PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Szarpanie silnika po ruszeniu w mk1



mick100
08-01-2009, 20:25
Witam :bigok:

Mam maly problem u mnie w modziaku, (mik1,1994,1,6v). Po uruchomieniu silnka po dluzszym postoju (pare godzin), silnik odpala bez problemow i chodzi rowno ale po ruszeniu wyraznie odczowa sie szarpanie przy przyspieszaniu i spadek mocy, dopiero po przejechaniu kilkuset metrow problem ustaje. Nie mam zielonego pojecia co moze byc przyczyna.

Misiek_WR
08-01-2009, 22:04
Kolego ja miałem podobny problem, jak odpaliłem to chodził normalnie ale jak jechałem to szarpało. Była to wina cewki, bo była pęknięta i biło po obudowie. Ale to nie musi być też u ciebie. Innym razem wtryski mi się zabrudził i trzebabyło je wyczyścić.

Paolo
09-01-2009, 09:55
A może przewody mają przebicie labo peknięta porcelanka na świecy i iskra sobie wędruje jak chce :)

mick100
09-01-2009, 10:05
w najblizszym czasie mam zamiar wymienic swiece i kable. Napisze czy byla jakas porawa. Chociaz mysle ze koble sa dobre poniewaz zrobilem maly tescik noca, ale nigdy nie wiadomo. Jeszcze zauwazyle ze po odpaleniu zimnego silnika, chodzi on rowno, ale przy gwaltownym wcisnieciu gazu, przygasa ale po chwili wchodz normalnie na obroty, pozniej po przejechaniu paru matrow wszystko jest ok

Netoper
09-01-2009, 10:19
Wyczyść przepływkę, sprawdź czy pracuje, w czasie czyszczenia reset zrób, na koniec zrób adaptację. Kod do radia będzie potrzebny po resecie.
I jeszcze sprawdź jak lambda pracuje

mick100
10-01-2009, 12:56
jakie swiece sa najlepsze do mk1, oraz jakie kable wybrac aby byly dobra??

Misiek_WR
10-01-2009, 13:25
jeśli chodzi o świece jeździłem kiedyś na świecach iskry, ale teraz nie mogę ich dostać. Obecnie jeźdzę na NGK, napisane było benzyna gaz to takie wziąłem, i na razie dobrze się sprawują. A cod o przewodów to proponował bym oryginały, można w sklepie kupić z częściami do forda, albo na allegro:)

antos
10-01-2009, 13:47
Świece i przewody kup tylko oryginał czyli Motorcraft,zapewniam Cię że źle na tym nie wyjdziesz ponieważ masz 100% pewności co do produktu a przede wszystkim nie są takie drogie ;) .Ja osobiście mam takie i zero szarpania silnikiem :fan: