PDA

Zobacz pełną wersję : duzo dymu przy pierwszym odpaleniu



tulim
23-08-2005, 10:30
Witam

Hm, zauważyłem, że ostatnio MDO przy odpalaniu np. po nocy stawia zasłone dymną. Czy to jest normalne, bo mam wrażenie, że wcześniej tak nie robił ? Czy ktoś ma pomysł co to może być?

Dzięki

waldemarz
23-08-2005, 10:32
Moze sprawdz stan swiec zarowych, moze ktoras nie za dobrze grzeje i dlatego na poczatku puszcza ci autko kopciucha.

zdzichop
23-08-2005, 10:37
Po wymianie swiec leci tylko górskie swieże powietrze :metal

tulim
23-08-2005, 11:22
Sprawdze i zobacze czy sąsiedzi bedą montować filtry w oknach ;)

zdzichop
23-08-2005, 12:45
Kilka tygodni temu wymieniałem sam świece. Trochę sprytu trza mieć bo dostęp do niektórych dość trudny. Po wymianie przestało kopcić a i rozruch odbywa się za pierwwszym razem. Zaślepiłem se też EGRa. Ponoc w trakcie jazdy kopci znacznie mniej :brawo:

mikidr
23-08-2005, 15:49
Jak najbardziej swiece sprawdz bo wystarczy ze jedna bedzie przepalona i juz bedziesz mial takie stresy, ale jak to nie pomoze to sprawdz tez czy nie dostaje Ci sie powietrze do pompy przez wezyki doprowadzajace paliwo szczegolnie sprawdz pompke reczna/filtr paliwa bo czesto membrana w niej przepuszcza i zapowietrza uklad i szybkozlaczki czasem tez nie za bardzo sa szczelne.

mikidr
23-08-2005, 15:52
Zaślepiłem se też EGRa. Ponoc w trakcie jazdy kopci znacznie mniej :brawo:

A zauwazyles jakies zmiany na + lub - w dynamice i ogolnie pracy silnika po zaslepieniu ERG ? Jakie sa Twoje wrazenia po tej operacji poza tym ze mowisz ze mniej kopci w czasie jazdy ?

zdzichop
23-08-2005, 16:22
Są to moje subiektywne odczucia - ostrzegam. Wydaje mi się ,że auto jest odrobinę żywsze i chyba mniej czadu leci z rury przy gwaltownym przyspieszaniu. Natomiast szczególnie zależało mi na zmniejszeniu wycieku sadzy z pod tego grzybka ktory jest na kolektorze dolotowym. Chyba jest tego mniej ale jeszcze nie ustało calkowicie. Chyba.... :wall: