PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Czy to już koniec sprzęgła???



knapol
15-12-2008, 22:16
Witam mam w moim MK II silnik 1.8 16V Zetec i od jakiegoś czasu zaobserwowałem po gwałtownym wciśnięciu pedału przyspieszania od niskich obrotów to Mondi wchodzi na wysokie obroty koło 3-4 tys, (dzwięk podobny do jazdy automatem). Wydaje mi się, że docisk poszedł się bawić, ale czy jest jeszcze jakaś szansa- jakaś regulacja- sprzęgło bierze przy samym końcu

fxxx
15-12-2008, 22:28
niestety u mnie te objawy to juz oznaczaly slady po nitach na docisku :)

Misiek_WR
15-12-2008, 22:33
MI też się wydaję że to koniec sprzęgła. A jeszcze powiedz mi czy jak dodajesz tak gwałtownie gazu to czy obroty rosną a prędkoś nie szczególnie wzrasta. I czy jak powoli dodajesz gazu czy wszytsko jest oki???

Jankes
15-12-2008, 22:38
jedź na serwis, przyszykuj 7 stów i problem masz z głowy. A jaka ulga po wymianie :-)
POWODZENIA :-)

knapol
16-12-2008, 16:54
tak dokładnie po gwałtownym naciśnięciu obroty rosną a prędkośc nie :/ a jak dodaję powoli to wszystko jest ok

Misiek_WR
16-12-2008, 17:42
To jest już koniec sprzęgła. Brat mojej dziewczyny miał tak w swoim samochodzie wymienił sprzęgło i chodzi jak ta lala. Więc do wyminay masz sprzęgło ale może nie cale tylko trzeba sprwadzić w jakim są stanie dociski czy jak to się tam nazywa.

RobertGDY
23-12-2008, 15:23
To samo co u mnie, pisałem jakiś miesiąc temu o dokładnie takich samych objawach, to paru "fachowców" forumowych wymieniało jako przyczynę jakieś niestworzone rzeczy tylko nie sprzęgło, ja stawiałem na sprzęgło. No i stało się podczas jazdy z Holandii, jakieś 120 kilometrów przed domem, jadę spokojnie na piątce a tu obroty nagle poleciały do 6 tyś, czwórka to samo, i koniec, sprzęgło umarło. 450 złotyych za lawetę do Gdyni i za sprzęgło około 700 złotych z robocizną. Ale teraz autko śmiga jak ta lala :) Szczęście w nieszczęściu że to się nie stało gdzieś pośrodku Niemiec na autobanie bo bym chyba się pochlastał.

Szrek_27
03-01-2009, 14:58
Witam.Umnie tez jest problem od pewnego czasu.Tez bede musial szykowac 7 stowek.Jak delikatnie jezdze to jest ok a za kazdym razem jak zmieniam biegi i dodaje gaz do dechy to przez chwile obroty rosna a predkosc minimalnie rosnie,ale przy wiekszych obrotach takiego problemu niema.

Ufo
04-01-2009, 00:15
No i zawsze zaczyna się ślizgać na wysokich biegach czyli 4 i5