PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Oryginalny termostat



lukasz-stargard
01-01-2009, 20:00
Jakiej firmy sa oryginalne termostaty do MKI?

Paolo
01-01-2009, 20:24
Motorcraft

termostat
http://fordsklep.pl/pl,product,321317,termostat,ford,ert216,zetec.html

uszczelka
http://fordsklep.pl/pl,product,321528,uszczelka,termostatu,ford,109226 2.html

Misiek_WR
01-01-2009, 20:25
Ja jak kupowałem to w sklepie Forda. I pan mi powiedział że orginał kosztuje 55 złoty czy 60 a zamiennik 35 złoty. POdejrzewam że jeśli chodzi o orginał to pewnie motorcrafta, musi być znaczek forda na termostacie tak mi się wydaje, nie pamietam jak u mnie jest bo już półtora roku temu wymieniałe:)
Kolega Paoolo mnie uiegł o 1 minutę

lukasz-stargard
02-01-2009, 14:24
To teraz powiedzcie mi koledzy jak poznac ze to termostat jest walniety a nie np. czujnik? Objawy mam takie: temperatura silnika na wskazniku ledwo wychodzi poza biuale pole a nieraz nawet na granicy jest, ogrzewanie w aucie tj. nawiew dziala ok czyli jest ciepelko, auto pali mi chyba ciut za duzo.
Pyt.2. Czy termostat do mojego Mondka ma miec temperature otwierania 88 stopni czy czy 92 stopnie C? W sklpei maja na stanie termostaty Whaler z tem otwierania 88 stopni. Czy taki bedzie dobry?[/code]

Tyberiusz
02-01-2009, 15:23
To teraz powiedzcie mi koledzy jak poznac ze to termostat jest walniety a nie np. czujnik? Objawy mam takie: temperatura silnika na wskazniku ledwo wychodzi poza biuale pole a nieraz nawet na granicy jest, ogrzewanie w aucie tj. nawiew dziala ok czyli jest ciepelko, auto pali mi chyba ciut za duzo.

Sam sobie odpowiedziałeś :)

Ale to samo będzie, jeżeli w benzynie będzie siedział termostat od klekota :)


Czy termostat do mojego Mondka ma miec temperature otwierania 88 stopni czy czy 92 stopnie C? W sklpei maja na stanie termostaty Whaler z tem otwierania 88 stopni. Czy taki bedzie dobry?

Do silników benzynowych termostat ma zakres temperatury od 92 stopni Celsjusza, do TD od 88.

lukasz-stargard
02-01-2009, 15:37
Senkju wery macz :) pozdro

Tyberiusz
03-01-2009, 00:04
Noł problem :)

Większość odpowiedzi miałeś w poście Paola oraz w linkach :)

Kaszub
03-01-2009, 15:10
Witam mam taką samą przypadłość jak kolega lukasz-stargard ponaglam więc pytanie co najpierw wymienić czujnik czy termostat? pozdrawiam

lukasz-stargard
04-01-2009, 11:05
Z tego co ja sie dowiedzialem to jakby czujnik byl padniety to by ci szalalalbo w ogole lezal i nie wskazywal nic. Jak masz tak jak ja to bedzie termostat.

MacieqZST
04-01-2009, 11:23
Łukasz to ile auto ci spala? bo możne mam ten sam objaw.

pawelszakal
04-01-2009, 11:25
W tych temperatuch co sa teraz jaki poziom temperatury osiagam wam MKII jak wskazuje jest z napisem NORMAL? Bo mi na ta chwile dochodzi tylko do N, a spalanie jest w normie.

MacieqZST
04-01-2009, 11:33
Ja mam do pracy ok 3-4km i wskazania mam takie same jak pawelszakal jak pojeżdżę po mieście troszkę dłużnej-więcej to wskaźnik wskakuje na R tak powinno być czy coś jest nie tak?

pawelszakal
04-01-2009, 11:38
U mnie czy przejade 4km czy 20km jest na N o tej porze :) i zastanawiam sie czy nie czas na zmiane termostatu.

kurak69
04-01-2009, 12:02
ja wymieniłem termostat i dalej wskazówka lata mi od początku skali do R. CZasami opada błyskawicznie a podnieść sie potrafi w mgnieniu oka. Wydaje mi się ze u mnie to wskaznik. No chyba ze mam nowy termostat walnięty

pawelszakal
04-01-2009, 12:56
http://fordclubpolska.org/porady.php?action=go&type=3&zakres=mondeo

Zrobilem kontrole termostatu tak jak powyzej i niby wszystko jest okej.

Brudsien
04-01-2009, 13:26
No ale termostat moze przepuszczać nawet jak otwiera sie w odpowiedniej temperaturze

antos
07-01-2009, 14:10
Witam,ja ostatnio wymieniłem termostat Wahlera i był 88 stopni a nie 92,proszę o proste wytłumaczenie jaka bedzie różnica?bo niby wszystko ok ale wskaźnik ledwo się.pozdrawiam :fan:

Brudsien
07-01-2009, 15:28
No to co wskaznik jednak sie nie podnosi ?
Roznica 4 stopni to duzo i powinien sie podnosic normalnie tzn po 3-5 km silnik juz powinien byc zagrzany

antos
07-01-2009, 15:59
Siemka Brudsien ;) ano się podnosi ale ledwo do "N" termostat działa bo ta duża rura nie nagrzewa się czyli trzyma,ogrzewanko wporządalu,tylko wskaźnik mnie drażni :wall: niby nic a jednak.Ale wiesz,na starym termostacie też było wytłoczone 88 stopni :niewiem: hm..co o tym sądzisz :niewiem:

Netoper
07-01-2009, 16:00
,proszę o proste wytłumaczenie jaka bedzie różnica
Silnik nie będzie się nagrzewał do optymalnej temperatury.

Brudsien
07-01-2009, 16:01
czasami sie zdarza ze jest 88c mimo ze do benzyny daja 92, mozliwe ze ktos wczesniej dal inny oryginal np z TD
Jak chcesz moge ci wyslac czujnik temperatury na wskaznik tylko musial bys zrobic zdjecie swojego i zobaczymy czy wtyczka jest taka sama

antos
07-01-2009, 16:13
czyli tak na chłopski rozum mam niedogrzany silnik przy tym termostacie :( trudno ale pomyśle nad tym :dres: dziś nie uda mi się już zrobić zdjątka ale z tego co patrzyłem to jest taki http://ford.sklep.pl/pl,product,319391,czujnik,temperatury,hp,zetec.htm l oczywiście to zamiennik ;) A ile u Ciebie by mnie ta impreza kosztowała?

Brudsien
07-01-2009, 16:42
No ja ci moge go wyslac za koszty wysylki czyli 5zl bo mnie on nie jest potrzebny choc sam go nie sprawdzałem to mysle ze dziala bo kupilem go wraz z obudowa termostatu i gosc mowil ze sprawne czujniki, z tym ze musisz sie upewnic jakie faktycznie masz gniazdo bo ten czujnik jest z MKII choc jak ja chcialem kupic zamienniki to owszem mieli ale z innym gniazdem wiec w koncu kupilem oryginal

http://brudsien.eu/IMG_0135a.JPG

antos
07-01-2009, 16:56
mnie to odpowiada :up: jutro po pracy zerknę dla pewności czy taki i cpyknę fotkę jak mi się uda,dzięki za poświęcony czas :fan:

Tyberiusz
07-01-2009, 19:16
Witam,ja ostatnio wymieniłem termostat Wahlera i był 88 stopni a nie 92,proszę o proste wytłumaczenie jaka bedzie różnica?bo niby wszystko ok ale wskaźnik ledwo się.pozdrawiam fan

Tak, jak napisał Netoper, ja miałem u siebie jak kupiłem samochód to miałem wsadzony termostat do klekota, jeździł niedogrzany co poza wskazaniami na zegarach było odczuwalne podczas jazdy, odrobinę więcej spalał i mam wrażenie, że po zmianie troszkę dynamika się poprawiła.

pilot14
07-01-2009, 21:27
mi też sie nie podobają wskazania mojego wskaźnika, po przejechaniu ok. 7 km przy grzaniu ma max kabiny na 1 biegu dmuchawy wskazówka ledwo dochodzi do N, dodam że na trasie 50 kilometrowej przy w miarę płynnej i spokojnej jeździe też mam wskazania około N. Tu mówię o okresie zimowym, termostat raczej trzyma bo sprawdzałem to puszcza cienką rurką (która notabele idzie zaraz do parownika LPG a potem zawraca na lewo do jakiegoś trójnika) a ta gruba na jest zimna. W miejskim ruchu i przy mocniejszym deptaniu wskazówka dochodzi do L.

I tu mam pytanie, w jakiej pozycji przy spokojnej jeździe ZIMĄ powinna się znajdować wskazówka ??

Brudsien
07-01-2009, 21:43
Ta cienka rurka to jest maly obieg i ona zawsze ma byc ciepla, co do grubszej idacej do chlodnicy to jak po lekkim zagrzaniu jest ona ciepla znaczy ze termostat przepuszcza no i jak wskazówka nie osiaga godziny 12 to znaczy ze albo czujnik walniety albo termostat choc ja bym najpierw wymienil termostat co do zimy to oczywiscie samochod ma sie tak samo nagrzewac jak w lato po to wlasnie jest maly obieg, a gdy jest otwarty duzy to plyn chlodzacy idzie przez chlodnice wiec silnik nie masz szans sie zagrzac

Tyberiusz
07-01-2009, 22:27
I tu mam pytanie, w jakiej pozycji przy spokojnej jeździe ZIMĄ powinna się znajdować wskazówka ??

Bez względu na porę niemalże w pionie, chyba, że korki itp, to pójdzie trochę dalej.

pilot14
08-01-2009, 08:28
ok, a tak na chłopski rozum przy jakim wskazaniu wskaźnika na postoju samochodu przy włączonym silniku na wolnych obrotach powinien termostat puścić duży obieg ? czy właśnie w okolicy pionowania wskazówki (czyli literek R, M) czy może wcześniej ?

Brudsien
08-01-2009, 10:28
no mniej wiecej przy godzinie 12 gdy silnik jest zagrzany, jak na postoju ci sie sybciej nagrzewa znaczy ze masz wlaczony duzy obieg a podczas jazdy chlodnica chlodzi plyn dlatego silnik nie dogrzany

antos
08-01-2009, 18:48
Witam,Brudsien dzięki za chęci ale tak sobie myślę że jednak kupię nowy czujnik.Wtedy mam pewność że będzie sprawny ;) Nie pójdę przecież z torbami :)) Jak tylko wymienię to napiszę o wynikach,być może ktoś też ma takie usterki :boshe: pozdrawiam :fan:

pilot14
08-01-2009, 19:54
byłem dziś sie pytać o termostat i mi powiedzieli w sklepie że do benzyny 1.8 16V jest na 88 stopni termostat, no to mówię że ma być na 92 stopnie i dali mi od forda fokusa 2.0 silnik. coś dziwnie mają w tych uczonych księgach. chyba kupię oryginał fordowski na 92 stopnie.
Ale nie o tym. Czy po wymianie termostatu są problemy z odpowietrzeniem układu ??

Brudsien
08-01-2009, 19:56
Nie uklad sie sam odpowietrzy po jakims czasie i najwyzej bedziesz musial dolac troche plynu do zbiornika wyrównawczego ale nic wiecej

kurak69
08-01-2009, 21:54
dołączę się do pytania.

Po jakim czasie układ się odpowietrza? Mniej więcej ile km trzeba zrobić?

Mi się chyba odpowietrzał przez 1500 km. Po wymianie termostatu temperatura latała od zera do połowy na wskaźniku w czasie jazdy. Aż od 3 dni zaczął chodzić jak w książce. Trzyma idealnie na połowie. Jak stoję w korku to wzrasta ale wentylator się załącza i wraca do normy.

Najważniejsze żę przestał mi latać od 0 do połowy w czasie jazdy tylko trzyma idealnie na 12.

Oby nie było to tylko chwilowe... W sumie od 3 dni chodzi mi dopiero tak książkowo.

Pozdrawiam
Wojtek

pilot14
08-01-2009, 22:01
kurak69 a przy jakim wskazaniu wskaźnika włącza ci się wentylator ??

Brudsien
08-01-2009, 23:11
kurak69 a przy jakim wskazaniu wskaźnika włącza ci się wentylator ??

Przy sprawnych czujnikach, termostacie i rezystorze pierwszego i drugiego biegu na wentylatorze wskazówka nie powinna sie podnosić przed wlaczeniem wentylatora i wentylator powinien sie wlaczyc gdy wskazówka jest na godz 12 ale kiedy to tego nit ci nie powie bo to zalezy od temperatury na zewnatrz i predkosci z jaka porusza sie samochod

kurak69
09-01-2009, 01:53
@pilot14

jak wskazówka wejdzie na M włącza mi się wentylator.

ponawiam pytanie: Jak długo może się odpowietrzać układ chłodzenia?
możliwe że przez 1500 km?

Paolo
09-01-2009, 10:37
Jak długo może się odpowietrzać układ chłodzenia?

Generalnie silnik ma osiągnąć temperaturę roboczą, otrzworzy się termostat i tak powinien pochodzic do włączenia się wentylatorów, gdy wentyle się wylączą, wyłączyć silnik odkręcić korek od zbiorniczka uzupełnić płyn na maksymalny poziom.
Po dwóch dniach jazdy na trzeci dzień rano na zimnym układzie chłodzenia sprawdzić stan w zbiorniczku w razie czego uzupełnić do maksymimum.

Czyli generalnie układ odpowietrza się w ciagu 30 minut :)

antos
10-01-2009, 11:44
Witam,no to ja mam takie małe pytanko odnośnie odpowietrzania.Co się stanie jeśli nie odpowietrzymy układu?czy są jakieś szczególne objawy że jest zapowietrzony? :niewiem:

Paolo
10-01-2009, 12:56
Co się stanie jeśli nie odpowietrzymy układu?

Sam się odpowietrzy :) bez twojej wiedzy i zgody :))

antos
10-01-2009, 14:36
Ok dzięki Paolo :up: tak też myślałem ale zapytać się nie zaszkodzi :madrala: pozdrawiam