PDA

Zobacz pełną wersję : Wymienilem podgrzewane lusterko i zauwazylem, ze



Pafqo
20-03-2005, 08:51
nie grzeje ono tak jak stare. Jedno lusterko po paru minutach jest calkiem suche a te nowe niestety nie. Nie zdazy wyschnac i wylacza sie ogrzewanie tylnej szyby... Musze jescze raz wlaczyc ogrzewanie a i tak schnie bardzo powoli. Co moze byc przyczyna??
Czy podlaczenie przewodow do lusterka ma jakies znaczenie ???? Moze mam odwrotnie podlaczone ???

Pozdrawiam

krzys-68
20-03-2005, 09:30
nie grzeje ono tak jak stare. Jedno lusterko po paru minutach jest calkiem suche a te nowe niestety nie. Nie zdazy wyschnac i wylacza sie ogrzewanie tylnej szyby... Musze jescze raz wlaczyc ogrzewanie a i tak schnie bardzo powoli. Co moze byc przyczyna??
Czy podlaczenie przewodow do lusterka ma jakies znaczenie ???? Moze mam odwrotnie podlaczone ???

Pozdrawiam.Napewno nie ma znaczenia podlaczenie przewodów do konektorów.Tam masz dwie końcówki i jest to obojetnę którą z ktorym przewodem podłaczysz.Nie wiem czy masz oryginalne lusterko czy zamiennik,moze być problem z rezystancją przewodów grzejnych,nowe po prostu nagrzewają sie w iinym czasie

Pafqo
20-03-2005, 11:53
Mam dokladnie lusterko z tej aukcji.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44215322

niczym sie nie rozni. Jest identyczne ... Hm...

Golson
20-03-2005, 12:22
moze sprawdz czy te konektory sa dobrze zamocowane, czy nie luzno jakos, nie zasniedzialy, byc moze zbyt maly prad plynie przez przewody rezystancyjne lub maja one inna rezystancje niz te z oryginalnego. Proponowalbym zwyklym miernikiem zmierzyc rezystancje wkladu oryginalnego i zakupionego i je porownac. Jesli jest jesli jest zauwazalnie inna to tak juz byc musi, ale jesli jest podobna nalezaloby w obwodzie jednego z lusterek poszukac rezystancji pasozytniczych (typu ruchome czy zasniedziale styki). Takie rozwiazanie mi podpowiada logika. Jesli nie mam racji poprawcie mnie :)

jarekch
21-03-2005, 23:11
Bardzo możliwe, że materiał łączący szkło i matę grzejną - czyli jakiś klej - gorzej przewodzi ciepło niż oryginalny.
W mojej Sierrce wymieniałem lusterko podgrzewane poprzez wklejenie nowego wkładu. Gość wybił stare, zbite szkło i wstawił nowy wkład na silikon. Była to delikatna "operacja" aby nie uszkodzić plastikowej maty grzejnej ale się udała. Różnica jaką zaobserwowałem, to właśnie wolniejsze nagrzewanie się tego lusterka od oryginalnego, jednakże nie jest ona bardzo duża.

Jakiś rok - pół roku temu widziałem artykuł w jakiejś gazetce w stylu Auto Świat jak zrobić podgrzewanie lusterka. Możliwe, że gość to wykorzystał i sprzedaje teraz ulepszone lusterka albo po prostu naprawia zbite.
Rozwiązaniem dla ciebie pewnie będzie włączanie podgrzewania na dłużej lub próba naprawy swojego starego lusterka, jeżeli masz je jeszcze.