PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][MKII]Pompa wspomagania, a właściwie jej wymiana



Mercino
03-01-2009, 03:36
Witam koledzy! Mam do wymiany pompę wspomagania. I do pompy dochodzą dwa węże jeden z zbiornika a drugi idzie na maglownice (ciśnieniowy). Czy w przypadku wymiany pompy musi być zmieniane złącze przewodu ciśnieniowego jak tu http://ford.sklep.pl/pl/product/view?id=321934, czy wystarczy uszczelnić silikonem lub uszczelką gumową jak w instalacjach wodnych. Czy wogóle trzeba to wymieniać jak się wymienia pompę wspomagania?

Paolo
03-01-2009, 08:54
Nie trzeba wymieniać ja już tyle razy wymieniałem pompy wspomagania i z żadnej nie cieknie.

Tomex
03-01-2009, 13:10
Nie trzeba wymieniać ja już tyle razy wymieniałem pompy wspomagania i z żadnej nie cieknie.
No dobra. A jak trzeba zmienić to jak to zrobić? Rozciąć przewód żeby naciągnąc nowe złącze - chyba nie?

Mercino
03-01-2009, 14:39
Tomex dobre pytanie. Na foto które przedstawiłem jest biała uszczelka, domniemywam że jest to plastikowa to w takim razie czym to uszczelnić? Czy uszczelki które są stosowane w piecach gazowych można tam nałożyć albo silikon?

tomkap
04-01-2009, 10:00
Wymieniałem pompę kilka dni temu. Też zauważyłem w dolnym rurkowym przewodzie w nakrętce jakby uszczelkę, która zmemlała się niestety i odpadła. Miałem obawy że będzie ciekło, zwłaszcza że nie ma dobrego podejścia żeby dobrze dokręcić. Na szczęście nic nie cieknie.