PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Wentylator



tommek192
30-12-2008, 17:37
Witam
Mam takie pytanie do was.
Czy zetec 1.8 ma włącznik wentylatora?
Bo wentylator sie nie włancza?
Znalazłem dwa czujniki jeden na wskaźnik a drugi do komputera a na wentylator nie widzę.
Gdzie tego szukać?

Brudsien
30-12-2008, 17:48
czujnik na wentylator jest wlasnie na gornej czesci termostatu, a jak nie wlacza ci sie wentylator po wlaczeniu klimy (o ile ja masz) to jest padniety rezystor pierwszego i drugiego biegu, trzeba go wymienic o ile takowy znajdziesz bo to nie jest latwe, jest on na dolniej czesci wentylatora, widoczny z kanalu, wyciagnij wtyczke z gornego czujnika podczas pracy silnika jak sie nie wlaczy wentylator to masz padniety rezystor lub prad nie dochodzi do wentylatora

tommek192
30-12-2008, 18:08
klimy brak.
Wentylator pojedyńczy.
Ten czujnik co jest na termostacie od góry to nie jest od kompa?
Powiedzieli mi tak że muszę cały nowy wentylator kupić bo fordy nie maja włąncznika wentylatora.
Czy wentylator jest rozbieralny?bo na w wentylatorze jest ten włoncznik.

Brudsien
30-12-2008, 18:14
On idzie do komputera i komputer daje info czy wlaczyc pierwszy czy drugi bieg wentylatora i biegami zarządza rezystor jak jest spalony nie wlaczy sie wentylator, reystro ten jest o ile pamietam jak patrzysz od przodu na samochod do jest w lewym dolnym rogu wentylatora, jak odlaczysz cujnik to komputer od razu wlacza wentylator na drugi bieg bo nie wie jaka temperaturę ma silnik, wiec jak odłączysz czujnik na pracujacym silniku i wentylator sie nie wlaczy to tak jak pisalem wczesniej masz spalony rezystor albo wymien caly wentylator albo rezystor o ile takowy znajdziesz

tommek192
30-12-2008, 18:51
Ok.
Serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam