PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] trzęsawka zimnego silnika



gilotyna
30-12-2008, 17:24
Mam mały problem, zaczyna mnie irytować więc chyba zaczne go zwalczać... Tylko nie wiem jak :)) Może ktoś mi pomoże, mianowicie chodzi o telepanie silnika jak jest zimny. A temperatura na dworze spadła dopiero do -6. Działa rano tak jakby nie palił na wszystkie gary, ale pali, tylko taki zminimalizowany objaw chodzących 3 garczków. Pryka też z wydechu (podobnie do pracy silnika na nie wszystkich cylindrach). Ogólnie jak jest cieplej to mniej czuc padaczke, ale jednak jest. Po całkowitym rozgrzaniu czuc w kabinie lekkie drgania, ale nie są bardzo uciążliwe, choć z kolei nie wiem czy tak powinno być, wydaje mi sie że kiedyć to było mniej odczuwalne...
Kable są na pewno ok, podmieniałem na drugie, świece całkiem nie dawno też wymieniałem.

Sorki za tą bazgranine ale byłbym wdzięczny za pomoc i naprowadzenie na jakiś trop...

Pozdrawiam
K.

faceman
30-12-2008, 20:59
Jeżeli miałbym zacząć od najmniej kosztownych spraw to sprawdził bym kompresję w silniku a dopiero później to co przeczytasz pod spodem

Netoper
30-12-2008, 21:38
Jak rozumiem masz to na benie i na gazie?
Pokrywę zaworów masz czarną czy jasną?
Posprawdzaj przewody podciśnieniowe.

gilotyna
30-12-2008, 21:45
Jeżeli miałbym zacząć od najmniej kosztownych spraw to sprawdził bym kompresję w silniku a dopiero później to co przeczytasz pod spodem


Jeden cylinder ma 11,5, a reszta po 12,5. Więc chyba bez tragedii...

Dodano po 3 min.:


Jak rozumiem masz to na benie i na gazie?
Pokrywę zaworów masz czarną czy jasną?
Posprawdzaj przewody podciśnieniowe.

Wiesz, dzieje sie to na zimnym silniku, wtedy tylko na pb pracuje. Choć śmiem twierdzić że na lpg bedzie to samo... (po przełączeniu na gaz przy 30* kulawo w tej temp działa, dusi sie, musze wydłużać czas pracy na pb)

PS Jak wymusić w BRC SQ24 odpalanie silnika na gazie, ew. jego wcześniejsze przełączenie niezależnie od temperatury?? :los2: Po prostu :niewiem: Centralka to raptem 1 przycisk :panna:

Dodano po 1 min.:

Aha, pokrywka czarna, ale zaworki regulowane 10tysi temu....

Netoper
30-12-2008, 22:04
jego wcześniejsze przełączenie niezależnie od temperatury??
Nie pamiętam programu do Twojej instalki, czy jest opcja "awaryjny rozruch" albo coś podobnie brzmiącego, jak jest ta opcja zaznaczona to wtedy przed włączeniem zapłonu wciska się przycisk na centralce i dopiero odpala silnik, no i na gazie startuje, ale czy pomija ograniczenia temperatury to nie mam pojęcia bo na ciepłych silnikach sprawdzałem.
U mnie w bingo jest ta opcja, ale nie mogę jej uaktywnić, nie mogę "ptaszka" postawić, a znowu u kumpla bez problemu to działa.

LaBobas
31-12-2008, 01:28
nie mogę "ptaszka" postawić
Netoper.tak publicznie?:)))))))CO na to Dotti?:)))

gilotyna
31-12-2008, 11:59
Aha, skojarzyłem 1 fakt, mechas kiedyś mi powiedział że moge mieć przytkany katalizator, czy może on wywoływać nierównomierne prykanie z wydechu?? słychać to na zimno, ale jak jest zagrzany silnik i jak sie przyłoży dłoń to czuc że też nie zbyt równomiernie spaliny wylatują...

BIPOWER
03-02-2009, 07:44
Podłączam sie sie do tematu.Mam identyczny objaw.Mam instalke II generacji i moge przełączyc na zimnym na gaz.Na gazie chodzi równo,a na benie telepie silnikiem ,a czasami nawet faluja obroty.Ale zauwazylem,że to telepanie silnikiem trwa ok.3-4 minut.Potem kiedy juz silnik załapie troszke temperatury,zaczyna pracowac rowniej.Mam również czarną pokrywe zaworów i nie wiem kiedy były regulowane zawory.

bede83
03-02-2009, 11:02
tez miałem taki obiaw jeszcze w zeszłym tygodniu tylko ze u mnie wogole na benzynie nie chodził.
problem tkwił w lewym powietrzu tzn zaciągał powietrze przy uszczelce pod bocznikowym zrobiłem nową i problem znikł
posłuchajcie czy gdzieś nie ciągnie lewego powietrza albo samostart pryskasz w okolice kolektora i słuchasz jak obroty wzrosną to masz nie szczelność