PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]zbyt niskie obroty i airbag



matisl
28-01-2009, 17:56
Witam. Sprawa dotyczy mondeo 1.8 automat, bez gazu :)
Otóż obroty biegu jałowego utzymują się na poziomie 800obr/min, lecz gdy wrzucę jakiś bieg to spadają na 500 i w dół, nieraz aż zgaśnie, podobnie jest podczas jazdy gdy puszczę gaz, nie raz jest 1500, a nieraz spada i jak nacisne hamulec to spada jeszcze bardziej, aż swiatła przygasają. Czego to może być wina? zawór EGR zaślepiłem, lambda sprawna, krokowy nie dawno wymieniany...

druga sprawa dotyczy poduszki, po załączeniu zapłonu mrugnie raz, a potem po 4 razy, wtyczki zólte pod siedzeniami kierowcy i pasażera sprawdzałem... nie pomogło.

acha, resetowałem też kompa i miałem trudności z jego adaptacją, wogóle nie trzymał wolnych obrotów, gasł itp, dopiero po jkaimś czasie wróciło do normy, ale nadal są za niski obroty.

Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź

Netoper
28-01-2009, 20:34
lecz gdy wrzucę jakiś bieg to spadają na 500 i w dół,
Bocznikowy może szwankować, albo nie ma sygnału że bieg wrzucony i pcm nie podnosi obrotów.
Odepnij wtyczkę z zielonego czujnika (na pracującym silniku), który jest na rurce idącej obok obudowy rozrządu, jak obroty pójdą do góry to bocznikowy działa.

matisl
28-01-2009, 23:52
a jeszcze coś innego może być? gdzie może gubić sygnał, że jest bieg wrzucony?

a jak z tą poduszką?

matisl
29-01-2009, 18:03
wtyczke odpiąłem i obroty się podnisły:) było fajnie, ale jeszcze troszk ciut za niskie. Czy można tak jeździć z tą odpiętą wtyczką? Czyli jest to wna tego czujnika? od czego ten czujnik jest?

Netoper
29-01-2009, 18:10
Czy można tak jeździć z tą odpiętą wtyczką?
Można.

Czyli jest to wna tego czujnika?
Raczej nie. . Gdyby pcm stracił z nim kontakt, albo czujnik byłby uszkodzony, to właśnie obroty byś miał podniesione.
Jest to czujnik ciśnienia w układzie wspomagania, jak kręcisz fajerką robi się ciśnienie w układzie i pcm podnosi obroty, żeby skompensować ich spadek przez obciążenie pompą wspomagania.

Zrób pomiar lambdy, wyczyść i pomierz przepływkę, zrób wtedy reset i adaptację pcm-a

matisl
29-01-2009, 18:21
a jakie jeszcze czujniki odpowiadają za taki stan rzeczy?
Czy jazda z odpietym tym czujnikiem nie spowoduje wzrostu spalania, cisninia w ukl wspomagania itp?

Netoper
29-01-2009, 18:28
a jakie jeszcze czujniki odpowiadają za taki stan rzeczy?
Brak sygnału ze skrzyni.


Czy jazda z odpietym tym czujnikiem nie spowoduje wzrostu spalania, cisninia w ukl wspomagania itp?
Nic się nie stanie będą po prostu obroty podniesione.

sayuk
29-01-2009, 19:20
no ja Ci powiem że też mam 1.8 automat i ten problem od dwóch lat wymieniłem już chyba wszystko i nic w ASO powiedzieli że jedyne wyjście to zmiana komputera na nowy o koszty nawet nie pytaj założyłem gaz z nadzieją że podniose nim obroty też nic i w końcu zrobiłem obejście krokowego i dałem mu dodatkowe powietrze to dopiero pomogło ale próbój może u Ciebie jest coś innego jak naprawisz koniecznie daj znać na forum

matisl
29-01-2009, 23:51
NETOPER a jakie czujniki wysyłają sygnał ze skrzyni? może coś nie łączy? lub nawaliło

Netoper
30-01-2009, 11:23
Nie rozbierałem skrzyni, więc nie wiem gdzie jaki siedzi. Do skrzyni idzie wiązka weź odepnij zobacz czy styki nie zaśniedziały, kontrolnie psiknij np preparatem "kontakt"