PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]auto ciezko odpala a potem cos przerywa



przecinek89
26-12-2008, 01:07
witam wszystkich fordomaniakow jestem nowy na tym forum ale od jakiegos czasu siedze i sobie czytam ale nic nie znalazlem co by moglo pomoc mi w rozwiazaniu mojego problemu a wiec tak mam mondeo z silnikiem 1.8 benzyna z roku 95 problem polega na tym ze gdy schodze do auta rano to nie moze odpalic pompa paliwa pracuje slychac jakies przekazniki po przekreceniu zaplonu krece krece i nie chce odpalic po jakims czasie jak juz od tego krecenia akumulator mi siada to zaczyna cos brac i tak przebiera akumulator mi padnie do zera pojde go naladowac no i znowusz krece krece i auto zaczyna cos brac az w koncu odpali ale zaraz zgasnie i tak pare razy az w koncu odpali i chodzi na wolnych obrotach dalszy ciag problemu polega na tym ze jak auto juz odpali to jak mu daje na gaz to sie muli w ogóle nie wkreca na obroty tylko gasnie jak pochodzi z 5 minut na wolnych obrotach i sie troszke nagrzeje to jak dodam gazu to wkreca sie na obroty bardzo mulaco i do tego przerywa dusi sie no nie wiem co jest jak juz temperatury nabierze i chce nim jechac to przerywa szarpie itp przytrzymam go na gazie do 5 tys obrotow i tak go rozgrzeje ze az sie wentylator zalonczy to potem juz chodzi normalnie zajade do celu wygasze go i zejde do niego po 3 godzinach to pali na dotyk i chodzi prawidlowo rowno i wszystko jest ok ale np po nocy jak stoi 8 godzin to rano mam takie problemy;/ koledzy co robic???

Zacznij jakiejkolwiek interpunkcji używać... Polski znaki również byłyby wskazane. Tyberiusz

Potek
26-12-2008, 10:56
Najlepiej to podepnij go pod kompa i sparawdz jakie kody wyjdą, może czujnik temp. ten co jest wkręcony od góry w termostat szwankuje (sprawdzisz go miernikiem, poszukaj o nim na forum), a świece i przewody w jakim stanie?

MacieqZST
26-12-2008, 12:17
Tylko komputer tu pomoże, kolega miał identyczne objawy w Oplu i do wymiany tak jak pisze Potek czujnik temperatury, czujnik położenia wałka rozrządu i wału korbowego.
Pozdrawiam.

przecinek89
01-01-2009, 23:38
swiece i kable byly wymieniane jakis czas temu na nowe wymienilem cewke na jakas podrobe z allegro ale nic to nie dalo bo myslalem ze to od cewki ze cos nie kontaktuje albo ze przebicie ma niestety auto chodzi tak samo

przecinek89
04-01-2009, 02:04
panowie a co jest odpowiedzialne za to ze auto chodzi na wolnych obrotach jak jest cieply odpale go chodzi doslownie chwile i zgasnie tak jakby mu zaplon cos odcinalo a jak odlacze czujnik tem od pcm to wogole auta nie moge odpalic to tak ma byc???bo ten problem co mialem to juz rozwiazalem i wszystko bylo ok autko idealnie chodzilo jak na cieplym tak na zimnym a wystarczylo tylko przeczyscic wtyczke benzyna ekstrakcyjna ale przeczyscilem ta duza wtyczke co jest za akumulatorem skrecana na klucz 10 styki byly zasniedziale i auto chodzilo jak zloto tylko ze teraz jak sie nagrzeje to gasnie odpale go i znowusz zgasnie ostygnie troche to chodzi do momentu kiedy sie nagrzeje jak juz jest cieply to zgasnie odpale i ponownie po chwili gasnie wiec teraz nie wiem czy to ten czujnik temperatury czy co??bo po odlaczeniu czujnika auta wogole nie moge odpalic a porozlanczalem wszystko co mozliwe tzn czujnik temp wlotu powietrza przeplywomierz sonde i potencjometr polozenia przpustnicy a jak to sie odlaczy to jak silnik powinien sie zachowywac jak sie doda gazu gasnac dusic bo u mnie tak sie dzieje i nic odpale auto chodzi chwile i gasnie co to moze byc???

Henryk
08-01-2009, 11:07
Sprawdź a najlepiej wymień wtyczkę czujnika położenia wału korbowego.Ostatnio kolega miał identyczny problem.Naszukał sie a winna okazała się ta wtyczka.(ewentualnie sam czujnik) mimo ,że może nie jest to do końca logiczne ale taki efekt miał miejsce.

money
08-01-2009, 19:13
sprawdź przepływomierz, on jest przyczyną tego iż mogą falować obroty i gasnąć silnik, sam tak miałem, wyczyściłem dziada i już jest ok :metal: spróbuj nie zaszkodzi, jak nie to sprawdź czy cewce się nie pękło pod świecą :niewiem: