PDA

Zobacz pełn± wersję : Skrzypi± drzwi przy otwieraniu



mareckis
25-08-2005, 21:47
Problem jak w temacie. Pojawił się już jaki¶ czas temu. Wtedy mechanik próbował jaki¶ trzech srodków firmy Wurth (widać było że był zdziwiony i eksperymentował) i troche pomogło. Dzis chciałem to naprawić i zakupiłem w InterCars "specjalny" srodek CRC Multilube http://www.crceurope.com/csp/web/ProdDisp.csp?lng=3&country=GE&product=MULTILUBE&business=AUTOMOTIVE&CSPCHD=00000001000c354iaABi003529994742
który miał niby (wg. sprzedawcy) zniwelować skrzypienie.
Po aplikacji ¶rodka do zawiasów i w ¶rodek drzwi (tam gdzie wchodzi ogranicznik) skrzypienie daje się słyszeć jeszcze gło¶niej :wall: (czyżby ywpłukało poprzedni smar?)
Obok był warsztat samochodowy więc zapytałem o ten ¶rodek i usłyszałem że do takiej "usterki" stosuj± również wła¶nie ten preparat.
A więc :ass: PoradĽcie bo to skrzypienie drzwi przy otwieraniu (kierowcy i pasażera z przodu) jest podobne do takiego z 20-letniego Poloneza (z całym szacunkiem do Polonezów). No i obciach trochu jest :zly: .

Kafar
25-08-2005, 21:50
A nie opadły ci drzwi ciut?

maciek
25-08-2005, 21:50
Mi kiedy¶ też skrzypiało, ale pożadne nasmarowanie ZWYKŁYM SMAREM pomogło.

v1tek77
25-08-2005, 21:52
U mnie w autku, w ktorym w zasadzie tylne drzwi nie sa otwierane :satan: zawiasy przyrdzewialy i potraktowalen je WD 40, od pol roku chodza jak ta lala :)) :beer:

mareckis
25-08-2005, 21:53
A nie opadły ci drzwi ciut?
No raczej nie, tzn. nie zauważyłem żeby co¶ gdziekolwiek obcierało.

Fredee
25-08-2005, 22:04
jest taki preparat z zawarto¶ci± miedzi - psiukacz taki....ja mam psiknięte zawiasy - rewelacja..nie pamiętam jak sie nazywa...kole¶ mi kiedy¶ popsikał i od roku mam spokój...:) Postaram sie kiedys przy okazji podpytac kumpla co to było - jak będzie pamiętal to napisze co i jak.
Pozdroffki
:bigok:

DIGITAL
25-08-2005, 23:41
ja zwalczylem to zwyklym olejem :)

rydzadam
26-08-2005, 00:17
W Escorcie miałem to samo. Nic nie pomagało :wall: Okazało się, że to jednak drzwi się opu¶ciły. A auto bezwypadkowe, na drzwiach też się nikt nie wieszał.

Buding
26-08-2005, 08:25
mi zaczely skrzypiec dopiero po serwisie u autoryzowanego dealera. Pojechalem to zareklamowac i gosciu przez 20 min. walczyl z drzwiami kierowcy po czym rece mu opadly i powiedzial, ze musze wymienic ogranicznik :)) . No sie go zapytalem czy to mozliwe, ze wszystkie cztery ograniczniki zepsuly sie jednoczesnie i to zaraz po serwisie u nich :satan:
Obejrzal, wzruszyl ramionami i nie potrafil nic mi pomoc.
Moge jedynie dodac, ze nasmarowali naprawde porzadnie ( ograniczniki i zawiasy ). A skrzypienie samo zniknelo po 2-3- tygodniach.
Podejrzewam, ze moze oczyscicili zawiasy jakims swinstwem i nasmarowali na nowo, i zanim to wszystko zaczelo wspolgrac troche musialy drzwi popracowac.

jdiabel
26-08-2005, 10:52
ja to zwalczylem zwyklym olejkiem ale mam cos innego denerwujacego skrzypienie wtylnich drzwiach klamki jak to usunać?

DIGITAL
26-08-2005, 10:55
ja to zwalczylem zwyklym olejkiem ale mam cos innego denerwujacego skrzypienie wtylnich drzwiach klamki jak to usunać?

Ja zwalczylem ten objaw WD-40 :bigok:

zbojcerz2
26-08-2005, 11:03
Qurde koledzy pakujecie te WD-40 we wszystko co skrzypi,zabrudzone,zapieczone itp.,a ja go jeszcze nie kupilem bo mi nic nie skrzypi i sruby sie jakos odkrecaja (przynajmnie te co ruszalem) :banan: :banan: :banan: ,oby jak najdluzej tak bylo i odpukac puk puk puk.Pozdrofffka :beer: :beer: :metal :metal

mareckis
26-08-2005, 12:05
Qurde koledzy pakujecie te WD-40 we wszystko co skrzypi,zabrudzone,zapieczone itp.,a ja go jeszcze nie kupilem bo mi nic nie skrzypi i sruby sie jakos odkrecaja (przynajmnie te co ruszalem) :banan: :banan: :banan: ,oby jak najdluzej tak bylo i odpukac puk puk puk.Pozdrofffka :beer: :beer: :metal :metal
No wła¶nie, chyba w końcu spróbuje to panaceum WD-40.

DIGITAL
26-08-2005, 16:37
to sa zwykle oznaki goracego lata :) w tedy blacha sie nagrzewa a wszystko wysycha i czasami cos naoliwic trzeba :bigok:

mareckis
26-08-2005, 22:32
Drodzy, chyba zabrakło mi cierpliwo¶ci. Dzi¶ przy otwarciu drzwi skrzypiały mniej conajmniej o połowę. W każdym b±dĽ razie skrzypi± mniej niż przed użyciem preparatu. Niechciałbym może go bezwzglednie polecać ale zwracam mu honor :)