PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Skrzynia biegów



Daniel_82
30-12-2008, 20:24
Po wczorjszych mrozach zauważyłem że pierwsze dwa biegi nie wchodzą. Po przejechaniu jakis 10 km i ruszaniu z 3 biegu problem znika i dwa pierwsze biegi dają sie normalnie wrzucać. Spotkał się któs z takim objawem? W planach mam wymianę oleju w skrzyni i zastanawiam się jakie jeszcze niespodzianki mnie czekają.

Brudsien
30-12-2008, 20:33
Niestety taka przypadłość skrzyń w mondku po wymianie oleju powinno byc lepiej ale to nic pewnego i daj olej o specyfikacji 75W90

Daniel_82
30-12-2008, 20:39
no czyli co poniżej -5 stopni (bo więcej nie było) są do dysopzycji tylko 3 biegi do przodu?

Brudsien
30-12-2008, 20:46
W sprawnych skrzyniach nie, masz gesty olej i wymaga wymiany, gdy samochod sie zagrzeje wtedy olej robi sie mniej gesty dzieki temu mozesz wrzucac biegi, ile masz przebiegu ?

Jakub
30-12-2008, 22:21
75W90syntetyk

bede83
30-12-2008, 22:36
z tego co wiem w mondeo nie wymienia sie oleju

co najwyżej robi sie dolewki bo nie ma korka spustowego

Netoper
30-12-2008, 22:51
z tego co wiem w mondeo nie wymienia sie oleju
Taaa, temat był wielokrotnie omawiany, i bardzo często wymiana oleju wychodzi na dobre.

Brudsien
30-12-2008, 22:56
z tego co wiem w mondeo nie wymienia sie oleju

co najwyżej robi sie dolewki bo nie ma korka spustowego

W kazdym samochodzie wymienia sie olej no i oczywiscie w mondeo jest korek spustowy, nie rozumiem dlaczego ludzie pisza ze w samochodach nie zmienia sie oleju w skrzyni, moze dlatego ze producent napisal ze nie zmienia sie bo olej wytrzymuje dluzej niz gwarancja samochodu :niewiem:

andrzej1963
30-12-2008, 23:05
co najwyżej robi sie dolewki bo nie ma korka spustowego
błędne info masz kolego,nie tak dawno Paolo dawał foty gdzie jest korek spustowy i wlewowy oleju,ale nie pamiętam już w jakim poście-pewnie w temacie skrzyń biegów-poszukaj,a na pewno znajdziesz. Pzdr.

dahrek
30-12-2008, 23:19
odnośnie wymiany oleju... odstawiłem dziś auto do warsztatu na wymianę elementów w zawieszeniu i przy okazji poprosiłem o wymianę oleju w skrzyni biegów... olej zakupiłem sam: Mobil (jaki to nie pamiętam, ale ma być do Forda) 75W90... Mechanior powiedział mi, że odessał około 1l oleju i dolał świeżego, a nie wymienił bo nie znalazł korka spustowego... biegi teraz wchodzą jakoś inaczej, bardziej twardo - tak mi się wydaje. Nie miałem czasu sie z chopem dochodzić, czy jet korek spustowy czy nie, ale widziałem kiedyś fotki na forum - oba korki były pokazane... I kurcze nie mogę odszukać tych zdjęć... Ktoś pomoże?
Chyba bede musiał sam wymienić ten olej bo jak widać - kazał pan musiał sam...

Paolo
31-12-2008, 07:51
olej zakupiłem sam: Mobil (jaki to nie pamiętam, ale ma być do Forda) 75W90

to dobry kupiłeś :up:



Mechanior powiedział mi, że odessał około 1l oleju i dolał świeżego, a nie wymienił bo nie znalazł korka spustowego

to już odpuść sobie tego mechanika bo dla mnie to jest rolnik oderwany od pługa

korek proszę bardzo:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=55134

andrzej1963
31-12-2008, 17:41
to już odpuść sobie tego mechanika bo dla mnie to jest rolnik oderwany od pługa
święte słowa Paolo,święte słowa.........

Soboc
02-01-2009, 22:06
Czy biegi wchodzą ze zgrzytem?
Jak nie miałeś 1 i 2 , to czy był wsteczny ?
Jak wchodziła 3 (z pewnym oporem)?

Jakub
02-01-2009, 23:37
Czy biegi wchodzą ze zgrzytem?
Jak nie miałeś 1 i 2 , to czy był wsteczny ?
Jak wchodziła 3 (z pewnym oporem)?
W MKII jest nieco inaczej, w MKIII wrzucenie jedynki i wstecznego na zimnej skrzyni jest "mocno" utrudnione. Większość znanych mi MKIII ( w tym obydwa moje) mają ten problem. Wymiana oleju na pewno nie zaszkodzi, ale nie rozwiąże też problemu. Z tego co mogę się jedynie domyślać to objaw ten spowodowany jest niedostatecznym wysprzęgleniem, tzn na tyle wysprzęgla że nie ma zgrzytu, ale i napędu do końca nie rozłącza.

Soboc
03-01-2009, 00:14
Nie pytam pod kontem MK3 ale ogólnie, by spróbować stwierdzić co dokładnie się dzieje?
Co innego ciężkie wchodzenie biegu a brak możliwości wrzucenia biegu. Zazwyczaj przy zużyciu sprzęgła lub jego mechanizmu problem objawia się na początku na 1 i R biegu. Co do mojego MK3 nie zaobserwowałem tego problemu nawet przy minus 10.

Daniel_82
03-01-2009, 17:09
Czy biegi wchodzą ze zgrzytem?
Jak nie miałeś 1 i 2 , to czy był wsteczny ?
Jak wchodziła 3 (z pewnym oporem)?
Wsteczny normalnie działał. tak samo 3 czyli luźno. Biegi chodzą po rozgrzaniu normalnie bez większych oporów czy zgrzytów. Lewarek po prostu nie chciał "iść na lewo" od 3 i 4 jak wiecie o co mi chodzi.