PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]nie działa na benzynie



bede83
19-01-2009, 11:27
witam jak w temacie na gazie jest już prawie oka u gazownika założyli mi emulator wtrysków ale jak nie trzymał na benzynie obrotów tak nie trzyma co to może być

jak już złapie niskie obroty to są w granicach 450-500obr/min i strasznie silnikiem trzęsie i po jakiś 10 sekundach gaśnie

Exodos
19-01-2009, 11:49
Sprawdź krokowca czy nie brudny, u mnie jak nie trzymał obrotów i na Pb i na gazie to wyczyszczenie krokowca pomogło jak ręką odjął.

bede83
19-01-2009, 11:54
krokowiec jest wyczyszczony

szukam raczej przyczyny gdzie indziej

pokazuje dwa błędy
172-lamba za uboga mieszanka
452-czujnik prędkości pojazdu

Netoper
19-01-2009, 14:57
krokowiec jest wyczyszczony
A sprawdziłeś czy działa?
Żeby pozbyć się błędów zrób reset a później adaptację, możliwe że i obroty się poprawią po tym zabiegu.

bede83
19-01-2009, 16:08
zrobiłem reseta dwa razy i nic dalej nie działa

Misiek_WR
19-01-2009, 17:14
Kolego sprawdzałeś czy wtryski ci chodzą bo może być tak że wtrysk któryś się przywiesił i trzeba mu trochę pomóc

bede83
19-01-2009, 18:04
tzn??

cały czas chodzi czy stanął?? tak??

Misiek_WR
19-01-2009, 18:11
Gdzieś na forum jak użyjesz szukajki znajdziesz mój temat. Miałem podobne objawy jak ty tyle że mi nie zgasł ani razu tylko obroty do 500 spadały. To jest chyba tak z tymi wtryskami że on nie podaje paliwa tyle ile powinien. Jak pojedziesz na komputer albo któryś z kolegów podepnie kompa to powinno pokazać czy to wtryski. A jeszcze jedno samochód odpala na benzynie i zaraz gaśnie??

bede83
19-01-2009, 18:32
objaw jest taki:

odpalam mondzia na benzynie bez przegazuwki gaśnie a jak go odpale i odrazu przegazuje trzyma około 500obr/min i potem gasnie

na gazie trzyma tylko że czasami falują obroty i od czasu do czasu też lubi zgasnąć

zapodaj link do tego postu bede bardzo rad

Misiek_WR
19-01-2009, 18:43
Nie mogę znaleźć ale powiem ci tak jak to było. Jak odpaliłem to mi silnika tak jak by na 3 gary chodził, wcześniej wymieniłem cewkę bo była pęknięta. POtem jak cewka już była wymieniona to zauważyłem że strasznie głośno chodzi jak TD i mój znajomy mechanik powiedział żębym przeczyścił wtryski i będzie dobrze. Pojechałem do gostka wyjął listwę wtryskową wyczyścił wtryski, trwało to 4 godziny. Ale jeśli u ciebie chodzi normalnie i nie słyszysz że chodzi jak TD to może być nie to. Ale jeszcze jedna sprawa to to że ci gaśnie po zapaleniu tak jak by pompa po rozruchu nie dawała paliwa:) A co do falowania na gazie to tak samo miałem u mnie to była kwestia wyregulowania bo za ubogą mieszankę miałem, ale teraz jest już ok:)

bede83
19-01-2009, 18:52
w końcu jakiś konkret i wiem gdzie przyczyny szukać

wielkie dzięki posłucham zobacze jak to listwa to jestem w domu

jeszcze jedno pytanie jak je przeczyść

Misiek_WR
19-01-2009, 19:04
Co do czyszczenia wtrysków to nie wiem gdzie to w wawie robią, wiem że to na takiej specjalnej maszynie zrobić, dlatego to tak długo trwa. Maszyna symuluje pracę wtrysków i czyści je ultradźwiękami, potem wykonuję serie prób wyczyszczonych wtryskó. Ja zapłaciłęm za czyszczenie 30 złoty od jednego wtrysku czyli 120 za całość:)
A z tą pompą paliwa to są moje gdybania, nie jestem aż taki dobry wte klocki.

bede83
31-01-2009, 10:27
no i wszystko działa
zrobiłem nową uszczelke z gumy (1mm) pod bocznikowy i teraz dzała ładnie i na benzynie i na gazie teraz tylko regulacja została:)