PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]mk II jak wymienic czujnik temp na dechę



ursus3512
01-01-2009, 19:37
tak jak w temacie jak najmniej inwazyjnie wymienic czujnik temp na dechę bez robienia jatki piec 1.8 litre :) ps.normalnego nowego roku :helm:

Brudsien
01-01-2009, 19:46
No chyba inaczej sie nie da, odkrecasz dolny czujnik na obudowie termostatu i dajesz nowy

DariuszHoryd
02-01-2009, 12:27
No nie jest to tak prosta sprawa... przynajmniej pierwszy raz :)
Są dwie metody:
1.Zlewasz płyn chłodzący np. za pomocą śruby w chłodnicy, potem odłączasz przewody od obudowy termostatu ( gruby i cienki ) i wtedy dostęp do czujnika dolnego jest duuużolepszy :), potem już odkręcasz czujnik i zastępujesz go nowym.
Na gwint warto zastosować odrobinę silikonu wysokotemperaturowego no i dokręcać czujnik z wyczuciem, bo obudowa to jednak tworzywo sztuczne i powszechnie znane są przypadki pęknięcia przy wymianie ww. czujnika.
2.Metoda to troszkę na żywca operacja, no i potrzeba tzw. rąk Coperfielda czyli wykręcasz po prostu czujnik i szybko wkręcasz nowy, troszkę płynu ucieknie ... podobno przy sprawnych rękach da radę to zrobić :)

Kamlos
02-01-2009, 18:25
podobno przy sprawnych rękach da radę to zrobić
Mi się to udało. Najpierw próbowałem się dostać od spodu, ale ostatecznie dostałem się od góry. Czujnik odkręciłem kluczem do świec od jakiegoś starego polskiego motocykla. Najbardziej przeszkadzają przewody od klimy

bede83
02-01-2009, 18:50
ja u siebie odkręcałem kluczem do kół takim od poldona z ruchomą główką :) ale ja to ze zlanym płynem bo przewody od klimy nie pozwalają zrobić tego szybko

Kamlos
02-01-2009, 19:30
Ja nie spuszczałem płynu. Czujnik poluzowałem kluczem, dalej kręciłem go ręką, potem palcem przytkałem otwór, wziołem drugi czujnik i szybko go w dziurkę :) . płynu wyleciało mi może kieliszek :up:

Brudsien
02-01-2009, 20:03
Ja nie spuszczałem płynu. Czujnik poluzowałem kluczem, dalej kręciłem go ręką, potem palcem przytkałem otwór, wziołem drugi czujnik i szybko go w dziurkę :) . płynu wyleciało mi może kieliszek :up:

dokladnie tez tak zrobilem, wszystko zalezy jakie kto ma rece