PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]zaślepienie egr-benzyna, plusy i minusy



matisl
28-01-2009, 17:10
Witam. Tak jak w temacie:) czy mogę prosić o porady?

Brudsien
28-01-2009, 18:18
Moze to cie zainteresuje

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=151

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=81

Andrzej10
28-01-2009, 19:01
Zaślepianie EGR powoduje zwiększenie emisji CO2 do środowiska co jest nie ekologiczne. Lepiej wymienić jeśli nie sprawny a nie zaślepiać. Pozdrawiam

Chudy26
28-01-2009, 19:29
witam

ja od roku mam zaslepionego (srodowisko nie nazeka bo na gazie smigam) i minusow na razie nie widze (co nie znaczy ze nie ma) a z plus jest jeden - mocnieszy przy niskich obrotach. spalanie teoretycznie powinno wzrosnac ale ja nic nie zaobserwowalem. tylko wazne zeby wsadzic blaszke a nie sciagac przewod podcisnieniowy bo bedzie czasami gasl na zimnym (ja tak mialem)

pozdrawiam
chudy26

tomdom
28-01-2009, 20:01
A czy w MK III 2.0 PB da się jakos zaślepić ten EGR? Jeśli tak to proszę o podanie sposobu bo z tego co się orientuje to wygląda on inaczej niż w MK II.

chakney
28-01-2009, 20:38
Wogóle za co odpowida ten EGR :) można jakies info,objawy itp?
Naljepiej jeszcze jakies foto :)

rc23
28-01-2009, 20:59
Wogóle za co odpowida ten EGR :) można jakies info,objawy itp?
Naljepiej jeszcze jakies foto :)

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=31932&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

poszukaj w archiwum artykułów jest na ten temat elaborat pisany przez fuela

CzarekJ
31-01-2009, 20:40
System EGR był (i jest) odpowiedzią konstruktorów na zaostrzenie przepisów dotyczących emisji szkodliwych składników w wyniku spalania paliw w silnikach samochodowych nałożonych przez polityków (pod presją ekologów).
Plusy są bardzo mierne i niezauwazalne w ogólnym "smrodzie"-natomiast minusem sa problemy z pracą silników.
Oczywiście własciciele (zachód i niewielki odsetek u nas) aut nowych i wzglednie nowych z niewielkim przebiegiem problemu nie mają....bo to nie zdążyło się zapchać.
Cała reszta musi się z tym bujać,a że czyszczenie samego zaworu i jego sterowników pomaga jedynie na krótki okres (wskazana wymiana całego układu....niestety tanie toto nie jest) - najprościej zaslepić i problem z głowy.
Silnikowi mającemu 200 czy 300tys km i tak juz wiele ten EGR nie pomoże....i tak emituje "tony" CO2 i innego świństwa....
A ekologiczne to będą auta elektryczne na słoneczko...chociaz niezupełnie bo co z recyklingiem....puki co-ich nie ma....

bialy
17-02-2009, 03:09
Ja u siebie zdjąłem i zaślepiłem tylko przewód podciśnieniowy dochodzący do egr-u, no i śmiga, ale rzeczywiście gaśnie czasami na zimno na gazie jak go przyduszę, czy to może być tego przyczyna? czy jeżeli zaślepię go blaszką to mu to przejdzie czy raczej nie ruszać tego? Dodam że katalizatora też już nie mam bo oberwał się środek i blokował mi wydech, więc musiałem go obtłuc i wysypać. Pozatym w spalaniu nie zauważyłem różnicy.

Netoper
17-02-2009, 09:44
Często jest tak, że po zaślepieniu egr-a silnikowi odbija, Egra to się powinno tylko zaślepić do sprawdzenia czy nie poległ. Weź go zdejmij i oczyść, również przepustnicę. I podepnij z powrotem podciśnienie.
Chyba nawet w zeszłym tygodniu był temat, że po unieruchomieniu egr-a było gorzej.

bialy
17-02-2009, 18:25
Ja czyściłem wcześniej egr, nie był jakoś szczególnie zasyfiały. Ale wyciągnąłem go i przemyłem takim zmywaczem. Z tego co go sprawdziłem był sprawny ponieważ jak w miejscu podłączania podciścnienia pociągnąłem ustami powietrze to się otwierał, a jak puściłem to się zamykał, więc chyba sprawny.
Ale odłączyłem go jakiś czas temu bo myślałem że to jego wina że auto przymulało, jednak to nie była jego wina tylko katakizatora, no chyba że on tez miał coś do rzeczy. No i zatanawiam się teraz czy go rozkręcać i czyścić ponownie czy tylko podpiąć?
No i czy trzeba po podpięciu robić reset komputera i samoadaptacje??