PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Dziwna praca Mondeo.



komandir
28-01-2009, 18:17
Sprawa dotyczy mk1 1.8+ lpg
Wczoraj zauważyłem następującą rzecz, która jest denerwująca a mianowicie, gdy zapalę na Pb to auto dziwnie chodzi, ma niskie obroty, w sumie falują. Przypadkowo odpiąłem przepływomierz i auto trochę wyraźniej chodziło ale falowanie pozostało(jak dodam gazu i puszczę to obroty spadną nisko aby potem powrócić.) To samo mam na gazie przy tym, że tam lubi zgasnąć. Dlatego zapytam:
Czy to znaczy, że przepływka do wymiany?( w mk2 jak odłączę kostkę to gaśnie)
Kable i świece mają już 40tkm, czy ich czas dobiegł? ( na porcelance świec zauważyłem żółtawy nalot, no i jakby już elektrody były wypalone)
Parownik jest nowy i ma 6tkm
Jak przełączę na gaz i nie przytrzymam to zgaśnie(nie pamiętam kiedy mi się to wcześniej zdarzało)
Trochę sporo pali, przy spokojnej na trasie ponad 10l.
W sumie chyba muszę najpierw zlikwidować objawy na pb, żeby lpg chodził(myślałem, że to jego wina ale nie)
Jak te objawy wczoraj zauważyłem to dzisiaj wziąłem się od rana za czyszczenie i sprawdzanie wszystkiego(krokowy, przepływka, przepustnicaitp.) wszystko bielutkie ale całościowo nic to zbytnio nie dało może za tym, że tak bardzo nie faluje.
Co radzicie? bo powoduje to dyskomfort podczas jazdy. Wcześniej miałem idealnie żadnych wahań obrotów, nul aż do wczoraj.
Proszę o pomoc.??? :bigok:

Netoper
28-01-2009, 20:26
Jak odpięłeś przepływkę na pracującym silniku to trzeba teraz reset i adaptację zrobić.
Obejrzyj dokładnie przewody podciśnieniowe czy dobrze siedzą, i czy któryś nie jest pęknięty, sprawdź też zabezpieczenia p/wybuchowe czy szczelnie podomykane są.
Pomiar lambdy robiłeś?
Byłeś na regulacji gazu po przejechaniu 1000-2000km?

komandir
29-01-2009, 00:11
Reset robiłem bo myślałem, że może jakieś błędy są ale nic. Źle chodzi i dlatego odpinam bo wtedy jest lepiej. Gazownik mówił, że wszystko okej ale mi nie pasuje bo wcześniej musiała być regulacja a teraz nie. Nie jest tak, że to tylko na lpg się dzieje ale również na pb.

Netoper
29-01-2009, 00:18
Tu masz jak lambdę sprawdzić
http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=9945
Masa na szarym nie jest brana z masy silnika tylko z pcm-a
A tu o przepływce
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9798&highlight=przep%B3ywomierz

Każde odpięcie przepływki na pracującym silniku powoduje zapamiętanie błędu, chyba że jest uwalona to błąd cały czas i tak siedzi.

bialy
17-02-2009, 04:03
Kolego a jaką masz instalacje gazową? Bo jeżeli jest to 1 albo 2 generacja to na gazie przepływka nie ma nic do rzeczy, i jeżeli dławi ci go tak samo na benie i na gazie to nie będzie to raczej przepływka.

Netoper
17-02-2009, 10:48
Bo jeżeli jest to 1 albo 2 generacja to na gazie przepływka nie ma nic do rzeczy
A odepnij przepływkę podczas pracy silnika na lpg i zobacz co się będzie działo.
Tylko później o resecie nie zapomnij. :)