PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Wyciek oleju przy obudowie...



dr_feelgood
05-01-2009, 14:04
Witajcie
Od dłuższego czasu był spokój, az do dzisiaj :/ Zauważyłem pod obudową termostatu, na skrzyni biegów, slady niewielkiego wycieku. Po sprawdzeniu co to, okazało się że to nie płyn chłodzący a olej. pomacałem palucham przemarzniętym i ślady wycieku oleju sa gdzies pod czujnikem temp. - tamte okolice. Pytanie moje brzmi skąd to może lecieć? ktoś miał podobne przypadki? Miałem w tym samym miejsu wyciek, ale płynu chłodzacego rok temu ,ale nie oleju. Nie wiedziałem, że stamtąd olej też saczyć sie może. Czy to obudowa, czujnik, uszczelka? czy coś innego? Liczę, że nic powaznego. narazie popatrzę, moze samo minie, niektóre rzeczy w mondziach same sie naprawiają :)
dzieki z góry za sugestie.

Paolo
05-01-2009, 14:54
Najbardzie prawdopodobnie to sączy się z uszczelki dekla zaworów i dalej spływa obok obudowy termostatu w dół bo głowicy a poźniej na blok silnika i skrzynię.

dr_feelgood
05-01-2009, 15:30
Wierzę, że masz rację. Oby :) tył silnika suchy, pod cewką też, w sumie łaczenie bloku i skrzyni też. Olej zbiera się na czujniku temp. Gdzieś mi jakiś post wpadł w oczy, że to może być uwalona uszczelka głowicy, podobne objawy komuś dawała - wyciek oleju w okolicy obudowy termostatu. OBY NIE, bo sprzegło mnie czeka do wymiany niedługo...
Głeboko wierze w Twoją diagnoze zatem :)

Paolo
05-01-2009, 15:40
Jak by uszczelka z pod głowicy zaczęła ci walic olejem to byłyby to większe ilości :)

dr_feelgood
05-01-2009, 15:59
Dzieki wielkie, popatrze dalej co i jak. wazne, że to nic głebszego :) Kurcze, szkoda że do warszawy akureat mi nie po drodze, bo bym bardzo chętnie wpadł do Ciebie na dopieszczenie autka :) pozdrówki

LaBobas
05-01-2009, 23:25
e tam nie po drodze,troszke tylko sie zbacza z traktu:)))

dr_feelgood
06-01-2009, 00:25
hehe :) no i kurde nie wiem.. przejrzałem dokładnie góre silnika, wygląda na suchy, ciut się poci z boku, ale nie na tyle raczej ażeby olej mógł spływać na doł pod obudowę termostatu. Wyraźnie mokry od oleju jest czujnik temp z którego pokapuje... jakby coś prepuszczało na łaczeniu bloku z dołem obudowy termostatu. Nie wiem czy olac to narazie, czy to coś sie rypie na powaznie jednak. może minie jak temperatura podskoczy ;-) -18 własnie jest i podświetlenie szyb w moich drzwiach sie samo naprawiło.

Paolo
06-01-2009, 01:35
Tomek zmyj zmywaczem do silników to miejsce do sucha i obserwuj z skąd dokładnie się poci.

dr_feelgood
06-01-2009, 08:50
Oki. tak zrobie. teraz też dobrze widac bo silnik czysty jest raczej. lekkie spocenie jest na bocznej prawej scianie silnika, nad obudową termostatu. ale chyba nie na tyle żeby swobodnie spływało. olej zbiera się na dole obudowy i na dolnym czujniku skapując na obudowę skrznyni. Być może masz racje że spływa. chyba narazie to zostawie, zobacze czy plama na skrzyni nie bedzie sie powiększać drastycznie. za miesiąc wybieram się do mechaniora z zawieszeniem tylnim, to poprosze żeby ocenił. Chyba że bedzie sie ostrio lać. A jakimi wyciekami oleju objawia się walnięta uszczelka głowicy? sika na prawo i lewo? ;)Choć to chyba nie to, auto odpala ok, nawet dzisiaj przy -17.
Pozdrawiam

dr_feelgood
26-01-2009, 14:23
pomyślałem, żeodświeżę temat na chwilkę, gdyż stała się rzecz co najmniej dziwna. mrozy się skończyły, temperatura powyżej zera i olej z w/w miejsca nie cieknie, silnik się uszczelnił. cuda? liczę że już na wielki mu przeszło, a nie obudzi się jak wulkan za czas jakiś. miał ktoś takie przypadki kiedyś? Czy tylko moj mondeas żyje własnym zyciem? :)

bialy
27-01-2009, 01:30
Kolego dla mnie to będzie czujnik oleju. Podejrzewam że się rozszczelnił, tzn. w miejscu sprasowania plastiku i metalu, tam to zwykle się dzieje. Może ktoś ci to obruszał przy jakiejś naprawie bądź sam sie poprostu rozszczelnił ze starości albo właśnie temperatury. Wiesz plastik mógł się skurczyć, albo metal pod wpływem niskich temperatur się skurczył ściskając plastik a potem się spowrotem rozszeżył i powstała nieszczelność, kiedy temperatura wzrosła plastik mógł spęcznieć, albo poprostu zakleiło go jakims syfem i się uszczelnił.

Paolo
27-01-2009, 08:59
Kolego dla mnie to będzie czujnik oleju.


Tylko czujnik oleju jest na bloku silnika za alternatorem a Tomkowi cieknie przy obudowie termostatu :)

Tomek tak sobie jeszcze pomyślałem żebyś obejrzał czujnik położenia wałka rozrządu. Wkręcony on jest w głowicę na górze po prawej stronie jak stoisz przodem do auta. Często też z pod niego zaczyna sączyć się olej.

dr_feelgood
27-01-2009, 21:32
Dzieki Paolo popatrzę :) mrozy idą, będe obserwował. Niebawem auto idzie do mechaniora, więc jak coś bedą wytyczne by zbadać sprawę. A tak przy okazji, czy 320 pln za wymianę sprzegła to duzo czy mało? tyle mi powiedział fachman za robote. Znam go od lat, dobrze robi, jestem prawie pewny ze nie spitoli. Wydaje mi się że chyba rozsądna cena, nie? z częściami wyjdzie jakies 1300 pln, chyba standard

Netoper
27-01-2009, 22:19
czy 320 pln za wymianę sprzegła
Bardzo dobra cena, w Wa-wie poniżej 350 to ciężko trafić.

dr_feelgood
28-01-2009, 08:41
No to git :) ciekawe na ile mi podliczy naprawe zawieszenia z tyłu, bo już 3 rodzaje stuków i dzwonków mam :/ A taki był cichutki jak rok temu z Niemiec przyjechał. Żal...

Henryk
28-01-2009, 09:24
Wymień sobie oring pod czujnikiem położenia wałka rozrządu ( z tyłu głowicy).Stamtąd najczęściej sączy olej i płynąc swoimi ścieżkami po głowicy pojawia się w okolicy cewki WN oraz na skrzyni biegów.Możesz mi wierzyć choć to może wydaje się mało prawdopodobne.

dr_feelgood
28-01-2009, 15:54
Dzięki za sugestie. dużo z tym roboty jest? zielona magia dla mnie :)

Henryk
29-01-2009, 15:34
Wykręcasz przy pomocy klucza torx (rozmiaru nie pamietam) śrubę trzymającą czujnik połozenia wałka rozrządu z tyłu głowicy.Wysuwasz czujnik i wymieniasz na nim oring gumowy.Oring dostaniesz w sklepach z oringami gdyż w sklepie fordowskim z tego co wiem nie występuja same jako część zamienna.Montujesz wszystko w odwrotnej kolejności.