9 tylko dla forda, dziwne. Idę zalać zbiorniki zobaczymy. Zamówiłem też nową zakrętke zbiornika, może w tym też problem że nie obnmiża ciśnienia

jason1980
16-12-2008, 17:54
Na pewno korek, mialem podobnie w escorcie 1.6, po wymianie korka problem ustał.
Oczywiscie przed wymiana korka za 5zł wymieniłem uszczelke pod glowica, bo nie chcialem sluchac madrzejszych
Pozdrawiuam

Jankes
16-12-2008, 21:47
hmmm zalałem płyn, ale co lepsze schrzanił sie czujnik temperatury i wskazówka leży całkiemi ani nie drgnie, jutro go wymienią i zrobią próbę raz jeszcze. A co lepsze, wlałem do niebieskiego dynagela teraz różowy i kolor zmienił na jakiś czarnawy!!! Ale nie widać by tłuszczyk pływał więc mam nadzieje że to mój daltonizm a nie olej w układzie chłodzenia :-/

A korek zamówiłem też na jutro i to aż za 12 zł !! Skandal że tak drogo :-)

gigakac
16-12-2008, 21:56
Netoper, ja kiedyś objechałem cały mokotów i pół ursynowa, niegdzie nie mieli tego na test spalin w chłodziwie, tylko kazali mi chłodziwo wąchać.
Jankes, A ten mechanik powiedział że pawdopodobnie?? pompa. To on był w ogóle pod samochodem?? Przecież to widać od razu. ja mam mały wyciek i podejrzenia były różne, ale jak wjechałem na kanał to od razu wszystko zobaczyłem. Moi jak szukali wycieku to we dwóch siedziali pod samochodem i szukali.

Jankes
16-12-2008, 22:00
a żeby dwóch! Już to 4 orłów widziało! Wyciek jest w okolicy paska, również jest tam rolka pompy wody i cieszyłbym sie zaje.... gdyby tak było bo wtedy mam gwarancję na pompe jeszcze.
Jutro próba z nowym korkiem i pod nadzorkiem nowego czujnika temperatury, więc myśle że się wyjaśni wtedy wszystko. Obawiam się tylko że w każdym serwisie skurczybyki patrzą jak tu cię na kase skroić...

Netoper
16-12-2008, 22:09
Netoper, ja kiedyś objechałem cały mokotów i pół ursynowa,
Trza było spytać :) na Woli od ręki robią

Jankes
18-12-2008, 10:18
czujnik temperatury - 40zł
wymiana czujnika temperatury - 30zł
korek zbiornika wyrównawczego - 10zł
RADOCHA Z NAPRAWIONEGO MONDKA --- BEZCENNE :-)


Wnioski? Czasem nie wystarczy 4 mechaników :-) Porada z forum i 22 letni mechanik wystarczą :-)

Pozrdrawiam serwis Auto Jano :-)

CzarekJ
27-12-2008, 12:31
Więc następnym (nie życzę tego) razem najpierw pytaj - w MKP też są mechanicy ale przede wszystkim uzytkownicy którzy mieli podobne problemy.:-)