PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Zasłabł mój zetec na wysokich obrotach



Pioterchuck
11-01-2009, 17:46
Panowie ratunku
Od jakiegoś czasu, nagle mój samochód nie ma przyśpieszenia. Zawsze dostawał kopa od 4,5tyś obrotów, a teraz nie chce iść dalej i muli. V-max też spadło, bo 170km/h z trudnością teraz ;-/ Sprzęgło mi się już kończy, bo nadpalone, ale to dużo wcześniej się stało. Co to może być? Dodawałem ten środek STP do czyszczenia wtyrskiwaczy, nic nie pomogło. Co jest? Tak jak mówie, zawsze dostawał kopa od 4,5tys.obr. a teraz na tych obrotach kończy się jego moc

Paolo
11-01-2009, 18:29
Sprzęgło się kończy a może przez to się ślizga, silnik wchodzi na obroty a auto nie jedzie.

A jak masz jakieś problemy to zapraszam do mnie rozwiążemy :)

Tyberiusz
11-01-2009, 19:02
U mnie jak był przepływomierz mocno zasyfiały to jazda kończyła się na 4,5 tyś obrotów.

Pioterchuck
11-01-2009, 19:16
Nie, nie ;-p sprzęgło jest nadpalone, ale daje rade na nim jeździć, bo obczaiłem jak mam jeździć. Mam coś takiego jak Tyberiusz pisze. Paolo te objawy co napisałeś to owszem do sprzęgła, ale to jeszcze nie to. Poprostu jak zawsze na wysokich obrotach dostawał ''powera" tak teraz tłumi go i tak jakby chciał, a nie mógł iść dalej

Paolo
11-01-2009, 19:59
No to trzeba na początek wyczyścić :
- przepływomierz
- przepustnicę

i zrobić reset PCM-a jeśli objawy nie ustąpią to trzeba podpiąć do kompa i sprawdzić na wykresach jak zachowują się poszczególne zespoły.

Pioterchuck
11-01-2009, 21:41
a wiecie może ile taka naprawa mogła by kosztować? te przeczyszczenie i ew podpiąc go pod komputer? i najlepiej gdzie w Warszawie? Może ten mechanik na Jelonkach (Wola) co ma warsztat z ojcem? specializuje się w Fordach. Możecie go polecić? nie wiem do kogo najlepiej jechać

Rafaello
11-01-2009, 21:43
a wiecie może ile taka naprawa mogła by kosztować? te przeczyszczenie i ew podpiąc go pod komputer? i najlepiej gdzie w Warszawie? Może ten mechanik na Jelonkach (Wola) co ma warsztat z ojcem? specializuje się w Fordach. Możecie go polecić? nie wiem do kogo najlepiej jechać

przepływkę i przepustnicę powinieneś zrobić sam.......reset również........jak nie pomoże to pod komputer np. w mojej miejscowości kosztuje 50zł

Paolo
11-01-2009, 22:57
Może ten mechanik na Jelonkach (Wola) co ma warsztat z ojcem? specializuje się w Fordach.

a kto to taki ???




te przeczyszczenie i ew podpiąc go pod komputer? i najlepiej gdzie w Warszawie?


A jak masz jakieś problemy to zapraszam do mnie rozwiążemy Smile

Pioterchuck
11-01-2009, 23:11
Na ulicy Szczotkarskiej byłem kiedyś z ojca mondziakiem, a teraz ja potrzebuje swojego leczyć.

Paolo, a mógłbyś się tego podjąć?

tzn. te sprzęgło i coś z tą utraconą mocą

Paolo
11-01-2009, 23:17
Paolo, a mógłbyś się tego podjąć?

Takie rzeczy to mój chleb powszedni po pracy, najpierw moc potem sprzęgło :)

Nr. fona masz w podpisie od 18 jestem przeważnie w domu blachy WB czyli Bemowo

Pioterchuck
11-01-2009, 23:20
Suuuper.
W takim razie jutro się zdzwonimy i umówimy. Ja jestem akurat z Babic, więc super. Rzut beretem

CzarekJ
16-01-2009, 00:04
No to trzeba na początek wyczyścić :
- przepływomierz
- przepustnicę

i zrobić reset PCM-a jeśli objawy nie ustąpią to trzeba podpiąć do kompa i sprawdzić na wykresach jak zachowują się poszczególne zespoły.
Nie zapomnij o filtrze paliwa :-)

Paolo
16-01-2009, 00:07
Czarek już wszystko wiadomo , sonda ma zwarcie na grzałce do wymiany przez to dużo pali i traci moc, przeczyściłem wszystkie graty i wyregulowałem linkę gazu. Poprawa jest ale sonda do wymiany.

CzarekJ
17-01-2009, 15:12
Jeżeli chodzi o sondę to polecam z Allegro tego sprzedawcę:
"motomaximus".
W tej chwili akurat nie ma takiej jak ja kupiłem ale miał oryginała NGK-NDK (z logo Ford) chociaż sprzedawał jako uniwersalną -z mozliwościa zarobienia wtyki.
Cena to było 109zł brutto.
Myślę że wystarczy zadzwonić i coś się załatwi.....oryginały z gwarancją na LPG miał po 149zł + przesyłka.