PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Rozrząd



Macminik
05-01-2009, 22:53
Mam takie pytanko. Ile kosztuje kompletny rozrząd do Mondeo MK III 2.0 benzyna bo kopię po allegro i znaleźć nie mogę. Wyskakują mi same łańcuszki z prowadnicami. Mam MK I ale planuję zakupić jeszcze MK III i nie wiem czy benzynę czy klekota i tak koszty kalkuluję.

Paolo
06-01-2009, 01:39
W MKIII wszystkie silniki mają łańcuchy a nie paski rozrządu :)

Jakub
06-01-2009, 12:39
dodam tylko, że łańcuszki nie są wieczne. Ich stan należy sprawdzać po około 150tyś km. W przypadku zbytniego rozciągnięcia, nalezy wymienić.

Exodos
06-01-2009, 12:53
dodam tylko, że łańcuszki nie są wieczne. Ich stan należy sprawdzać po około 150tyś km. W przypadku zbytniego rozciągnięcia, nalezy wymienić.

Jak słychać że coś dzwoni od rozrządu to trza wymieniać :)

Soboc
06-01-2009, 21:24
To moje drugie auto z łańcuchem pierwsze ma już jakieś 300 tyś i nigdy nie zaglądałem do rozrządu. Łańcuch zanim pęknie lub coś się z nim stanie słychać na długo przed.

Jakub
06-01-2009, 22:00
hehe - nie byłbym tego taki w zupełności pewien :)
Zerwał ci sie kiedyś łańcuszek????

Soboc
10-01-2009, 01:18
Ja jestem tego pewien łańcuch to nie pasek i to nie strzela sobie od tak bez żadnego znaku, choć jak od każdej reguły zawsze są wyjątki(wada materiału, inne zdarzenia losowe).
Jedyne przypadki zerwania, lub przeskoku łańcucha jakie znam to takie w których występował hydrauliczny napinacz który się nie napioł z braku oleju. A w innych przypadkach zawsze wcześniej pojawia się charakterystyczne dzwonienie. Łańcuch się na słuch sprawdza i tyle !!!

Jakub
10-01-2009, 10:56
Ja jestem tego pewien łańcuch to nie pasek i to nie strzela sobie od tak bez żadnego znaku
Zatem ponowię pytanie - czy zerwał ci się łańcuch kiedyś?

Exodos
10-01-2009, 12:01
Ja jestem tego pewien łańcuch to nie pasek i to nie strzela sobie od tak bez żadnego znaku
Zatem ponowię pytanie - czy zerwał ci się łańcuch kiedyś?


Widze że boli Cię to Scorpio :):)

Jakub
10-01-2009, 15:57
Wiesz, jadąc spokojnie - mając około 2500rpm na obrotku, bez żadnego szurania, szarpania, czy innych odgłosów, po prostu pękł. Także wcale nie jest powiedziane że łańcuch będzie szurał, strzelał czy wydawał inne niepokojące dźwięki. Jak ma strzelić, to strzeli bez ostrzeżenia :)

Soboc
10-01-2009, 16:39
Przykre ,ale to przypadek jeden na milion. U mojego kuzyna pasek rozrządu pękł po 500 km, a u mojego kumpla w scorpio BOA, na biegu jałowym korba wyszła bokiem :( ale to nie powód by co "150 tyś" korby oglądać od spodu. Jak byś chciał sprawdzić łańcuch jak nie na słuch ?? Jak go wymontujesz to od razu masz napinacz do wymiany i ewentualnie kilka innych elementów. Wyciągnięcie łańcucha, luzy o których mówisz słychać i oglądanie łańcucha nie ma sensu bo i tak nic nie zobaczysz. Z tego co pamiętam nowy łańcuch to koszt jak pamiętam tyś zł co najmniej. ;)

fuel111
25-01-2009, 09:11
W silnikach z łańcuchem rozrządu także od czasu do czasu potrzebna jest ingerencja mechanika. Wymianie podlegają elementy prowadzące i napinające łańcuch. Przy pewnych przebiegach wymienia się także łańcuch i koła zębate.

Soboc
25-01-2009, 11:38
Zgoda, elementy prowadzące, napinacz zazwyczaj wymienia się jak trzeba ściągnąć łańcuch, po pewnym przebiegu kiedy np puszcza uszczelka pod głowicą i trzeba ściągać głowicę

marcin1212
25-01-2009, 19:55
W silnikach z łańcuchem rozrządu także od czasu do czasu potrzebna jest ingerencja mechanika. Wymianie podlegają elementy prowadzące i napinające łańcuch. Przy pewnych przebiegach wymienia się także łańcuch i koła zębate.

a po za tym warto co jakis czas zajzec jak sie np slizgi maja