PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Zimny głośny silnik czy to napinacz?



Kaszub
03-01-2009, 16:56
Witam
dziś po raz kolejny objawiło mi się to hałasowanie silnika rano po uruchomieniu słyszałem jakby coś tarło metalowego i bardzo szumiało była przy tym pewna osoba która kiedy otworzyłem maskę powiedziała "napinacz" po nagrzaniu umilkło.
dziś przed chwilą znowu mnie to spotkało lecz przestało wydawać ten dzwięk nagle w czasie jazdy po rozgrzaniu

niedawno był wymieniany pasek i boję się o mojego mdo:(
proszę o pomoc Pozdrawiam

Netoper
03-01-2009, 17:18
Musisz sam konkretnie osłuchać skąd Ci te dźwięki idą, może być napinacz czy inna rolka może też coś od zaworków słychać. Łożysko w altku też potrafi hałasować
Pokrywę zaworów masz srebrną czy czarną?

Kaszub
03-01-2009, 17:59
pokrywę mam srebrną a ten dzwięk dochodzi gdzieś z okolicy własnie napinacza choć ciężko dokładnie zlokalizować. straszyli mnie że może się zatrzeć jak są takie objawy...:(

Netoper
03-01-2009, 18:05
Zrzuć pasek z napinacza i ręką pomacaj gdzie na której rolce luz, albo która szumi jak ją zakręcisz energicznie.

Kaszub
03-01-2009, 18:27
Tylko boję się czy jak zrzucę pasek będe potrafił go założyć... nawet nie wiem jak go zdjąć bo wymieniał mi go mechanior ale nic nie mówił żeby coś nie tak z rolkami było:/ albo nie sprawdzał nawet:|

bede83
03-01-2009, 18:52
mój napinacz swojego czasu strzelał na niskich obrotach odkręciłem przykręciłem i ustało :) dziwne

pasek zdejmuje się prosto właśnie po to jest napinacz napinasz go kluczem chyba 13 albo 15 nie pamiętam i zdejmujesz pasek ( z napięciem go stojąc od góry będzie problem bo jest tam troszkę mało miejsca na rękę lepiej napinać od dołu albo od strony nadkola) no i nie zapomnij o zdjęciu osłon :)

tu masz schemat - z książki "sam naprawiam...":

http://www.csiag.pl/wielo.jpg

tak jak kolega Netoper mówi zdejmij go pokręć rolkami i sprawdź zwłaszcza prowadzącą i napinającą
U mnie wystarczyło odkręcenie prawidłowe ułożenie i przestało strzelać :)

pozdro

Kaszub
04-01-2009, 23:28
Z powodu braku ciepłego garażu do wykonania tego za każdym odpaleniem przysłuchiwałem się dokładnie i jednak wszystko wskazuje na ten krążek prowadzący czy da się z tym coś zrobić czy tylko wymiana na nowy? może nasmarowac?

Netoper
05-01-2009, 10:58
na ten krążek prowadzący czy da się z tym coś zrobić czy tylko wymiana na nowy? może nasmarowac?
Samo nasmarowanie to tylko taki półśrodek, w razie co gadaj z Adamem to Ci zregeneruje po całości.
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=54604&postdays=0&postorder=asc&start=0

bede83
05-01-2009, 11:56
moim zdanie lepiej kupić nową koszt niewielki a zawsze efekt na dłużej

jak chcesz to mam 55zł + koszt wysyłki 6 zł = 61 zł nówka sztuka "skf"

wogóle jak ktoś chce to mogę tanie części nowe załatwić do forda :)

pzdr

noski
05-01-2009, 18:39
Witam

...a co moze być przyczyną jakby stukania paska rozrzadu gdzies w osłonę rozrzadu
tylko na zimnym ..po rozgrzaniu ten odgłos ustaje . dodam ze nie zdejmowałem jeszce górnej osłony

dahrek
05-01-2009, 19:27
Witam

...a co moze być przyczyną jakby stukania paska rozrzadu gdzies w osłonę rozrzadu
tylko na zimnym ..po rozgrzaniu ten odgłos ustaje . dodam ze nie zdejmowałem jeszce górnej osłony

mam tak samo, czasem jakby stukało a czasem nie... zdejmowałem już osłonę ale nie ma tam najmniejszych śladów otarcia, po odpaleniu pasek ładnie pracuje na kołach... może Ten Typ Tak Ma?

Netoper
05-01-2009, 19:56
może Ten Typ Tak Ma?
Nie może tak mieć :)
Puka/szumi pewnie coś innego a dźwięk się niesie.
W naszym podejrzenie padło na łańcuch rozrządu, później łożysko altka, a wyszło łożysko rolki pośredniej.
Mogą też zaworki pukać.

@noski, zagadaj z Paolem (koma ma w podpisie) umów się na jakiś termin to posłucha.

noski
05-01-2009, 21:43
na 100% stuka w górną osłonę paska rozrzadu...przykladam ręke i czuje..a jak ją lekko odegne to nie stuka.
jak mróz odpusci zdejme ją i zobacze jak pasek na kółkach pracuje....ale niepokoi mnie to
rozrzad oryginał (wymiana ABScar) ma 60 tyś. jak ciepły silnik objaw nie wystepuje

pozdrawiam

Paolo
06-01-2009, 01:43
Jak pasek stuka w osłonę górną to za mało napięty napinacz - zimny silnik większy luz na pasku - ciepły silnik głowica idzie do góry luz się niweluje i nie stuka w osłonę.
Generalnie do poprawy możliwość przeskoczenia paska na kołach wałków rozrządu.

Netoper
06-01-2009, 10:36
jak mróz odpusci zdejme ją i zobacze jak pasek na kółkach pracuje
Tylko staraj się nie jeździć coby Ci paska nie rozwaliło bo później remont albo wymiana silnika...

Kaszub
06-01-2009, 16:46
Dziękuję za podanie tematu z regeneracją rolki, ukłony dla tych którzy odpowiedzieli i wezmę się do roboty, jeśli nie przyniesie efektów skorzystam z oferty kolegi bede83
jeszcze małe pytanko czy jest ktoś z klubowiczów z gdyni który dobrze zna się na rzeczy i zgodziłby się osłuchać mojego mondka?
Pozdrawiam serdecznie