PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Jaką pompę wody kupić?



Tomex
13-01-2009, 14:34
Przy wymianie rozrządu chcę wymienić także pompę wody. jakiego producenta polecacie? Może oprócz SKF.

MacieqZST
13-01-2009, 15:23
Polecam oryginalne część lub tez pompę firmy Denckermann.

andrzej1963
13-01-2009, 16:53
lub tez pompę firmy Denckermann.
również polecam,sam u siebie wymieniłem na taką i jest wszystko ok.

Tomex
14-01-2009, 09:50
A pamiętacie może, czy ten Denckermann ma wirnik metalowy czy z tworzywa?

Jakub
14-01-2009, 10:16
Ruville - czy coś takiego. Praktycznie nie mają zwrotów.

andrzej1963
14-01-2009, 20:01
A pamiętacie może, czy ten Denckermann ma wirnik metalowy czy z tworzywa? z tego co pamiętam to na 99% metalowy.

Netoper
14-01-2009, 20:06
Straits kiedyś opisywał, że wszystkie zamienniki z metalowymi są, z plastikowymi tylko orginały wychodziły.
Chyba, że zamiennik jakiejś noname firmy to diabli wiedzą czy z platikowymi nie będzie.

Tomex
15-01-2009, 10:29
Aha, a taką nową pompę z uszczelką sprzedają czy to trzeba osobno nabywać?

Paolo
15-01-2009, 11:14
Uszczelki zawsze są - no chyba że ktoś sobie pożyczył :satan:

Generalnie jak będziesz składał to posmaruj pompe i blok płynna uszczelką oczywiście uszczelke też załóż - ja tam zawsze dmucham na zimne :)

Tomex
15-01-2009, 11:34
Uszczelki zawsze są - no chyba że ktoś sobie pożyczył :satan:

Generalnie jak będziesz składał to posmaruj pompe i blok płynna uszczelką oczywiście uszczelke też załóż - ja tam zawsze dmucham na zimne :)

Gdzie tam ja sam będę to składał? :) Rozebrać tego długo też pewnie bym nie mógł. Przymierzam sie do rozrządu pod koniec zimy to razem i pompę czas wymienić. W sumie nie wiem czy to wodna wyje czy wspomagania. W środku słychać a pod maską nic! Tak więc dodatkowa korzyść będzie po wymianie pompy wody taka, że albo przestanie wyć, albo trzeba będzie pompę od wspomagania wywalać. A tak swoja drogą, to jak się zmienia tą końcówkę na przewodzie ciśnieniowym który wchodzi do pompy od spodu?

LaBobas
15-01-2009, 11:47
To wez zdejmij pasek klinowy ,odpal auto i sluchaj czy wyje.U mnie chyba pompa wspomki wyje.Mam podobne objawy jak Ty.

Tomex
15-01-2009, 11:51
To wez zdejmij pasek klinowy ,odpal auto i sluchaj czy wyje.U mnie chyba pompa wspomki wyje.Mam podobne objawy jak Ty.
Przy najbliższej okazji skoczę do mechanika żeby to obadać - denerwujące to wycie jest jak diabli.

krzYchu77
15-01-2009, 20:46
Też polecam tą Denckermann, wymieniałem ze dwa miesiące temu na takową a rozrząd poszedł Dayco.

nabru
21-01-2009, 14:58
Pompa koniecznie musi byc nowa, nigdy z demontazu.
Ja kupilem 3 lata temu włoską SIL i działa bez zarzutu. Taka sama jest w MK I i MK II (benzyna) i w wielu innych modelach forda.

Titus
01-02-2009, 09:44
Lekko ponad rok temu, przy okazji wymiany rozrządu, wymieniłem pompę wody na SKF. Wydawało mi się że to dobra firma. Dałem za pompę 180 zł.
Zrobiłem około 20 000km i pompa wyje, klekocze tak głośno że silnika nie słychać. Zraziłem się do firmy SKF, teraz kupię jakąś inną pompę. Doradźcie mi czy mogę w/w pompę reklamować w sklepie w którym ją kupiłem?

Tomex
02-02-2009, 11:14
Jeszcze mogę wycofać sie z SKF. Ale nigdzie nic innego poza oryginałem i SKF nie ma innego jeśli chodzi o napinacz paska wieloklinowego do mojego mondka (jest z marca 98 r. - więc kółko gładkie)- nie mogę nic znaleźć poza SKF! Jak macie innych producentów takowego napinacza to podajcie!

pawpor
02-02-2009, 11:20
Mi też SKF się wysypał po ok 35kkm

Kleber
02-02-2009, 14:17
Jeszcze mogę wycofać sie z SKF. Ale nigdzie nic innego poza oryginałem i SKF nie ma innego jeśli chodzi o napinacz paska wieloklinowego do mojego mondka (jest z marca 98 r. - więc kółko gładkie)- nie mogę nic znaleźć poza SKF! Jak macie innych producentów takowego napinacza to podajcie!
napinacz zdemontuj i na prasie wywal lozysko, nie pamietam numeru ale bardzo typowe ,cala rolka cholernie droga a za lozysko dasz pare zeta

Tomex
02-02-2009, 15:18
Jeszcze mogę wycofać sie z SKF. Ale nigdzie nic innego poza oryginałem i SKF nie ma innego jeśli chodzi o napinacz paska wieloklinowego do mojego mondka (jest z marca 98 r. - więc kółko gładkie)- nie mogę nic znaleźć poza SKF! Jak macie innych producentów takowego napinacza to podajcie!
napinacz zdemontuj i na prasie wywal lozysko, nie pamietam numeru ale bardzo typowe ,cala rolka cholernie droga a za lozysko dasz pare zeta

Wiem o tym, że łożysko można wymienić - ale mam wrażenie że to nie tylko kwestia łożyska albo raczej nie łożyska. Łożysko takich dziwnych dźwięków raczej nie wydaje. Nie wiem jak takowy napinacz jest zbudowany, ale mam wrażenie że łomocze coś tam w środku. Może jeszcze podjadę zrzucić pasek i na nie napiętym napinaczu może coś się da stwierdzić.

Titus
03-02-2009, 17:35
Dziś kupiłem pompę firmy DOLTZ. Mam nadzieję że pochodzi dłużej niż SKF.

Tomex
04-02-2009, 09:23
Ja coraz bardziej ciążę w kierunku zakupu pompy GRAF.

Tomex
16-02-2009, 11:52
[/quote]Gdzie tam ja sam będę to składał? :) Rozebrać tego długo też pewnie bym nie mógł. Przymierzam sie do rozrządu pod koniec zimy to razem i pompę czas wymienić. W sumie nie wiem czy to wodna wyje czy wspomagania. W środku słychać a pod maską nic! Tak więc dodatkowa korzyść będzie po wymianie pompy wody taka, że albo przestanie wyć, albo trzeba będzie pompę od wspomagania wywalać. A tak swoja drogą, to jak się zmienia tą końcówkę na przewodzie ciśnieniowym który wchodzi do pompy od spodu?[/quote]


No więc tak: w sobotę udałem sie do mechanika żeby zrzucić pasek i sprawdzić czy opisane wyżej wycia się wyciszą. Bardziej jednak miałem nadzieję nieusłyszeć takiego jakby trzaśnięcia zaworów pod koniec odpalania oraz pojawiającego sie, szczególnie na zimnym jeszcze silniku, takiego jakby stuko-trzeszczenia w momencie ruszania. I okazało się po zdjęciu paska że tego nie ma. Wcześniej pisałem że podejrzenia w końcu zaczęły padać na napinacz paska micro. Napinacz jednak zdawał sie być OK i postanowiliśmy zmienić pasek bo przez 5 lat się musiał rozciągnąć. Poleciałem od razu do sklepu po pasek i po długim tłumaczeniu ( mam samochód z ciekawą data produkcji i różne rzeczy z ukompletowaniem mogą się zdarzyć) nabyłem pasek zdaniem pana sprzedawcy odpowiedni. Okazał sie on jednak za krótki. Więc znowu do sklepu, lekki ochrzan i tym razem ja decyduję na pasek moim zdaniem odpowiedni. Tym razem wsio OK. Bez paska jeszcze pokręciliśmy pompą - żadnych oporów, ale słychać taki lekki ni to szum, ni to tarcie. Mechanik twierdzi że to słychać uszczelniacz. Może to jest przyczyna lekkiego buczenia. Okaże się za miesiąc jak robiąc rozrząd zmienię pompę wody.

Netoper
16-02-2009, 11:54
Mechanik twierdzi że to słychać uszczelniacz
Raczej łożysko

Tomex
16-02-2009, 11:55
Mechanik twierdzi że to słychać uszczelniacz
Raczej łożysko

Być może . Przeszło 10 lat musiało zrobić swoje.