PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Nie pali jak zimny



zupik
04-01-2009, 16:42
Moje mondeo rano nie chce palić. Zazwyczaj za pierwszym razem wskakuje na obroty i gaśnie. Później kręcę go kilka dobrych razy i odpala, ale tylko po dodaniu gazu. Muszę go przez chwilę trzymać na gazie, bo jak puszczę to gaśnie. Dopiero po chwili wskakuje ssanie i można jechać. Silnik na początku nierówno pracuje, Jeżeli silnik jest ciepły to raczej odpala chociaż czasami za pierwszym razem gaśnie. Stał już u mechanika, coś poczyścił, wziął 100 PLN i dalej to samo. Świece nowe. Może znacie jakiegoś mechanika w okolicach Rzeszowa?

Netoper
04-01-2009, 16:47
A spróbuj przed odpaleniem kilka razy włączyć i wyłączyć zapłon, po to aby pompa paliwa więcej podała.
Filtr paliwa wymieniany był kiedykolwiek?

Mi się jeszcze tak zachowywał jak przewód od podciśnienia spadł.

LaBobas
04-01-2009, 18:22
Do sprawdzenia,czujnik temperatury,przeplywomierz.Krokowiec hmmm moznaby sprawdzic,ale chyba nie on.A jak sie ma sonda lambda?

zupik
04-01-2009, 23:10
Włączałem zapłon kilka razy i nic to nie dało, filtr paliwa zmieniony rok temu. Dzisiaj jak go odpalałem po kilku godzinach postoju to po kilku razach kręcenia i dodawania gazu odpalił ale śmierdziało paliwem i trochę się dusił na początku.
Czujnik temp. raczej dobry, jutro sprawdzę sondę i wyczyszczę przepływkę jak dorwę klucze torx.
A gdzie ten przewód podciśnienia?

pawelos
04-01-2009, 23:43
A swieczki i kable masz zdrowe? Swego czasu w innym aucie tez tak mialem i okazaly sie winne swiece, ktore wszystkie jak jeden maz iskrzyly jakby nie mogly na mrozie.....

zupik
05-01-2009, 00:02
Świeczki nowe, kable 20 tyś. oczywiście motocraft

Netoper
05-01-2009, 10:53
A gdzie ten przewód podciśnienia?
Jest ich kilka, wychodzą z kolektora ssącego.
Zobacz też (jak masz) czy zabezpieczenia p/wybuchowe od lpg są na swoich miejscach.

to po kilku razach kręcenia i dodawania gazu odpalił ale śmierdziało paliwem i trochę się dusił na początku.
Znaczy się że paliwo dochodzi, tylko słaby zapłon jest, a tu to kilka przyczyn może być: usterka układu zapłonowego, słaba kompresja, za duża dawka paliwa.
Zawory masz hydrauliczne czy ręcznie regulowane?
Przy samym odpalaniu sonda lambda i tak nie jest brana pod uwagę, dopiero jak się nagrzeje to wtedy podaje sygnał do pcm-a.
Może czujnik położenia wału szwankować, albo nie ma dobrego styku na kostce.
Czujnika temp bym nie wykluczał bo on steruje dawką paliwa.
Tu masz rozpiskę jakie wskazania powinien mieć
0 stopni- 88kOHM do 120kOHM
20 stopni- 35 do 40 kilo
40 stopni - 15 do 17 kilo
60 stopni - 7 do 8 kilo
80 stopni - 3 do 4,5 kilo

zupik
07-01-2009, 22:17
nie mam pojęcia jakie zawory mam- to jest ford mondeo 99, 1.8l z pokrywą srebrną.
Byłem dzisiaj u gościa jednego i sprawdził pompę paliwa i powiedział, że podaje słabe ciśnienie i jest do wymiany. Jutro powinienem wiedzieć czy to.

Chudy26
08-01-2009, 10:07
nie mam pojęcia jakie zawory mam- to jest ford mondeo 99, 1.8l z pokrywą srebrną.
Byłem dzisiaj u gościa jednego i sprawdził pompę paliwa i powiedział, że podaje słabe ciśnienie i jest do wymiany. Jutro powinienem wiedzieć czy to.

to jak to jest ? myslalem ze czarna pokrywa byla od 05.98 a tu 99 i srebrna ?

Paolo
08-01-2009, 10:16
myslalem ze czarna pokrywa byla od 05.98

i się nie mylisz od 05.98 wszystkie miały czarną pokrywę




a tu 99 i srebrna ?


może to składak albo silnik już był tamten zatarty i wrzucili ze srebrną pokrywą albo ktos pokrywę założył srebrną żeby wyglądało że ma hydrauliczne popychacze :bajer:

zupik
09-01-2009, 15:11
Pompa wymieniona i dalej to samo. Co jest :ass: ?

A pokrywa jest faktycznie czarna, mała a może duża pomyłka.

Może trzeba ustawić zawory?