PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][mkII] spadek obrotow po odpaleniu



gruniu
31-12-2008, 14:43
po mrozach odpale i skrobie szyby, po okolo 1 min (mysle za czas nagrzania sondy) obroty spadaja i silnikiem trzesie, przygazuje ale nic to nie daje, ale jak zdejme noge z gazu to obroty podskocza i zaraz znowu spadaja
dzisiaj po przygazowaniu strzelilo w tlumik
bylem na badaniu kompem i nic nie wykazalo
dodam ze mam gaz ale narazie nie uzywam bo mam instalke uszkodzona

LaBobas
01-01-2009, 01:19
Jak sonda leniwa to nie wyjdzie blad,tylko dobry mechanior patrzac na wskazania lambdy to zobaczy.

gruniu
01-01-2009, 12:09
na starej sondzie silnik tez plywal, ale sie nie dlawil
na nowej (przejechane z 2000 km) zaczely sie problemy
ale komputer pokazywal raz ubogo raz bogato i zmienialo sie to co jakas 1 sek
a moze mechanik chcial sie pozbyc problemu (w koncu to on ja montowal) i mnie zbyl
odstawie mu auto i niech robi

Netoper
02-01-2009, 10:44
dzisiaj po przygazowaniu strzelilo w tlumik
Nadmiar paliwa, albo coś z układem zapłonowym.

Soboc
02-01-2009, 21:58
ale komputer pokazywal raz ubogo raz bogato i zmienialo sie to co jakas 1 sek
Miałem kiedyś takie coś w Hondzie (objawy jak u ciebie), po wymianie połowy silnika, spotkaniu z kilkunastoma specjalistami, wydaniu kilku tyś dałem sobie spokój z tym samochodem i gazem. :terefere: Nic jedyne co moge powiedzieć to powodzenia i jeżeli uda ci się rozwiązać problem to napisz.

Tyberiusz
03-01-2009, 00:07
Ja jestem zdania, że jak coś się dzieje z obrotami to wyczyścić przepływomierz. Jak jest spirytus, albo benzyna ekstrakcyjna, to koszt zerowy, a może pomóc ;)

Soboc
03-01-2009, 00:27
Tak tylko że to auto z gazem ;). Jak coś nie gra z obrotami na benzynie jedziesz na warsztat gość ci mówi Panie krokowy, przepływomierz, mapsensor, przepustnica i na koniec to wina gazu jedz pan do gaziarza. Gaziarz ci powie że wina benzyny i tak w kółeczko :( Jeden odbija piłkę do drugiego.

LaBobas
03-01-2009, 01:38
Dobrze godo Tyberiusz.U mnie wariowalo wszystko,kalibrowac sie nie chcial.Tak samo na gazie bylo.A niby przeplywka nic do tego nie ma i\co?Pow wymianie na nowa "uzywke" problemy zniknely.Swoja stara przeplywke czyscilem ,modzilem i.do bani.Przy odpalaniu silnika obroty przysiadaly i dopiero rosly.Teraz odpal i od razu na 1500 bez zajakniecia.

gruniu
03-01-2009, 20:59
z tego co wyczytalem na forum to roznie zachowuja sie auto jak przeplywka jest uszkodzona
tylko skad ja mam wiedziec ze kupujac uzywke nie kupie uszkodzonej

Netoper
03-01-2009, 22:22
Zanim kupisz następną zrób pomiar swojej przepływki.
Albo na spocie niech ktoś Ci użyczy na chwilę swojej do sprawdzenia

gruniu
04-01-2009, 12:11
Zanim kupisz następną zrób pomiar swojej przepływki.
Albo na spocie niech ktoś Ci użyczy na chwilę swojej do sprawdzenia

jak mam pomiar zrobic?
bo tez tego szukalem na forum ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi

Netoper
04-01-2009, 16:35
jak mam pomiar zrobic?
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9798&highlight=przep%B3ywomierz

gruniu
10-01-2009, 14:47
po naprawie komputera gazowego wszystko wrocilo do normy
troche to dziwne ale tak jest
przeplywke jak sie ociepli to i tak sprawdze

CzarekJ
11-01-2009, 13:53
po naprawie komputera gazowego wszystko wrocilo do normy
troche to dziwne ale tak jest
przeplywke jak sie ociepli to i tak sprawdze

Cha....ta informacja chyba wyjaśnia sprawę LPG a(i)PB.
Chyba....bo nie wiem jaką masz instalację LPG....
Jak podłączona jest lambda i czy podłlączona jest przepływka.
Bo u mnie sygnału sondy nie mam "przerwanego" przez LPG ,a przepływka nie jest wpięta i wcześniej przy zabrudzonej - na PB nie chciał pracować (jedynie do 2tys obr i falami) a na LPG furczał aż miło.

gruniu
11-01-2009, 14:45
insta. II gen., sygnal sondy przechodzi przez autronic al-700 (sterownik gazu), gdy jade na benzynie powinien byc sterownik pominiety, a po przejsciu na gaz sygnal z sondy jest emulowany do komputera samochodowego zeby komputer bledu sondy nie widzial
do autronica mam podlaczona jeszcze przepustnice ale o przeplywomierzu nic nie wiem

dlatego sie dziwie ze sterownik gazu nie pracowal, sygnal od sondy do komp. samochodowego dochodzi prawidlowo (badane na interfejsie forda) a jednak silnik zle pracowal

CzarekJ
11-01-2009, 20:48
insta. II gen., sygnal sondy przechodzi przez autronic al-700 (sterownik gazu), gdy jade na benzynie powinien byc sterownik pominiety, a po przejsciu na gaz sygnal z sondy jest emulowany do komputera samochodowego zeby komputer bledu sondy nie widzial
Może to właśnie ten "problem".
Nie wiem jak jest w AL-700 ale w BRC sondę można podłączyć na dwa sposoby...
wpiąć się w kabel ....wtedy te same wartości są podane do obu sterowników,lub przeciąć go i podac sygnał emulowany.
Dokładnie się na tym nie znam ale tak "kombinuję" że taka "wpinka"jest lepszym rozwiązaniem....sygnał sondy steruje przez sterownik LPG jego "krokówką"(bo czym więcej?) ale jednocześnie taki sam sygnał jest podany do PCM-a.
Po co go emulować? :niewiem:

gruniu
11-01-2009, 21:49
insta. II gen., sygnal sondy przechodzi przez autronic al-700 (sterownik gazu), gdy jade na benzynie powinien byc sterownik pominiety, a po przejsciu na gaz sygnal z sondy jest emulowany do komputera samochodowego zeby komputer bledu sondy nie widzial
Może to właśnie ten "problem".
Nie wiem jak jest w AL-700 ale w BRC sondę można podłączyć na dwa sposoby...
wpiąć się w kabel ....wtedy te same wartości są podane do obu sterowników,lub przeciąć go i podac sygnał emulowany.
Dokładnie się na tym nie znam ale tak "kombinuję" że taka "wpinka"jest lepszym rozwiązaniem....sygnał sondy steruje przez sterownik LPG jego "krokówką"(bo czym więcej?) ale jednocześnie taki sam sygnał jest podany do PCM-a.
Po co go emulować? :niewiem:

sygnal sondy na gazie jest inny niz na benie i PCM widzi ze cos sie dzieje z sonda, przez co przechodzi w tryb awaryjny i wyswietla blad, a emulator ma za zadanie podac zawsze sygnal prawidlowy
w mondeo kierowca tego bledu nie widzi (przynajmniej mkII, w vectrze mialem kontrolke) bo nie ma kontrolki check
sterownik gazu steruje tylko krokowka