PDA

Zobacz pełną wersję : wysoki poziom oleju!



ketjow
24-08-2005, 09:13
Ostatnio dolałem do silniika oleju bo stwierdziłem ,że od ostatniej wymiany nieznacznie mi go ubyło a zrobiłem już 7000 km więc włałem ,no i niestety za dużo. Poziom oleju w tej chwili jest powyrzej górnej kreski o około 3milimetry nie wiem co z tym zrobić ,spuścić czy jeżdzić na takim poziomie.

gnacik
24-08-2005, 09:16
Zdecydowanie polecam pozbyc sie nadmiaru oleju bo to bardzo niezdrowe dla silnika...

fuel111
24-08-2005, 09:33
Jak Gnacik ponieważ wywali ci olej na zewnątrz sam silnik, co jest gorsze. Podjedź do puktu wymiany oleju niech ci przez wężyk odessają nadmiar. :metal

werc
24-08-2005, 10:10
No i katalizatorek może szlag trafić - a to droga zabawka

Zapierdzielaj i to już :)) - zrobią ci na poczekaniu i jak dobrze pogadasz to za darmochę :metal

waldezk
24-08-2005, 10:11
ja mam równo z max, zlać trochę czy mogę tak jeździć, bo teraz to mam wątpliwości ??

gnacik
24-08-2005, 10:14
ja mam równo z max, zlać trochę czy mogę tak jeździć, bo teraz to mam wątpliwości ??
Jak jest na rowno czyli dopuszczalna ilosc mysle ze smialo mozesz smigac muniek zreszta napewno troche oleju zuzyje...

pdolar
24-08-2005, 11:36
jesli jest za duzo oleju w silnku pojawiaja sie rowniez bledy ktore moga spowodowac zapalenie kontrolki 'check engine' (na przyklad p1151 http://www.obd-codes.com/trouble_codes/ford/p1151.php ). Czasem moze zmusic cie do ich skasowania w jakims ASO, chyba ze mozesz sam pokasowac jak ja (nie chwalac sie oczywiscie :metal )

Oczywiscie tlumaczenie ze 'bledy sie pojawaja ' znaczy to ze cos w silniki jest 'nie tak'....

kerid
24-08-2005, 11:42
Ja też miałem ciut za dużo i samemu przez korek spustowy nadmiar spuściłem.
Jeśli masz dostep do kanału możesz to sam zrobić, popuścić trochę śróbkę i zlać nadmiar do jakiegoś naczynia, dosłownie 5 min roboty :metal :bigok:

chudzik
24-08-2005, 12:11
spuszczałem i ja bo za duży stan grozi rozwaleniem katalizatora a to się nie kalkuluje

waldemarz
24-08-2005, 12:16
Pamietajcie tylko o jednym ze prawidlowy stan oleju sprawdza sie na zimnym silniku a nie goracym.

pingwin
24-08-2005, 12:16
Sa do tego takie strzykawki z wezykiem... nie kosztuje to wiele, a moze sie jeszcze przydac. Z takim wynalazkiem sciagniecie nadmiaru jakiejkolwiek cieczy nie pownno stanowic trudnosci.

Pozdrawiam!

kerid
24-08-2005, 12:18
Pamietajcie tylko o jednym ze prawidlowy stan oleju sprawdza sie na zimnym silniku a nie goracym.

wiadomo :metal

ketjow
24-08-2005, 13:14
Jak mówicie że może być tak żle to to nie ma rady trzeba ściągnąć.Pozdrowionka dla wszystkich!

RWalentynowicz
09-09-2005, 07:58
jesli jest za duzo oleju w silnku pojawiaja sie rowniez bledy ktore moga spowodowac zapalenie kontrolki 'check engine' (na przyklad p1151 http://www.obd-codes.com/trouble_codes/ford/p1151.php ). Czasem moze zmusic cie do ich skasowania w jakims ASO, chyba ze mozesz sam pokasowac jak ja (nie chwalac sie oczywiscie :metal )

Oczywiscie tlumaczenie ze 'bledy sie pojawaja ' znaczy to ze cos w silniki jest 'nie tak'....

A gdzie w MDO jest kontrolka Check Engine? 8O

pingwin
09-09-2005, 08:51
A gdzie w MDO jest kontrolka Check Engine? 8O

U mnie ni ma... (jakies biedniejsze wersje chyba mamy :) )

RWalentynowicz
09-09-2005, 09:11
A gdzie w MDO jest kontrolka Check Engine? 8O

U mnie ni ma... (jakies biedniejsze wersje chyba mamy :) )

Wygląda na to, że Ghia jakaś taka dla biednych była... :satan:

leslaw
09-09-2005, 09:18
nie ma takiej kontrolki,zeby się w kółko nie zapalała i nie denerwowała własciciela :))

RWalentynowicz
09-09-2005, 09:23
nie ma takiej kontrolki,zeby się w kółko nie zapalała i nie denerwowała własciciela :))

Ja też żyję w takim przeświadczeniu, ale może Kolega Pdolar coś nowego wniesie do dyskusji. Czekam z nieciepliwością, bo bardzo mnie zaintrygował.

pdolar
09-09-2005, 16:54
Racja nie ma kontrolki.
Chyba ze ktos ma taki maly panelik po prawej stronie kirownicy, to wtedy ma.
Poza tym kontrolka informuje tylko uzytkownika o tym pojawil sie jakis blad. Czy jest czy nie ma, bledy i tak sa w pamieci kontrolera silnika a mozna je odczytac przez zlacze w samochodzie.

specjalforce
09-09-2005, 18:33
witam . dajcie spokoj panowie. nie robcie z "igly widly". 2 milimetry to nie jest szokiem dla mondziaka.2 milimetry mu nie zaszkodza , co innego jesli by mial 2 cemtymetry. rozumiem sa zasady i po cos ta miarka jest ale nie straszcie chlopaka takimi konsenkwencjami- strata katalizatora. czy nawet nowy mondziu z malym przebiegiem nie zuzyje oleju 0,3litra na 1000 km??????????? panowie nie oszukujmy sie. 2 mm to ok 0,3 litra :banan: jak duzo jezdzi to tydzien czasu i nie ma tego problemu. pozdrowka dla wszystkich ulubiencow mondzia

RWalentynowicz
09-09-2005, 18:42
Racja nie ma kontrolki.
Chyba ze ktos ma taki maly panelik po prawej stronie kirownicy, to wtedy ma(...)

Jeśli masz na myśli Check Control, to informuję, że nie ma on nic wspólnego z Check Enginem. :terefere:

rydzadam
09-09-2005, 19:38
Ja miałem ok. 5 mm za dużo i po tygodniu, czy dwóch do wymiany poszedł czujnik ciśnienia oleju - zaczęło się lać po silniku aż miło. Przypadek ? Chyba nie :satan:

Mamut
26-07-2006, 14:43
dziś usuwałem nadmiar oleju - wysysałem przez owór po bagnecie - wąż i pompka i 10min roboty, raptem 0,5litra mi przelali - "fachowcy"

gilotyna
26-07-2006, 17:27
Pamietajcie tylko o jednym ze prawidlowy stan oleju sprawdza sie na zimnym silniku a nie goracym.

O tym to chyba prawie każdy pamięta. Jest druga sprawa: aby sprawdzić olej na poziomym terenie! Mam garażyk w którym za bardzo nie widać spadu ani nic, jak sprawdzałem olej w Sierce to nie było różnicy ale teraz jak mondkiem stane tyłem to jest max, a jak tylko sie przestawie odwrotnie to już mam ze 3 mm mniej oleju....

gilotyna
26-07-2006, 17:36
Miałem ostatnio tak na 1/2 poziom oleju i szykowała sie dłuższa trasa, przez duże T. Pojechałem sobie w traske, była noc, było CB więc darłem troche tak 150-180, tiry wyruszyły więc częśto hamulec i potem znów spód. Po powrocie stwierdziłem że spalił skubany poniżej 9 litrów, co jak na trase troche sporawo jest ale szybkość robi swoje a oleju nic a nic nie ubyło... A spodziewałem sie sporego zużycia... Miło mnie mondek zaskoczył :) :) :) :) :) :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: mu za to

GrzegorzD
13-01-2007, 16:57
witam . dajcie spokoj panowie. nie robcie z "igly widly". 2 milimetry to nie jest szokiem dla mondziaka.2 milimetry mu nie zaszkodza , co innego jesli by mial 2 cemtymetry. rozumiem sa zasady i po cos ta miarka jest ale nie straszcie chlopaka takimi konsenkwencjami- strata katalizatora. czy nawet nowy mondziu z malym przebiegiem nie zuzyje oleju 0,3litra na 1000 km??????????? panowie nie oszukujmy sie. 2 mm to ok 0,3 litra :banan: jak duzo jezdzi to tydzien czasu i nie ma tego problemu. pozdrowka dla wszystkich ulubiencow mondzia

Dzisiaj dolewałem oleju, zagapiłem się i pięknie mam gdzieś 4 mm oleju za dużo :( Liczyć że się obniży czy odciągać?