PDA

Zobacz pełną wersję : MKIII audio



gmer
24-08-2005, 02:00
Witam i pozdrawiam szanownych grupowiczow.

Jak widze wiekszosci forumowiczow 6000CD nie wystarcza. Mnie tez to dopadlo :)

Moje pytanie - od czego zaczac.
1) Wymiana glosnikow: na inne 5-7" czy moze po przerobkach 6-9" a, moze jeszcze inne.
- wymienic przod czy tyl ?

2) Podlaczenie wzmacniacza
( + modyfikacja radia bo bez tego chyba sie nie obedzie )
- ma ktos moze schemacik radia z malym opisem ?

3) A moze zupelnie inne radio ? Tylko ze to nowe to chyba juz nawet nie jest 2DIN ? Tego wolalbym uniknac, ale nie wykluczam.

Z gory dzieki za wszelkie uwagi.

PS.
Nie wiem czy to potwierdzacie, ale mam wrazenie ze stary 6000CD gral lepiej niz nowy ?

PrestoN
24-08-2005, 13:37
hmm moim zdaniem tak

wszytsko zalezy od funduszy
na pierwszy rzut wymien glosniki na przodzie
najlepiej zrob redukcje (to co ja teraz)
glosniki 5x7" nigdy nie beda lepsze od zwyklych okraglych (oczywiscie tej samej klasy)
ja montuje 165mm blaupunkta w tej chwili

mozesz zrobic od razu to samo na tyl jak masz kase

z radiem .. nie wiem jak gra oryg fordziaka ale napewno do czegos powazniejszego sie nie nadaje
kup sobie radyjko na 1dina tylko firmowe i z wyzszej polki
nawet starszy model (ja mam bloupunkta san francisco - gra tak samo ja te teraz z wyzszej polki za ok 1tys zl tylko nie ma mp3 - ale za to duzo duzo nizsza cena)

kupujac stawiaj na jakosc i firme - nie patrz ile pisze W bo to w wiekszosci przypadkow nie ma odzwierciedlenia

po glosnikach i radiu chyba czas na gwizdki czyli tweetery

mysle ze wzmaczniacz to juz pozniej pod tube bassowa i bedzie git

gmer
24-08-2005, 14:11
Dzieki za odpowiedz.

Cenowo. Mysle ze bez szalenstw - zastanawialem sie nad jakimis Pioneer'ami.
Nie wiem jaka moc ma nowe 6000CD i czy jest sens kupowac glosniki z wiekszym zapasem ?
Co do tuby - to chyba jeszcze nie dojrzalem.

Dzisiaj wybieram sie do znajomego elektryka, zobaczyc co za badziewie mi tam wsadzili w fabryce ( a moze juz mam Pioneer'a ;) )

A czy ktos z szanownych grupowiczow wyciagal moze to radyjko.
Jakie kluczyki beda potrzebne ?

Pozdrawiam.

CASKP
25-08-2005, 01:43
Jeśli będziesz myślał o zmianie radia - rozejrzyj się w ofercie Kenwooda. Na chwilę obecną są to najlepiej grające radyjka na rynku. Mówię tutaj o nowej linii której modele zdobyły dwukrotnie pierwsze miejsce w testach - dając radę Alpince, Pionierowi i tp :satan:

Jeśli chodzi o system przedni - zainwestuj w dobry system odseparowany 165 mm. Woofer obsadź na pierścieniu z MDF. Wytłum drzwi i rozkoszuj się fajną muzą. :banan:

Systemów odseparowanych jest bardzo dużo na rynku i jest w czym wybierać. :satan:

Oktan
25-08-2005, 09:20
witamy speca w zacnym kąciku car-audio :) :bigok:

larky
25-08-2005, 09:26
Witamy, witamy :metal Ja to już na gg z naszym nowym kolegą całą debatę stoczyłem i wybił mi z głowy kupowanie głośników na tylne drzwi :)

CASKP
25-08-2005, 23:34
Witam Witam !


Sam brykam MK II więc chyba powinienem tutaj częściej przebywać. ....

:))

Jeśli macie jakieś pytania - to piszcie :) postaram się pomóc :satan:

hucul
15-12-2005, 18:03
Właśniie chcę załozyć u siebie przedni system odseparowany. Czy mógłbys polecić jakąś firme ? Kasa- jakieś 200 pln. Chciałbym aby wysokie tony nie były zbyt ostre i sztywne.

Alecki
16-12-2005, 14:30
Podpisuję się pod słowami CASKP'a.
Dodatkowo w Kenwoodach interfejsy do fordowskiego sterowania z kierownicy są mniej koszmarnie drogie niż np. do Alpine.

Niedawno podłączałem kilka radyjek do swojego systemu m.in. Kenwooda i faktycznie jest to bardzo propozycja biąrąc pod uwagę cena/brzmienie.
(Do doprowadzenia zasilania do radia zamiast fabrycznej instalacji użyj osobnych, grubych przedowów bezpośrednio z akumulatora, oczywiście z bezpiecznikiem, po drodze.)

Co do głośników weź pod uwagę Hertz'a, Rainbow'a, DLS'a - firmy te specjalizują się w car audio, a ich produkty grają często lepiej od firm "powszechnie znanych", w danej klasie cenowej.

Zapraszam do przeczytania poczynań z moim audio:

http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=21

http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=22

http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=23

Pozdrawiajka,
Alek

pawulon
16-12-2005, 20:15
Obawiam sie że Rainbow i DLS to nie ta klasa cenowa o której mówi kolega.
Wogule do 200 pln to cięzko znaleźć sensowny system odseparowany.

Zwrócić trzeba uwage na to żeby w systemie były zwrotnice pozwalające troche pobawić sie konfiguracją tweetera (w zależności od upodobań), a nie zwykłe kondensatory na kablu odcinające część pasma.

Za 300-350 to już można kupić coś sensownego.
W tym przedziale cenowym polecam MB Quarta.

Bert_777
20-12-2005, 00:31
Ech... Mam ochotę kiedyś spotkać się z Wami żebyście posłuchali mojego audio. Głośniki fabryczne + Blaupunkt Los Angeles. Nawet nie macie pojęcia ile te owale potrafią :)